اذعان مخالفان سوری به حمایت عربستان و ترکیه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» اذعان مخالفان سوری به حمایت عربستان و ترکیه

اذعان مخالفان سوری به حمایت عربستان و ترکیه

شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

ائتلاف موسوم به مخالفان در سوریه، به حمایت های نظامی عربستان سعودی و ترکیه از گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه اذعان کرد.

 

به گزارش موعود به نقل از العالم "خالد الخوجا" رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در سخنانی که مطبوعات ترکیه آنرا منتشر کردند، گفت که حمایت نظامی عربستان سعودی و ترکیه در پیشروی اخیر جبهه النصره در شمال و جنوب سوریه نقش داشته است.

خبرگزاری سانا سوریه گزارش داد که اذعان الخوجا به حمایت های نظام آل سعود و ترکیه از تروریست ها در سوریه، تاکیدی دیگر بر تعامل آنان با تروریسم و گروه جبهه النصره – شاخه تشکیلات القاعده در سوریه - است که از سوی سازمان ملل در صدر لیست گروه های تروریستی قرار گرفته اند. این گروه درادلب و جسر الشغور و بصری الشام حضور دارد و تروریست های آن کشتارهای فجیعی را درحق غیرنظامیان سوری مرتکب شده اند.

الخوجا همچنین گفت که مقدمه چینی برای تجاوز ترکیه و عربستان به سوریه در جریان سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به عربستان صورت گرفت و درآن سفر، تصمیم حمایت نظامی از گروه های تروریستی وابسته به جبهه النصره و توافق دراین زمینه حاصل شد.

اعتراف های الخوجا تاکید دیگری بر تجاوز مستقیم ده ها طرف خارجی علیه سوریه است که درصدر آن آمریکا و رژیم اسرائیل قرار دارند. دخالت های این کشورها به حمایت های سیاسی و رسانه ای محدود نمی شود ،بلکه به حضور مستقیم نظامی از طریق کمک رسانی تسلیحاتی و تامین اطلاعات برای تروریست ها نیز گسترش یافته است.

اعتراف رئیس ائتلاف مخالفان سوری به حمایت های عربستان و ترکیه از گروه های تروریستی در سوریه درحالی صورت گرفته است که مسئولان آمریکایی از آغاز طرح هایی برای آموزش تروریست ها در سوریه از اردن ، ترکیه ، عربستان و قطر بعد از امضای توافق هایی دراین خصوص با هدف سرپوش گذاشتن بر دخالت های خود در سوریه خبر داده اند و به نظر می رسد که این آموزش ها به پایان رسیده و درحال مرحله رسانه ای شدن قرار دارد و موشک های آمریکایی " تاو " که در ده ها نوار ویدئویی در دست عناصر جبهه النصره در ادلب و درعا به چشم می خورد، شاهدی براین مدعاست.

نوشتن نظر