اردوغان: پ‌ک‌ک و داعش یکی هستند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» اردوغان: پ‌ک‌ک و داعش یکی هستند

اردوغان: پ‌ک‌ک و داعش یکی هستند

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی اعلام کرد گروه تروریستی داعش و پ‌ک‌ک برای این کشور یکسان هستند.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس_خبرگزاری «آناتولی» نوشت: «رجب طیب اردوغان» امروز (شنبه) در سخنانی اظهار داشت، داعش و پ‌ک‌ک برای ترکیه یکی هستند.

به گزارش روزنامه «تودی زمان» نیز، اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود سخنان «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور ترکیه پذیرفته اشتباهات او باعث رشد داعش شده، رد کرد و گفت، این مقام ارشد آمریکایی باید برای حرفی که زده، عذرخواهی کند.

وی افزود: «من هرگز چنین سخنی نگفته‌ام. اگر بایدن واقعا چنین حرفی زده باشد، باید از ما عذرخواهی کند.»

بر اساس این گزارش، بایدن پیشتر در یک سخنرانی گفته بود، متحدان آمریکا در منطقه از جمله ترکیه و عربستان سعودی در رشد داعش نقش داشته‌اند و اردوغان نیز به او گفته ترکیه به افراد بسیاری اجازه ورود به سوریه را داده اما اکنون در تلاش است از مرزهای خود محافظت کند.

در واکنش به این اظهارات بود که اردوغان گفت، هیچ شورشی خارجی از مرزهای ترکیه وارد سوریه نشده و احتمالا برخی افراد با ویزای توریستی وارد این کشور شده‌اند اما هیچکس با سلاح از مرز ترکیه عبور نکرده است.

«احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه نیز سخنان بایدن را رد کرد و گفت، ترکیه تنها کشوری است که مسئول آنچه در سوریه رخ داد، نیست و اظهار داشت: « اگر آنها در همان ابتدا به ترکیه گوش می‌دادند، هیچ یک از این اتفاقات رخ نمی‌داد.»

نوشتن نظر