تشکیل فراکسیون مناطق ترک نشین و پروژه خاورمیانه بزرگ
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»مقالات مطالعات فرهنگی»سیاست»تشکیل فراکسیون مناطق ترک نشین و پروژه خاورمیانه بزرگ

تشکیل فراکسیون مناطق ترک نشین و پروژه خاورمیانه بزرگ

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۴
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

إِنَّ الَّذینَ فَرَّقُوا دینَهُمْ وَ کانُواشِیَعاً لَسْتَ مِنْهُمْ فی شَیْء إِنَّما أَمْرُهُمْ إِلَى اللّهِ ثُمَّ یُنَبِّئُهُمْ بِما کانُوا یَفْعَلُونَ (159 انعام)
کسانى که آئین خود را پراکنده ساختند، و به دسته هاى گوناگون (و مذاهب مختلف) تقسیم شدند، تو هیچ گونه رابطه اى با آنها ندارى! سر و کار آنها تنها با خداست; سپس خدا آنها را از آنچه انجام مى دادند، با خبر مى کند. (159 انعام)

 


متاسفانه طرح مشکوکی که میتوند پیش درآمد طرح تجزیه ی یکپارچگی کشور باشد، این بار در مجلس شورای اسلامی! کلید خورد!!! تشکیل فراکسیون مناطق ترک نشین در این مجلس زنگ خطری است برای بیداری اسلامی- ملی؛ به راستی بر اساس کدام سیاست یک پارچگی ملی در کشور اسلامی- شیعی ایران چنین اقدام قومی صورت می پذیرد؟!
براساس خبر منتشر شده توسط خبرگزاری ایسنا: سخنگوی فراکسیون مناطق ترک نشین از تشکیل این فراکسیون با حضور 100 نماینده و تعیین هیأت رئیسه آن به ریاست مسعود پزشکیان  در تاریخ 9 آبان سال حاری خبر داد.
هرچند که تلاش شده است تا ظاهر موضوع تحت عنوان بر اساس اعلام سخنگوی این فراکسیون قومی!، در توضیح هدف تشکیل این فراکسیون اعلام داشته است که ‌با توجه به گستردگی مناطق ترک نشین در سراسر کشور و مدیریت راهبردی برای حل مشکلات در این مناطق این فراکسیون با حضور نمایندگان ترک زبان تشکیل شد که هدف آن استفاده از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات مناطق ترک نشین است.
باید پرسید که به راستی چه اتفاقی در شرف افتادن است؟
باید پرسید که این اقدام آیا دامن زدن به صف بندی های قومی نیست؟! آیا با این اقدام فردا روزی اقوام دیگر نیز چنین حقی مطالبه نخواهند کرد تا برای احقاق حقوق قومی خود و منافع خود آن هم فراتر از منافع ملی- اسلامی نظام اسلامی، سیاست مستقلی رادنبال نموده و به گروه های فشاری بر مجلس قانون گذاری نظام اسلامی بدل شوند؟! آیا این اقدام مقدمه ای بر پاره پاره کردن کشور و ایجاد دولت های قومی که فلسفه پروژه ی خاورمیانه جدید، به عنوان بخشی از "راهبرد نظام نوین جهانی" دولت شیطان (آمریکا)، که اساس و بنیان آن به حساب می آید نیست؟!
شاید لازم باشد که به مجلس شورای اسلامی که خواسته و یا ناخواسته در راستای این پروژه قدم بر میدارد یاد آوری شود که،  پروژه ی خاورمیانه ی جدید همان پروژه ی ایجاد دولت های موزائیکی در منطقه غرب آسیاست که بر اساس آن ایران اسلامی به مثابه سمبول و نماد اتحاد اقوام ایرانی باید به چندین کشورقومی  از ترک و کرد و عرب و بلوچ و ترکمن و ... تقسیم شود!
چگونه است که چنین تصمیم خطر سازی، آن هم در مهم ترین نهاد قانون گذاری نظام گرفته می شود و متاسفانه کسی هم دم بر نمی آورد؟  به راستی چه کسانی در پشت این اقدام ضد ایرانی- اسلامی میتوانند قرار داشته  باشدند؟
این اقدام می تواند مقدمه طرح خواسته های قومی دیگر اقوام به حساب آید. این یک حقیقت است که آذری ها و ترک ها، که بزرگترن اقلیت قومی ایران اسلامی به شمار می آیند و جانفشانی ها و مجاهدت های آنها در طول عمر این کشور و این نظام قابل اغماض و چشم پوشی نیست.
اما این که امروز گروهی در مجلس شورای اسلامی چنین بر طبل قومیت گرایی میکوبند،  بجد جای تامل و نگرانی  جدی دارد. خدا نکند که به مثابه مصداق آیه ای که در ابتدا آورده شد، از جمله ی بدعت گذاران، گمراهان و تفرقه اندازان این امت باشدند وهموار کننده ی راه اقدام دشمن که پیوسته  در کمین نشسته است نباشند
نصیر صاحب خلق
16/8/95

