رهبر حوثی‌ها:سفیر آمریکا حاکم کنونی یمن است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رهبر حوثی‌ها:سفیر آمریکا حاکم کنونی یمن است

رهبر حوثی‌ها:سفیر آمریکا حاکم کنونی یمن است

دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۴۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

«عبدالملک الحوثی» رهبر جماعت حوثی‌ها، بازدید "گرالد فایرستاین" سفیر آمریکا در یمن از استان "ابین" را به منزله ورود یمن به مرحله اشغال مستقیم توصیف کرد.

وی با صدور بیانیه‌ای سفر فایرستاین به ابین را دخالت آشکار سفیر آمریکا در تمامی امور یمن دانست و گفت: ما تاکید می‌کنیم که سفیر آمریکا با چنین اقداماتی بر خلاف عرف دیپلماتیک سفرای خارجی در یمن رفتار می‌کند و ما دولت وفاق ملی را مسئول به وجود آمدن چنین شرایطی می‌دانیم که در آن سفیر آمریکا به حاکم کنونی یمن بدل شده و بطور مستقیم در هر زمان و مکانی برای خود جولان می‌دهد.

الحوثی افزود: مدتهاست که آمریکایی‌ها بر اوضاع سیاسی و نظامی کشور نظارت دارند و برای اقدامات خود توجیه‌های متعددی می‌تراشند. هدف اصلی از بازدید سفیر آمریکا از استان ابین و پوشش رسانه‌ای آن، متقاعد کردن افکار عمومی یمن برای پذیرش اشغالگری کامل کشورشان از سوی آمریکا بود تا آنها هر گزینه تحمیلی آمریکا را به راحتی بپذیرند و بدانند که اگر آمریکایی‌ها بخواهند یمن، عرصه هرج و مرج، آشوب، جنگ و درگیری باشد، از عهده آن بر می‌آیند و ما اکنون تاکید می‌کنی کسی که هرج و مرج در یمن ایجاد و از آن حمایت می‌کند تا توجیه‌های لازم برای اداره کشور را بتراشد، آمریکا است.

در ادامه این بیانیه آمده است: حوثی‌ها از تمام فرزندان ملت یمن می‌خواهند تا به چنین دخالت‌هایی پایان دهند و آن را نپذیرند. زیرا سکوت یا چشم‌پوشی از این اقدامات زمینه را برای دخالت‌های بزرگ‌تر و بیشتر آمریکایی‌ها در شرایط کنونی فراهم خواهد کرد.

رهبر حوثی‌های یمن افزود: سکوت دولت وفاق ملی در قبال دخالت‌های آشکار آمریکا بیانگر این حقیقت است که این دولت در قبال کسب حمایت بین‌المللی، اجازه چنین دخالت‌هایی را داده است و جز سکوت کار دیگری نمی‌تواند انجام دهد

نوشتن نظر