بخوانیـم و بگرییـم
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»وهابیت»بخوانیـم و بگرییـم

بخوانیـم و بگرییـم

شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

یکی از بدترین ابزارهایی که وهّابیت برای ضربه زدن به اسلام انتخاب کرده، کافر خواندن غیر هم‌فکران خود است. آنان با کافر خواندن دیگران، جان و مال و ناموس آنان را بر خود مباح دانسته و از هیچ وحشی‌گری و جنایتی دریغ نمی کنند. روزی نیست که اخباری از بی‌رحمی‌های آنان منتشر نشود. در ادامه، برخی از این موارد را با هم مرور می‌کنیم و پیشاپیش از خوانندگان عذرخواهی می‌نماییم.

 جنایت‌های تاریخی وهّابیان
••• یوم الهـــدم
در شوال سال 1343 هـ .ق. (می 1925 میلادی) وهّابیـــــان به سرکردگی عبدالعزیز بن سعود، پس از پیروزی بر «شرفای حاکم بر حجاز» و اشغال «مکّه»، روی به «مدینه» آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، آن را اشغال نمودند.
آنان پس از اخراج مأموران عثمانی، در هشتمین روز این ماه، اقدام به تخریب قبور ائمه بقیع(ع) و دیگر قبور آن ـ مانند قبر عمو، پسر و زنان پیامبر اکرم(ص)، قبر امّ‌البنین مادر حضرت ابوالفضل العباس(ع)، قبر اسماعیل فرزند امام صادق(ع) و بسیاری قبور دیگر ـ کردند. آنها حتّی قصد داشتند گنبد و بارگاه خود پیامبر(ص) را نیز تخریب کنند که به دلایلی موفّق به انجام این کار نشدند.
حمله به مدینه و تخریب قبور مطّهر بقیع، تنها دست‌اندازی آنان به مقدّسات اسلامی نبود. بخشی از این جنایت‌ها به قرار زیر است:

 

••• حمله به کربلای معلّی
در ماه ذی‌قعده سال 1316 هـ .ق. امیر سعود در رأس نیروهای بسیاری از مردم «نجد»، «حبوب»، «حجاز» و «تهامه» و نواحی دیگر به قصد «عراق» حرکت نمود و «کربلا» را محاصره کرد. سپاه یاد شده باروی شهر را خراب کردند و به زور وارد شهر شدند. مردم کوچه و بازار را به قتل رسانیدند و نزدیک ظهر گنبد روی قبر (یعنی قبر امام حسین(ع)) را ویران ساختند و صندوق روی قبر را که زمرّد و یاقوت و جواهرات دیگر در آن نشانده بودند، برگرفتند و آنچه در شهر از مال و سلاح و لباس و فرش و طلا و نقره و قرآن‌های نفیس و جز آنها یافتند، غارت کردند و نزدیک ظهر از شهر بیرون رفتند؛ در حالی که قریب به دو هزار تن از اهالی کربلا را کشته بودند.
پس از تسلّط وهّابیان بر مدینه، آنها ضمن تخریب قبور، آثاری را که بر روی قبور قرار داشت نیز از بین بردند. در جریان این واقعه، بارگاه امام حسن مجتبی، امام سجّاد(ع)، امام محمّدباقر(ع) و امام جعفر صادق(ع) نیز ویران شد.

 

••• حمله به نجف اشرف
سعودبن عبدالعزیز، پس از قتل و غارت در کربلا، متوجّه «نجف اشرف» گردید و آن را محاصره کرد و تعدادی از مردم نجف را به قتل رساند. نخستین اقدام مردم نجف این بود که خزانه حرم امیرمؤمنان علی(ع) را به «بغداد» منتقل ساختند تا مانند خزانه حرم نبوی به غارت نرود. پس از آن آماده دفاع از وطن و جان خود شدند. رهبر مردم در دفاع از شهر نجف، عالم بزرگ شیعه، علّامه شیخ جعفر کاشف‌الغطاء بود که علمای دیگر نیز او را یاری می‌کردند. تعداد وهّابیان مهاجم به نجف پانزده هزار تن بود که هفتصد نفر از آنان به هلاکت سیدند و بقیه به ناچار از شهر عقب نشستند و به غارت نواحی اطراف پرداختند.
این در حالی است که «قرآن مجید»، مسلمانان جهان را به ترفیع و تکریم بیوتی که مرکز حمد و تسبیح الهی است، دعوت می‌نماید و می‌فرماید:«فی بُیُوتٍ أَذن الله أَن تُرفَعَ» . جلال‌الدّین سیوطی در کتاب «درّ منثور» می‌نویسد: پیامبر اکرم(ص) این آیه را در مسجد تلاوت کرد. مردی پرسید: مقصود از این «بیوت» چیست؟ پیامبر(ص) فرمود: «خانه‌های پیامبران است». در این هنگام، ابوبکر در حالی که به خانه حضرت زهرا(س) اشاره می‌کرد، پرسید: آیا این خانه هم از آنهاست؟ حضرت فرمود: «نعم من افاضلها؛ آری. از برترین و والاترین آنهاست.»

