الجزيره: حزب‌الله قول داد حمله اسرائيل را تلافي کند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»الجزيره: حزب‌الله قول داد حمله اسرائيل را تلافي کند

الجزيره: حزب‌الله قول داد حمله اسرائيل را تلافي کند

سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۳۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

خبرنگار شبکه الجزیره انگلیسی گفت: گروه حزب‌الله لبنان قول داده است که حمله اسرائیل به نیروهای این گروه در خاک سوریه را در زمان و مکانی که خودش تعیین خواهد کرد، تلافی کند.

 

به گزارش موعود به نقل از واحدمرکزی خبر_شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، ویکتوریا گیتوربی، خبرنگار این شبکه، درباره حمله اسرائیل به بلندی‌های جولان و واکنش احتمالی حزب الله به این حمله، گزارش داد: جهاد مغنیه یکی از فرماندهان میدانی حزب الله بود که در حمله اخیر اسرائیل به استان کنیترای سوریه در نزدیکی بلندی‌های جولان کشته شد. وی همچنین فرزند عماد مغنیه، از فرماندهان پیشین حزب الله، بود. عماد مغنیه نیز در حمله‌ای که به اسرائیل نسبت داده می شود، در سال 2008 میلادی در دمشق، پایتخت سوریه، کشته شد.

خبرنگار افزود: هزاران نفر از نیروهای حزب الله لبنان در سوریه مستقر هستند و در حمایت از بشار الاسد، رییس جمهور سوریه، در برابر شورشیان می جنگند. این حمله اسرائیل که طی آن چند تن از جنگجویان حزب الله در سوریه کشته شدند، ضربه‌ای بزرگ به حزب الله محسوب می‌شود. از اینرو، این گروه قول داده است که این حمله را با عملیاتی انتقام‌جویانه علیه اسرائیل که خودش زمان و مکان آن را تعیین می‌کند، تلافی خواهد کرد.

نوشتن نظر