انصار الله بالگرد آپاچی عربستان را سرنگون کرد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» انصار الله بالگرد آپاچی عربستان را سرنگون کرد

انصار الله بالگرد آپاچی عربستان را سرنگون کرد

شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

منابع جنبش انصار الله یمن اعلام کردند: رزمندگان این جنبش موفق شدند صبح امروز دومین بالگرد آپاچی متجاوز عربستان را در منطقه باقم استان صعده سرنگون ودو خلبان آن را به اسارت بگیرند.

 

به گزارش موعود به نقل از ایرنا اسامی خلبان های متجاوز عربستانی را کاپیتان خلبان سلطان بن محمد الزهرانی به شماره نظامی ۱۱۰۱۷۱ ودستیار خلبان فهد عبدالله الغامری به شماره نظامی ۱۱۰۴۵۹ اعلام کردند. هفته گذشته نیز جنبش انصار الله یک بالگرد آپاچی متجاوز دیگر عربستان را در منطقه نجران سرنگون ساخت که عربستان ادعا کرد سقوط این بالگرد براثر مشکل فنی صورت گرفت.

عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان از ۶ فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه فقیرترین کشور عربی منطقه آغاز کرده است تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کند، جلوگیری کند.

ریاض بعد از ۲۷ روز بمباران زیرساخت های یمن و از بین بردن تاسیسات حیاتی این کشور بدون آن که به اهداف اعلام شده دست یابد، اعلام آتش بس کرد اما بعد از آتش بس تبلیغاتی اعلام شده همچنان یمن را هدف حملات هوایی قرار داده است و با بمباران فرودگاه بین المللی صنعا از کمک رسانی به مردم این کشور جلوگیری می کند. از زمان آغاز تجاوز نظامی عربستان به یمن، تاکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم این کشور کشته و ۶ هزار نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

نوشتن نظر