 

مرقد عسکریین(ع) که اخیراً به دست همین عاملان ویران گشت، خانه‌های آنان بود که در آن، امامان و مادر گرامی ایشان، خدا را عبادت کرده و به حمد و ثنای او می‌پرداختند. متأسّفانه به جای ترفیع و تعمیر، منهدم گردید. رسم خردمندان جهان، حتّی رسم پیروان شرایع پیشین این بود که قبور بزرگان و پیامبران را تکریم نموده و با ساختن بنا بر قبور آنان، ادای احترام می‌کردند و هم اکنون قبر خلیل الرّحمن در «فلسطین اشغالی»، و قبور دیگر پیامبران و اوصیای آنان در کشورهای «اردن»، «سوریه»، «مصر» و «عراق» گواه این مطلب است. متأسّفانه اعراب «نجد»، از فرهنگ اسلامی دور بوده و به جای عمل به آیه «قُل لا اساَلکُم عَلَیهِ أَجراً إلا المَوَدّه فِی القُربی»، به دشمنی با اهل بیت(ع) برخاسته و آثار آنان را همراه با آثار ده‌ها وابسته به خاندان رسالت و دیگر بزرگان دین، منهدم کردند.
••• دلیل ویران شدن قبور بقیع
وهّابیان در 8 شوّال سال 1343 هـ .ق. قبور ائمّه بقیع را ویران کردند. تا آن زمان بر روی قبور پیشوایان و سایر بزرگان اسلام که در مدینه مدفون بودند، گنبدها و بناهایی قرار داشت. ائمه بقیع(ع) در بقعه بزرگی که به‌ طور هشت ضلعی ساخته شده بود و اندرون و گنبد آن سفیدکاری شده بود، مدفون بودند. پس از تسلّط وهّابیان بر مدینه، آنها ضمن تخریب قبور، آثاری را که بر روی قبور قرار داشت، نیز از بین بردند. در جریان این واقعه، بارگاه امام حسن مجتبی(ع)، امام سجّاد(ع)، امام محمّدباقر(ع) و امام جعفر صادق(ع) نیز ویران شد.
از زمانی که وهّابیت توسط محمّدبن عبدالوهّاب تأسیس شد، تا این زمان، جنایت‌های بسیاری توسط آنها انجام پذیرفت. بسیاری از زنان و کودکان بی گناه به وضع فجیعی کشته شدند و بسیاری از مکان‌های مورد احترام مسلمانان در این راستا تخریب شدند.
این حرکت وهّابیان اعتراض‌هایی در پی داشت. وهّابیان از حدود دویست سال پیش به وجود آمدند و بسیاری از مسائل دین اسلام را منکر شدند. به عقیده آنها هر کس که وهّابی نباشد، مشرک محسوب می‌شود و بر این اساس، جان و مال و ناموسش مباح است.

••• نمونه وحشی‌گری وهّابیان در ایران
1. حادثه تاسوکی در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۸۴ هـ .ش توسط گروه تروریستی جندالله (جند الشیطان) نزدیک ساعت ۹ شب، درجادّه زاهدان ـ زابل در فاصله نزدیک به ده کیلومتری «پاسگاه تاسوکی» انجام و سبب کشته و زخمی شدن بیست و هشت تن شد. دست‌کم هفت نفر دیگر نیز در این حادثه گروگان گرفته شدند. یک تن از گروگان‌ها، ستوان یکم پاسدار، محمّدشاه بازی نیز در ایّام اسارت کشته شد و ۶ تن دیگر به تدریج طی دویست روز آزاد شدند.
این گروه تروریستی بالباس مأموران انتظامی و نظامی در منطقه تاسوکی، ایستگاه ایست و بازرسی ایجاد کردند و با متوقّف ساختن خودروهای مسئولان محلّی و مردم عادی، سرنشینان آنها را پیاده و شماری را در همان منطقه به صورت دست‌بسته، به گلوله بسته و شماری را نیز به گروگان گرفتند.
بیشتر قربانیان افراد معمولی بوده‌اند که برای تعطیلات آخر هفته و ایّام عید در حال مسافرت بودند. در این حمله، تعدادی نوجوانان دانش‌آموز ۱۳ و ۱۴ ساله نیز به قتل رسیدند.

