دمشق؛ آمريکا قصد نابودي داعش را ندارد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»دمشق؛ آمريکا قصد نابودي داعش را ندارد

دمشق؛ آمريکا قصد نابودي داعش را ندارد

سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

وزير اطلاع رساني سوريه، دولتمردان آمريکا را در امر مبارزه با داعش جدي ندانست و گفت: اگر آمريکا واقعا قصد نابودي داعش را داشت اکنون شاهد حضور داعش نبوديم.

 

به گزارش موعود به نقل از تسنیم عمران الزعبي وزير اطلاع رساني دولت سوريه درباره روابط دمشق با مسکو گفت: روابط بين روسيه و سوريه محدود به دوره زماني خاصي نمي شود و در اين باره بايد بگويم ملت سوريه همواره از صلابت و ايستادگي روسيه در خصوص سوريه قدردان خواهد بود.

الزعبي در ادامه سخنانش در جريان ديدار با هيئتي از پايگاه خبري روسيا اليوم افزود: سرنوشت ملت ها و مقدرات آنها در منطقه به منظور مبارزه با غرب و چشم طمع غرب به کشورها و نزاع هايي که در منطقه به راه مي اندازد، يکي است.

وي تاکيد کرد: البته اين مبارزه بايد بخش رسانه اي را بيشتر در برگيرد، چرا که غرب با استفاده از ابزار رسانه سعي دارد به دروغ ها و شايعه ها در قبال کشورها دامن بزند.

وزير اطلاع رساني سوريه افزود: سوريه با وجود ادامه داشتن جنگ اقتصادي و ديگر جنايات سازماندهي شده تروريستي برضد نظام که البته ملت سوريه و تاسيسات زيربنايي و مقدرات ملت را نشانه رفته به ايستادگي و مقاومت خود ادامه خواهد داد.

عمران الزعبي همچنين در اين ديدار در خصوص اوضاع کنوني در داخل سوريه گفت: زندگي در دمشق و بسياري ديگر از شهرهاي سوريه به صورت طبيعي ادامه دارد، در اين بين ملت سوريه با عزم و اراده اي ستودني با وجود ادامه نبرد بر شکست دشمن اصرار دارند و در اين ميان ارتش سوريه در منطقه جسر الشغور و بيمارستان اين منطقه ايستادگي خود را نشان داده و توانايي خود را در شکستن حلقه محاصره اين منطقه در برابر گروه هاي تروريستي به خوبي به نمايش گذاشته است.

وزير اطلاع رساني سوريه افزود: هم اکنون ارتش سوريه به صورت روزانه گروه هاي تروريستي و تکفيري داعش را هدف قرار مي دهد، و به اين گروه ها خسارات و تلفات سنگيني را وارد مي آورد.

وي واشنگتن را در امر مبارزه با گروهک تکفيري داعش جدي ندانست و تصريح کرد: اگر آمريکا واقعا قصد داشت داعش را نابود کند، اکنون ما شاهد حضور داعش نمي بوديم.

نوشتن نظر