عدم تمایل یهودیان برای مهاجرت به سرزمین رویاها
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»عدم تمایل یهودیان برای مهاجرت به سرزمین رویاها

عدم تمایل یهودیان برای مهاجرت به سرزمین رویاها

جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۲۷
امتیاز این گزینه
(2 آرا)


آمارها حاکی از سیر نزولی مهاجرت یهودیان سراسر جهان برای مهاجرت به سرزمین های اشغالی فلسطین می باشد.


به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) پس از دوره ای که یهودیان را بالاجبار به فلسطین انتقال می دادند  بالاترین آمار مهاجرت یهودیان مربوط به سال های بین 1948 تا 1960 می باشد که به 650 هزار نفر رسید و از آن پس این آمار سیری نزولی داشت تا زمانی که رژیم صهیونیستی برای نجات از این بحران جمعیتی سعی در جذب مهاجران آفریقایی تبار کرد.
ورود مهاجران آفریقایی با مخالفت شدید اعضای کنست و خاخام ها با تصمیم کابینه اولمرت شد و شکافی عمیق ایجاد کرد.
رکود آمارهای مهاجرت باعث ایجاد نگرانی های شدید در بین سران رژیم و موسسات پژوهشی شده است زیرا این موسسات صهیونیستی همواره روی آن حساب ویژه ای باز کرده اند.
روزنامه الثوره چاپ دمشق نیز با بررسی این بحران رقم مهاجرت 650 هزار یهودی را رقمی طلایی برای صهیونیست ها در جذب مهاجر دانسته و دستیابی به این تعداد مهاجر را دور از ذهن اعلام کرده است.
یکی از دلایل جذب مهاجر در سال های حدود 1990 را می توان جذب یهودیان روس تبار دانست که به دلیل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در آن دوران و بحران های داخلی در این کشور کمونیستی نشات گرفته بود که تقریبا یک میلیون یهودی به سرزمین های اشغالی مهاجرت کردند.
این بحران تا به انجا کشیده شد که طی سال های اخیر رژیم صهیونیستی سعی فراوانی برای جذب یهودیان آرژانتین، فرانسه و برخی کشورهای آسیایی از جمله ایران کرده است.
می توان گفت تبلیغات های دروغین صهیونیست ها دیگر نمی تواند یهودیان جهان را بفریبد و برای رسیدن به شهر رویاها آنان را وادار به مهاجرت کند.
عوامل متعددی سبب شده است که اسرائیل نتواند مطابق طرحهای استراتژیک خود یهودیان زیادی را جذب کند که از مهمترین این عوامل می توان به نبود انگیزه نزد یهودیان این کشورها برای سفر به سرزمین های اشغالی به ویژه در کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و کانادا اشاره کرد.
برای مثال می توان به درآمد سرانه و رفاه اجتماعی کشورها اشاره کرد که بالاتر از رژیم اسرائیل است و جاذبه ای برای یهودیان این کشورها در اسرائیل وجود ندارد و برعکس آن مشکلات اجتماعی به ویژه در سالهای 2011 و 2012 در این رژیم بروز پیدا کرده است.
اوج تبلیغات های رژیم صهیونیستی از سال 1948 تا 2012 تنها توانسته است پنج و نیم میلیون یهودی را فریب داده و به سرزمین های اشغالی بکشاندو.  این در حالی است که در سراسر جهان بیش از سیزده میلیون یهودی وجود دارد.
روزنامه الثوره در بخشی دیگر از مطلب خود آورده است: با وجود اینکه هر مهاجری که به سرزمین های اشغالی وارد می شود از بدو ورود از امکانات زیادی برخوردار می شود اما به  نظر می رسد که رویای آنها برای افزایش یهودیان محقق نشده است و هنگامی که اسرائیلی ها  مشاهده کردند نمی توانند شعار نیل تا فرات را عینیت بخشند به ایجاد دیوار حائل مبادرت ورزیدند.

نوشتن نظر