 

در مورد ماجرای غم‌انگیز و تلخ و در عین حال عبرت‌آموز تاسوکی حرف و حدیث‌های زیادی شنیده شده است. حادثه‌ای که خود عبدالمالک پلید، هم در فیلم آن، با تعبیر فاجعه اعلام می‌کند. مردم استان «سیستان و بلوچستان» در طول عمر انقلاب اسلامی همواره حوادث گوناگونی را که منجر به شهادت عزیزانشان شده، تجربه کرده‌اند. شهادت سی و شش شهید نیروی انتظامی توسط اشرار در یکی از مناطق «ایرانشهر»، راه بندی‌های مستمر در 15 ـ 10 سال گذشته، شهادت ۸ تن از اعضای نیروی انتظامی و بسیج در اطراف زاهدان در سال ۸۳ و ... از جمله  این حوادث است. امّا هیچ حادثه‌ای به اندازه تاسوکی قلب مردم عزیز استان را نرنجاند. تقریباً اکثر مردم سنّی و شیعه از این حادثه رنجیده خاطر شدند. در حوادث سال‌های گذشته، همواره اشرار در مقابل نیروهای نظامی و انتظامی مبارزه کرده و به اصطلاح جنگ رودررو بود و از هر دو گروه، به عنوان گروه‌های نظامی یاد می‌شد.
حتّی یک نفر از عزیزانی که در حادثه تاسوکی به شهادت رسیدند هم عضو دستگاه‌های امنیّتی و اطّلاعاتی نبود. عبدالمالک ریگی در همان فیلم با این گفته که دولت افراد بیگناه ما را کشت!!! و ما هم مردم بیگناه را می‌کشیم، این موضوع را تأیید می‌کند، ولی بعد از حادثه، اعلام می‌کند ما ۲۲ تن از نیروهای نظامی و انتظامی و اطّلاعاتی را کشتیم! به هر شکل در این حادثه، افرادیقویدل با شانزده سال سن، کارگر یک مغازه در خیابان «باقری زابل» و شهیدمجتبی کیخایی شانزده ساله که برای خرید لباس نو به زاهدان عزیمت کردند نیز، جزو شهدا بودند.

2. به گزارش خبرنگار «شیعه نیوز» از «ورامین» نیمه اسفند 89 چند فرد ناشناس با مراجعه به منزل حجّت‌الاسلام و المسلمین «شیخ مهدی اسناوندی» از روحانیون سرشناس و ولایی منطقه ورامین در استان تهران از وی تقاضا می‌کنند برای اقامه نماز میّت بر جنازه یک شخص بی‌بضاعت با آنان همراه شود. حجّت‌الاسلام «اسناوندی» دعوت آنان را پذیرفته و با آنان به طرف محلّ اقامه نماز حرکت می‌کند. جنایت‌کاران در مسیرحرکت وی را ربوده و به «امامزاده هاجر» واقع در جادّه «چرمشهر» به ورامین منتقل نموده و ایشان را با طناب به ضریح امامزاده بسته و باریختن بنزین به آتش می‌کشند و از محل، متواری می‌شوند. با شعله‌ور شدن آتش و دود ناشی از آن چند فرد که از نزدیکی امامزاده عبور می‌کردند، متوجّه آتش‌سوزی داخل امامزاده شده و پس از مراجعه، با صحنه دلخراش و بدن نیمه‌جان این روحانی مواجه می‌گردند.

3. بر اساس اعترافاتی كه به تازگی از عوامل ترور امام جمعه انقلابی اهل سنّت «رامك» منتشر شده است، این ترور با فتوا و طرّاحی مولوی نقشبندی ـ از علمای وهّابی منطقه بلوچستان ـ و به وسیله فردی به نام آبادیان و همکاری مستقیم پسر مولوی نقشبندی صورت گرفته است. طبق اعترافات فرزند مولوی نقشبندی وی براساس فتوای پدرش و با پرداخت هفتصد میلیون تومان پول به فردی به نام آبادیان و چند فرد جوان ناآگاه، من جمله فرزند خود آبادیان، این ترور صورت گرفته است.
4. اخبار رسیده از شهرهای مختلف کشورمان حاکی از آن است که مردان وهّابی در جدیدترین روش تبلیغاتی خود، به ازدواج با دختران شیعی اقدام می‌ورزند تا علاوه بر وهّابی کردن این دختران، بر خانواده‌های آنان نیز تأثیر گذاشته و فرزندانی را که متولّد می‌شوند، براساس اندیشه‌های افراطی وهّابیت تربیت کنند. یکی از این نمونه ازدواج‌ها، ازدواج عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک با یکی از دختران شیعه تهرانی بود که سرگذشت این ازدواج در رسانه‌ها، زنگ هشداری جدّی درباره سرنوشت ازدواج وهّابیون با دختران شیعه ایرانی محسوب می‌شود.
5. از دیگر روش‌های تبلیغاتی آنان این است که آنها با پشتوانه مالی قوی که از چهره‌های وهّابی عربستان دریافت می‌کنند، به خرید خانه اقدام ورزیده‌اند؛ به گونه‌ای که اخبار موجود حاکی از آن است که در برخی مناطق و محلّه‌های شهرهای حاشیه‌ای «استان فارس»، خانه‌های زیادی که به خانه تیمی شبیه است، به پیروان این فرقه تعلّق دارد. گفته می‌شود وهّابیون در مجموع، بیش از 74 میلیارد دلار برای فعّالیت علیه تشيّع در ایران، در نظر گرفته‌اند.

