هدف آل نهیان از انتشار فهرست گروه های تروریستی چیست؟
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»هدف آل نهیان از انتشار فهرست گروه های تروریستی چیست؟

هدف آل نهیان از انتشار فهرست گروه های تروریستی چیست؟

دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

در تازه ترین فهرست منتشر شده از سوی آل نهیان، جنبش های اخوان و انصارالله یمن در صدر گروه های تروریستی قرار داده شده اند.

به گزارش موعود   امارات متحده عربی گویا ا میانه خوبی با احزاب ندارد و چنین موضوعی در ساختار سیاسی این شیخ نشین جای نگرفته است. دولت امارات نام احزاب سیاسی متعددی را بالغ بر 83 گروه از کشورهای گوناگون در فهرست بلند بالای گروه های تروریستی قرار داد.

قرار گرفتن نام هایی در میان احزاب مذکور، همچون جنبش انصارالله، انصار الشریعه، اخوان المسلمین و سازمان بدر عراق و تعداد زیادی از مراکز اسلامی در کشورهای اروپایی در صدر این فهرست بسیار تأمل برانگیز است. نکته جالب این فهرست وجود سازمان های شیعی و اسلامی مردم نهاد و یا حامی محور مقاومت هم ردیف گروه های تکفیری افراطی است امری که نکات ناگفته و پیام های زیادی همراه خود دارد.

نکته تأسف انگیز در این فهرست گنجاندن نام تیپ حضرت اباالفضل (علیه السلام) در جمع گروهک های افراطی و تروریستی است در حالی که این گردان تنها به منظور حفاظت از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) در سوریه تشکیل گردیده و تاکنون شهدای بسیاری در این راه مقدس، جان خود را فدا کرده اند و عمل آل نهیان در خلط گروه های اسلامی و القاعده نشان از طرحی هدفمند برای متهم ساختن گروه های فعال در مقابله با افراط گرایی و تروریسم دارد.

در عین حال نامی از داعش در این فهرست برده نشد است با وجود اینکه امارات مدعی مبارزه با این گروهک است و این خود سند دیگری است که نشان می دهد که آل نهیان همانند دوستان عربی خود عزمی جدی برای مبارزه با تروریسم خشن دسته جات تکفیری ندارد و انتشار این فهرست تنها اهرمی برای ساکت کردن مخالفان داخلی و خارجی است و در واقع خط و نشان کشیدن و هشدار برای گروه های معرض رژیم امارات است که اجازه هیچ گونه فعالیت سیاسی را بدون چراغ سبز حکومت مرکزی ندارند و در غیر اینصورت باید منتظر عواقب و مجازات های سنگین نهاد های حکومتی باشند.

در همین حال حزب امت اسلامی امارات با محکوم کردن این اقدام در تروریستی خواندن گروه های فعال داخلی آن را ناقض حقوق شهروندی نامید. به نظر می رسد ابوظبی با گنجاندن نام جنبش انصار الله دنباله روی از همان سیاست هایی می کند که آل سعود سال ها است آنها را به اجرا می گذارد و فعالیت های مدنی و مسالمت آمیز جریان های معارض حکومت را سرکوب و انواع محورمیت های اجتماعی و اقتصادی را بر آنان اعمال می کند.

 

منبع:  شبستان

نوشتن نظر