هدف اصلی جنگ نرم، تغییر رفتارها و باورها
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»هدف اصلی جنگ نرم، تغییر رفتارها و باورها

هدف اصلی جنگ نرم، تغییر رفتارها و باورها

جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

قام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌‏ای(حفظه الله) در طول سال‌های گذشته، موضوع «سیاست تغییر رفتار» که در دستور کار دشمنان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته است را گوشزد کردند و همگان را نسبت به آن آگاه ساختند. از نگاه ایشان برخی از فعالیّت‌های سال‌های اخیر استکبار جهانی (مانند «تهاجم فرهنگی»، «تحریم‌های اقتصادی»، «فشارها در موضوع هسته‌‏ای»، «التهابات منطقه‏‌ای» و...) همه در راستای «تغییر نگرش و رفتار» مردم و مسئولان ایران اسلامی است که باید همگان نسبت به آن بصیر و آگاه باشند.در این مقاله به گوشه‏‌ای از فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله)در مسئله «سیاست تغییر رفتار» اشاره می‏‌کنیم.

هدف اصلی جنگ نرم، تغییر رفتارها و باورها

* جنگ نرم فقط مخصوص ایران نیست، اما در موضوع ایران، هدف اصلی از این جنگ نرمِ فکرشده و حساب‏‌شده، استحالۀ جمهوری اسلامی ایران و تغییر باطن و سیرت، با حفظ صورت و ظاهر آن است.

* در چارچوب اهداف جنگ نرمِ دشمن، باقی ماندن نام «جمهوری اسلامی» و حتی حضور یک معمّم در رأس آن مهم نیست، مهم آن است که ایران تأمین‏‌کنندۀ اهداف آمریکا، صهیونیسم و شبکۀ قدرت جهانی باشد.

* مخاطبان اصلی جنگ نرم مردم به‏‌ویژه نخبگان، دانشگاهیان، دانشجویان، جوانان و عناصر فعال هستند.

هدف اصلی و نهایی جنگ نرم طراحی‏‌شده، انحلال درونی و استحالۀ داخلی جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورها و سست کردن ایمان مردم و به‏‌ویژه جوانان است

* آنها [استکبار جهانی] به‏‌دنبال تأثیرگذاری بر مردم و تغییر طیف وسیعی از باورهای آنان به‏‌ویژه جوانان و نخبگان هستند که باورهای اعتقادیِ دینی، سیاسی و فرهنگی مردم از جمله این باورها است.

* مردم ما باورهای اعتقادی در خصوص دین، خانواده، مسئلۀ «زن و مرد»، استقلال، مقابله با بیگانه، مردم‏‌سالاری اسلامی و مسائل گوناگون فرهنگی دارند و طرف مقابل تلاش دارد این باورها را دست‏کاری کند و یا تغییر دهد.

* مردم ما نسبت به رژیم فاسد و مستبد گذشته، باورهایی دارند که در جنگ نرم تلاش بر این است تا این گذشته زشت و پلید و سیاه به گذشته‏‌ای درخشان و زیبا تغییر یابد.

* آنها [استکبار جهانی] می‏‌خواهند با تغییر باور به گذشته، نتیجه بگیرند که لزومی به وقوع انقلاب اسلامی برای از بین بردن آن گذشته، وجود نداشته است.

* آنها [استکبار جهانی] می‏‌خواهند به جوان امروزی القاء کنند که وضع کنونی کشور مایۀ شرمندگی است و رسیدن به پیشرفت در آینده نیز غیرممکن است تا نشاط و تحرّک و علم‌‏آموزی و امید به آینده را از نسل جوان بگیرند.

* هدف اصلی و نهایی جنگ نرم طراحی‏‌شده، انحلال درونی و استحالۀ داخلی جمهوری اسلامی از طریق تغییر باورها و سست کردن ایمان مردم و به‏‌ویژه جوانان است.[1]

پی‌نوشت :

[1]. بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله)در دیدار رئیس و مسئولان سازمان صدا و سیما، 20/07/1394.

نوشتن نظر