••• برخی اخبار وحشی‌گری وهّابیان در سوریه
1. در ویدئویی که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، تعدادی از تروریست‌های تکفیری پس از اسیرکردن هفت سرباز ارتش «سوریه» به همراه یک افسر به نام مالک، همه را به شیوه‌ای وحشتناک سر بریدند و پیکرهای بی‌سر آنها را در تمام روستا با موتورسیکلت و ماشین چرخاندند. تکفیری‌های سنگ‌دل به این حد کفایت نکردند؛ بلکه پس از سر بریدن این سربازها، کشیدن آنها در روستا، بی‌حرمتی و نیزگرفتن عکس یادگاری با پیکرهای آنها؛ شروع به تکّه تکّه کردن جسد آنها با چاقو کردند تا شناخته نشوند و عدّه‌ای دیگر نیز به بازی با سرهای این سربازان مشغول شدند؛

2. انتشار تصویر سرهای بریده شده مردم شهر «رقّه» در سوریه، توسط داعش که بر سیم‌های برق آویزان شده‌اند؛ جنایتی که خشم تمام بینندگان آن را برانگیخته است؛

3. به گزارش شبستان، در راستای اقدام‌های جنایت‌کارانه تروریست‌ها علیه ملّت سوریه، گروه‌های مسلّح تروریست باردیگر کشتار جدیدی را در حقّ شش نفر از ساکنان روستای «الشویهد» در «ریفتلکخ» در «حمص» روا داشتند. افراد مسلّح تروریست به سمت شش نفر از سوری‌ها در روستای «الشویهد» آتش گشودند و آنها را به شهادت رساندند؛ این شش نفر در حال رفتن به سرکار بودند که تروریست‌ها به سمت آنها شلیک کردند. این منبع افزود: تروریست‌ها پس از کشتن آنها، اموال و اسنادشان را سرقت کردند. دو نفر از قربانیان درجا شهید شدند و چهار نفر دیگر پس از گذشت ساعتی به علّت شدّت جراحت و وخامت وضعیت جسمی‌شان به شهادت رسیدند؛

4. یکی ازتروریست‌ها سربریده شده خلبان بالگرد را بر روی اجاق کباب‌پزی قرار داده و با آن عکس یادگاری می‌گیرد. این جنایت نهایت بی‌رحمی تروریست‏ها و لذّت بی‌اندازه آنان از کشتار مردم بی‌دفاع را نشان می‌دهد؛

5. در جنایتی دیگر، تروریست‌های سوریه اقدام به بریدن سر سی جوان شیعه در این کشور کردند؛

6. در فیلمی، یکی از عناصر گروه تروریستی ارتش آزاد با شکافتن سینه یک شهروند سوری، قلب او را از سینه درآورده و می‌خورد؛

7. جالب است بدانیم درتاریخ 24/7/2013 در آخرین جلسه سرویس‌های اطّلاعاتی اتّحادیه اروپا در «بروکسل»، موضوع جنگجویان سلفی دارای تابعیّت اروپایی، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به این نتیجه رسیده‌اند که پس از درگیری‌های سوریه، از ورود این چندهزار نفر به کشورهای مبدأ جلوگیری کنند. افسران امنیّتی اروپا خروج این تعداد از جنگجویان سلفی از کشورهای اروپا را مثبت ارزیابی کرده‌اند که عدم بازگشت آنها امنیّت کشورهای اروپایی را تأمین می‌کند....
...
قلم از ادامه دادن این مطلب شرم کرد و خشکید.

1 نظر

  • لینک نظر سارا يكشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۱ نوشته شده توسط سارا

    خب ؟چرا مسئولین این وها ب های گور به گور شده رو از بین نمیبرند منتظر وقتیند کشور ضعیف شه بیفتند به جان مردم مثل سوریه وعراق سر ببرند دولتیا از چی میترسند مردم پشتشونند

نوشتن نظر