ترکیه نوار مرزی با سوریه به عمق10 کیلومتر را عبورممنوع اعلام می کند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» ترکیه نوار مرزی با سوریه به عمق10 کیلومتر را عبورممنوع اعلام می کند

ترکیه نوار مرزی با سوریه به عمق10 کیلومتر را عبورممنوع اعلام می کند

جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

هیات دولت ترکیه پیشنهاد ستاد ارتش این کشور برای اعلام منطقه ورود ممنوع نظامی در نوار مرزی این کشور با سوریه را به عمق 5 الی 10 کیلومتر مورد بررسی قرار می دهد.

 

به گزارش موعود به نقل از ایرنا، این پیشنهاد ستاد مشترک ارتش ترکیه در پی توافق ترکیه با عبور پیشمرگ های کرد عراقی از خاک ترکیه به شمال سوریه و تصمیم ارتش برای فعالیت راحت در منطقه یاد شده ، مطرح شد.

به نوشته جمهوریت، در شرایط کنونی در نوار مرزی ترکیه با سوریه ، مناطق نظامی عبور ممنوع در عمق 30 متر تا 600 متر اجرا می شود که بخش هایی از آن با سیم خاردار و مناطق مین گذاری شده مشخص شده است.

دو هفته پیش مخالفان کرد ترکیه در اعتراض به بی اعتنایی دولت آنکارا به حمله خونین گروه تروریستی داعش در کوبانی برای ورود به شمال عراق بمنظور کمک به اهالی کوبانی سیم های خاردار مرزی را تخریب کرده بودند.

منابع خبری ترکیه 2 روز پیش از اجازه ترکیه برای عبور 200 تن از پیشمرگ های کرد عراقی از قلمرو این کشور به سوریه برای کمک به کردهای سوری در کوبانی در مبارزه با گروه تروریستی – تکفیری داعش خبر دادند.

شبکه های خبری ترکیه نوشتند: در مرحله اول 200 پیشمرگ کرد عراقی از خاک ترکیه به سوریه خواهند رفت.

'احمد داوداوغلو' نخست وزیر ترکیه روز گذشته از موافقت اصولی ترکیه با عبور پیشمرگ های کرد از قلمرو این کشور به سوریه خبر داد و تاکید کرده بود این گذرگاه به هیچ وجه نمی تواند از سوی اعضای 'پ.ک.ک 'و یا 'پ.ی.د ' (حزب دمکراتیک کردهای سوری) مورد استفاده قرار گیرد.

داوداوغلو مدعی شد که پیشمرگ های کرد عراقی برخلاف 'پ.ک.ک' و 'پ.ی.د ' که از سوی این کشور به عنوان گروههای تروریست شناخته می شوند، بخشی از قانون اساسی عراق هستند.

گروههای مسلح و تروریستی همچون داعش که با حمایت غرب و همپیمانان منطقه ای آمریکا ایجاد شده اند،جنایات هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شدند.

نوشتن نظر