7 نظر

 • لینک نظر بختیاری شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲ نوشته شده توسط بختیاری

  به قول قران کریم واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا همگی به ریسمان محکم الهی چنگ زنید واز تفرقه بپرهیزید همه میدانیم که ریسمان محکم الهی امیرالمومنین علی بن ابیطالب است حال که همه در علی مشترکیم تفرقه چرا ؟؟؟اقلیت چرا؟؟؟ ما کثیریم وتکثیر نیز میشویم این آقایون فردا جواب امام زمان رو چی میدن که برآذزیهای شیعه غیور نام اقلیت نهاده اند؟؟

 • لینک نظر محمد چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸ نوشته شده توسط محمد

  کشور آمیریکا کشور 72 ملت است وهمه ملیتهایی غیر آمریکایی کا درآنجا زندگی میکنن همه خودرا آمیریکایی میدانند با زبان آمریکایی میخوانند ومینویسند وهمه تلاش آنان پیشرفت آمریکاست حال چگونه ممکن است آذریها از منابع وبیت المال مردم ایران استفاده کنند که واقعا در این 40سال دولتها فقط وفقط به آذریها رسیده اند ولی خودرا جدا از ملت بدانند وخواهان نوشتن به خط لاتین که هرگز ترکی نیست باشند انوقت چه هدج ومرجی در ادارات واقتصاد وسیاست پیش میاد که خدا میدونه سوریها وعراقیها نیز همین کار را کردند که به این روز افتادن

 • لینک نظر اکبر چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶ نوشته شده توسط اکبر

  در پاسخ به هموطن عزیزم به نام آذربایجان باید عرض کنم:
  1. ایجنانب خودم و آبا واجدادم یک آذربایجانی و اهل ارومیه هستم.
  2.منطق اهل حق آن است که وقتی با حق مواجه شوند حتی اگر آن را به ضرر خود احساس کنند آن را می پذیرند(طبق فرمایش مولايمان امیرالمومنین).
  3.هموطن عزیز تکه تکه شدن و گروه گروه شدن که ضعف را به دنبال دارد ( حتی اگر در ابتدا تعصب و احساس غیرت و شوری
  بینگیزد ) قطعا به ضرر تمامیت ارضی یک کشور و زمینه ساز تجزیه و ادعای برتری سایر قومیت ها خواهد شد و این یعنی انسان با دست خود زمینه نابودی خودش را فراهم کند.
  4. از ابتدای انقلاب دشمنان واحد ما که نه آذری برایشان پشیزی می ارزد و نه کرد و نه عرب و..... بر طبل قومیت کوبیده اند و مطمئن باشید علیرغم همراهی اولیه آنچه برای آنها اهمیت دارد حفظ حیات خود و رژیم صهیونیستی است ونه چیز دیگر.
  5. سخنان شما تحریک کننده است و شما کرد ها را مزدور اسرائیل قلمداد کرده آید حال آنکه ما امروز در منطقه خودمان با آنها زندگی می کنیم و اکثریت آنها دیندار و وفادار هستند و گروهکی به اسم پژاک و....اصلا خاستگاه مردمی ندارند و انسانهایی بی دین و آلت دست بیگانگان هستند.
  7. برای بنده سوال است کشوری همچون ایالات متحده ( که اینگونه برای سایر کشورها نسخه می پیچد )خود تنوع قومی و نژادی بیشتری دارد وچگونه است که این اختلافات هیچگاه مایه کثرت نشده و مثلا هیچ فراکسیونی در کنگره یا سنای آمریکا تحت عنوان رنگین پوستان، زرد پوستان، سرخپوستان و ....تشکیل نشده ولی در کشور مابرخی به جای وحدت که در این شرایط زمانی و مکانی همچون آب حیات برای ماست مدام دم از تکه تکه شدن می زنند.
  8. باور کنید اگر حتی یک درصد هم احساس می شد که تشکیل این فرارسیدن برای آذربایجان منفعتی دارد باز هم مایه حمایت و تایید بود ولی دراین زمان حساس یقین بدانید جز تفرقه ثمره ای نخواهد داشت.
  9. حفظ مرزها و شرف و ناموسمان و ازهمه بالاتر دین مان اولویتی بالاتر است. فرض کنید به زبان مادری بخوانیم وبنویسیم که ان شا الله آن نیز محقق شود ولی امنیت نداشته باشیم و ناموسمان در خطر باشد واقعا چقدر می ارزد. مثل آنست که فردی از تشنگی در حال مرگ باشد و شما به جای آب به او شکلات بدهید.
  10. این اتحاد را مگر به راحتی به دست آورده آیم که بخواهیم به راحتی ازدست بدهیم. پس دهها هزار شهید از سراسر کشور در زمان جنگ، در خوزستان عرب، کردستان کرد و آذربایجان آذري چه کار میکردند.
  11. واقعا کمی منصف و واقع بین و طرفدار حقیقت باشیم که زینت انسان است.نه اینکه خشک خالی به ترک و کرد و فارس بودنمان بنازیم,

