سفر نخست‌وزیر عراق به کربلا با هدف تامین امنیت کامل مراسم اربعین حسینی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»سفر نخست‌وزیر عراق به کربلا با هدف تامین امنیت کامل مراسم اربعین حسینی

سفر نخست‌وزیر عراق به کربلا با هدف تامین امنیت کامل مراسم اربعین حسینی

دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس کمیته امنیتی کربلا از سفر "حیدر عبادی" به کربلا در فردا دوشنبه خبر داد. وی افزود: عبادی با استاندار کربلا و اعضای کمیته امنیتی کربلا و فرماندهی عملیات "الفرات الاوسط" دیدار خواهد داشت تا با برگزاری جلسات مهمی مقدمات مراسم اربعین حسینی به ویژه از لحاظ امنیتی تامین شود.

به گزارش موعود به نقل از شیعه نیوز، "عقیل مسعودی" رئیس کمیته امنیتی کربلا در اظهاراتی اعلام کرد که "حیدر عبادی" فردا دوشنبه وارد کربلا خواهد شد تا با برگزاری جلسات مهمی مقدمات مراسم اربعین حسینی به ویژه از لحاظ امنیتی تامین شود.

مسعودی در ادامه گفت: عبادی با "عقیل الطیحی" استاندار کربلا و اعضای کمیته امنیتی کربلا و فرماندهی عملیات "الفرات الاوسط" (ویژه حفاظت از کربلا) دیدار خواهد داشت تا طرحی امنیتی ویژه‌ای تهیه گردد و در این روزها با نزدیک شدن اربعین، کم کم به مرحله اجرا گذاشته شود.

وی در ادامه افزود که هنوز عملیات هایی در برخی مناطق کربلا و مرزهای آن با الانبار وجود دارد تا این مناطق به کلی از بمب های کار گذاشته شده پاکسازی شود و کربلا و محورهای آن برای مراسم اربعین آماده شوند.

مسعودی سپس تصریح کرد که دستگاه های امنیتی محلی و عتبات مقدسه چندین نشست پیرامون راه های امنیتی و خدماتی برگزار کرده اند تا زیارت میلیونی اربعین که بالغ بر 16 میلون زائر در آن شرکت می کنند به خوبی برگزار شود.

وی همچنین از هماهنگی امنیتی عملیات "الفرات الاوسط" با فرماندهی عملیات های مناطق مجاور کربلا مانند الانبار، بابل و بغداد در راستای طرح های مشترک امنیتی خبر داد.

نوشتن نظر