کلوپ لهو و لعب خاندان آل سعود
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»کلوپ لهو و لعب خاندان آل سعود

کلوپ لهو و لعب خاندان آل سعود

يكشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۰۱
امتیاز این گزینه
(4 آرا)

هیأت امر به معروف عربستان با بیان اینکه پادشاه این کشور نقش این هیأت را در شهر جده به کلی از بین برده است اعلام کرد : این شهر به کلوپ خوشگذرانی شاهزاده های خاندان حاکم تبدیل شده است.
به گزارش العالم ، ناظران معتقدند تشدید اقدامات پادشاه عربستان علیه این هیأت واکنشی به حمایت این هیأت از شخصیت های دینی است که برگزاری جشنواره جنادریه را محکوم کردند.
هر چند این اختلافات بین جریان ملک عبدالله از یکسو و شخصیت های دینی و هیأت امر به معروف از سوی دیگر محدود می شود اما مسائل پشت پرده که اخیرا فاش شده است، تردیدها را درباره وجود اختلافات عمیق تر بین محافل حکومتی و محافل دینی حاکم بر کشور افزایش داده است.
همچنین محافل سیاسی عربستان بر این باورند جریان طرفدار پادشاه این کشور با اصرار به برگزاری جشنواره جنادریه و تبدیل جده به کانون لهو و لعب قصد دارند توجه بخشی از جامعه این کشور را از مشکلات سیاسی کشور و خواسته های مربوط به ایجاد اصلاحات که در این کشور در حال افزایش است؛ منحرف کنند.
روزنامه الریاض عربستان در مقاله ای نوشت : درخواست های جلوگیری از برگزاری جشنواره جنادریه باید در نطفه خفه شود.
ناظران بر این باورند تشدید حملات رسانه های طرفدار پادشاه عربستان علیه شخصیت های دینی و هیأت امر به معروف با هدف کشاندن اوضاع به مرحله هرج و مرج و شکستن ابهت این شخصیت ها و هیأت صورت می گیرد.
هر چند سخنان شخصیت های دینی درباره تبدیل جده به کانون فساد برای شاهزاده های سعودی و حیف و میل اموال به گوش مسئولان این کشور رسیده است اما خاندان آل سعود جشنواره جنادریه را خط قرمزی می داند که هر قدر هم تخلفاتی اخلاقی در آن اتفاق بیافتد نباید آن را زیر پا گذاشت.
جشنواره جنادریه بزرگترین مناسبت فرهنگی در سعودی به شمار می آید.

نوشتن نظر