بزرگترین نمایشگاه تسلیحاتی جهان در قلب خاورمیانه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»بزرگترین نمایشگاه تسلیحاتی جهان در قلب خاورمیانه

بزرگترین نمایشگاه تسلیحاتی جهان در قلب خاورمیانه

پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۱۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری "وهج" اردن، دولت این کشور در ادامه فرایند برگزاری رزمایش ها و نمایش های تسلیحاتی خود در پی بروز بحران شورش گروه های سلفی غربگرا در سوریه، قصد دارد بزرگترین نمایشگاه جنگ افزارها در جهان را که تنها نمونه آن درمنطقه به شمار می رود با حمایت ویژه عبدالله دوم برگزار کند. این نمایشگاه در زمینه تجهیزات عملیات ویژه و تجهیزات جاسوسی فعالیت خواهد داشت.

"عامر الطباع" مدیر نمایشگاه "سوفکس" به خبرگزاری رسمی اردن گفت که این نمایشگاه از این پس هر دو سال یک بار برگزار می شود و در آن، جدیدترین تجهیزات و تسلیحات دفاعی را از تمامی نقاط جهان به همراه تصمیم سازان و نمایندگان دولت های مختلف با هدف همکاری و اطلاع از آخرین راهکارها و تسلیحات موجود در جهان گرد هم آورده می شود.

این نمایشگاه که قرار است 7 تا 10 می آینده (18 تا 21 اردیبهشت) و پیش از برگزاری بزرگترین رزمایش عربی ـ غربی در تاریخ جهان در اردن که اواسط خرداد برگزار خواهد شد، در عمان پایتخت این کشور و در پایگاه هوایی ملک عبدالله اول برپا شود.

بر اساس این گزارش، یک روز پس از برگزاری این نمایشگاه نیز همایشی بین المللی با عنوان "نیروهای عملیات ویژه" در اردن برگزار می شود که  قرار است در این همایش، تعدای از رؤسای جمهور کشورها و وزیران دفاع و رؤسای ستادهای ارتش و افسران ارشد نیروهای ویژه دریایی و هوایی از منطقه و جهان شرکت داشته باشند.

در این کنفرانس همچنین قرار است توافقنامه هایی نیز میان کشورهای شرکت کننده در زمینه های دفاعی وتسلیحاتی به امضا برسد.

اردن که بتازگی در طرح های غرب و آمریکا علیه منطقه به عنوان یکی از مهم ترین پایگاه های حمله احتمالی به سوریه در آینده مطرح شده، به بهانه های مختلفی چون رزمایش های بزرگ و برگزاری بزرگترین نمایشگاه های تسلیحاتی، سلاح هایی را از کشورهایی مختلف وارد خاک خود می کند، سلاح هایی که به احتمال قوی در صورت وجود طرحی برای حمله به سوریه از آنهااستفاده خواهد شد.

انتشار خبر برگزاری نمایشگاه سوفکس در شرایطی بود که پیش از این نیز اعلام شده بود اردن قرار است یک رزمایش بزرگ را با همکاری 17 قدرت نظامی برتر جهان ازجمله آمریکا و ناتو در خاک خود برگزار کند.

نوشتن نظر