انتقاد آيت الله علم الهدي از وهابیون
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»انتقاد آيت الله علم الهدي از وهابیون

انتقاد آيت الله علم الهدي از وهابیون

سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

امام جمعه مشهد گفت: وهابی‌ها همچنان به دنبال اختلاف ميان شیعه و سنی در جوامع اسلامی هستند.

 

آيت الله علم‌الهدی، ظهر دوشنبه در جلسه تفسیر قرآن سوره مبارکه قریش در مهدیه مشهد، اظهار کرد: مقوله وهابيت اصل رويارويي در جهان اسلام است و وهابی‌ها همچنان به دنبال ايجاد اختلاف ميان شیعه و سنی در جوامع اسلامی هستند.

وي ادامه داد: نباید از موضوع وهابیت در شرایط فعلی غفلت کرد زيرا هدف اصلی وهابیت اختلاف میان شیعه و سنی است و گاه اين موضوع مورد غفلت قرار مي‌گيرد.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينكه مسئله ولایت ستیزی از صدر اسلام برای مسلمانان نكته‌اي منفی بوده، افزود: در بحث‌های اجتماعی مقوله ولايت ستيزي نكته اي منفي قلمداد مي شد.

وي عنوان كرد: اعراب از‌‌ همان زمان‌در ولایت ستیزی شهره بودند و این موضوع به عنوان یک نکته منفی اجتماعی در طول تاریخ مطرح شده است.

امام جمعه مشهد در بخش ديگري از سخنانش در تفسیر سوره مبارکه قریش بيان كرد: قریش از ثروتمندترین قبایل عرب در زمان پیامبر بود، قبيله او از ثروتمند‌ترین قبایل عرب در دوران حکومت پیامبر به شمار مي آمدند.

آيت الله علم الهدي ادامه داد: این قبیله به خدای یگانه ایمان نداشتند و در مسير دين حركت نكردند و تنها مي‌خواستند از قدرت سهم بگیرند و به همين دليل مقابل پیامبر ایستادند.

وي تاكيد كرد: آدمي باید مسیر عبودیت را در دفاع از دین پیدا کند و این دفاع باید در قلب و روح و روان فرد تجلی يابد و انسان نسبت به دفاع از دین خود مسئول است و نباید از این موضوع غفلت کند.

____

مهر

نوشتن نظر