 • لینک نظر محمد عسگری چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳ نوشته شده توسط محمد عسگری

  همین که اقلیت نام میبرید یعنی قائل به اکثریت و اقلیت هستید این با عقیده یک مؤمن سازگار نیست . اقل و اکثر را ببریم به سمت حق و باطل نه قومیت . اکثریت اقوام ایران اسلامی زیر پرچم قرآن و ولایت اهلبیت سلام الله علیهم هستند .

 • لینک نظر علی چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۸ نوشته شده توسط علی

  اینکه دین خدا را وقتی به طریق انسانها تبدیل به ادیان میکنیم نتیجه آن هم چنین است که یک عده هرچه میخواهند را با مردم میکنند..

 • لینک نظر علی سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۳ نوشته شده توسط علی

  واقعا جای تاسف داره البته سالهاست که آقای پزشکیان بطور مشکوکی وخیلی آرام وملایم ساز جدایی طلبی میزند وبا احساسات آذریها بازی میکند بایدازاول جلویش گرفته میشد زیرا که هر ندایی که بوی تفرقه بدهداز حلقوم دشمن برخاسته است آیا آذریها فکر میکنند کشور ترکیه که روزی بانام عثمانی جنایتهای بسیاری در آذربایجان کرد و خون شیعیان مارا در آذربایجان میریخت امروزه برای آنان پدر خوانده میشود ؟؟؟

 • لینک نظر آذربایجان يكشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۵ نوشته شده توسط آذربایجان

  اولاً سالها قبل از تشکیل فراکسیون تورک، فراکسیون کرد زبان های مجلس تشکیل شده و شما که مثلاً اینقدر نگران امنیت کشور هستید چرا به کردها که ذاتشان تجزیه طلب و مزدور اسرائیل است اعتراض نکردید؟!! ثانیاً فراکسیون تورک به عنوان نهادی قانونی از تورکهای سراسر ایران عضو دارد و این شانتاژها، حربه حزب فاشیستی پان ایرانیست برای جلوگیری از احقاق حقوق حقه مدنی و سیاسی قوم تورک از قبیل حق تحصیل به زبان تورکی آذربایجانی که پس از عربی، دومین زبان جهان تشیع است می باشد. شما با انتشار این خزعبلات که ناشی از تراوشات ذهن نژادپرست و تمامیت خواهتان است ثابت کردید که دغدغه مذهبتان صرفاً بخشی از پروژه نئو شعوبیگری است. بنده به عنوان یک مخاطب تورک شیعه، دیگر از سایت شما بازدید نخواهم کرد.

نوشتن نظر