آیا اوباما به عراق نیروی زمینی می فرستد؟
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»آیا اوباما به عراق نیروی زمینی می فرستد؟

آیا اوباما به عراق نیروی زمینی می فرستد؟

دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نظرسنجی شبکه ان.بی.سی آمریکا، فاش کرد که اکثر آمریکایی ها پیش بینی می کنند که کشورشان برای مبارزه با داعش، به عراق نیروی زمینی اعزام خواهد کرد.

 

به گزارش موعود به نقل از العالم_روزنامه "وال استریت ژورنال" با انتشار نتایج این نظرسنجی نوشت: 72 درصد از آمریکایی ها پیش بینی می کنند که رئیس جمهور این کشور، نیروهای آمریکایی را به عراق خواهد فرستاد و از تصمیم خود در خصوص اکتفا به حملات هوایی برای سرکوب داعش منصرف خواهد شد.

به نوشته این روزنامه، 45 درصد از آمریکایی ها بر این باورند که تنها راه حل برای نابود کردن داعش در عراق و سوریه، هلی برد نیروی زمینی، مانند عملیات حمله به عراق در سال 2003 در دوره جورج بوش است. در این میان، تنها 37 درصد از پرسش شوندگان، مخالف این نظر هستند.

"جان بانر" رئیس نمایندگان آمریکا در همین راستا اظهار داشت: اگر طرح باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در نابود کردن داعش به نتیجه نرسد، ممکن است آمریکا چاره ای جز اعزام نیروهای آمریکایی جهت مبارزه با این گروه تندرو نداشته باشد.

بانر افزود: من فکر می کنم که راهکار اوباما، در انجام ماموریت به نتیجه نخواهد رسید و به باور من، نابود کردن داعش، به چیزی بیش از حملات هوایی نیازمند است.

نوشتن نظر