«زيارت امام حسين (ع)» در شب‏هاى قدر و بيعت با منتقم خون پاكش‏
موقعیت شما: موعود»مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»معارف اسلامی»لیالی قدر» «زيارت امام حسين (ع)» در شب‏هاى قدر و بيعت با منتقم خون پاكش‏

«زيارت امام حسين (ع)» در شب‏هاى قدر و بيعت با منتقم خون پاكش‏

يكشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

حضرت سيّدالشّهدا (ع) در شب‏ها و روزهاى مهمّ سال، داراى زيارت مخصوص است تا مؤمنان فراموش نكنند كه دين با فداكارى آن امام مظلوم و شهيد و اصحاب باوفايش براى هميشه زنده ماند و ما سلامت در دين و عدم تحريف در آن را مديون آن خون‏ هاى پاك و مطهّريم. در شب قدر نيز كه برتر از هزار ماه (هشتاد و سه سال) است، زيارت مخصوص امام حسين (ع) وارد شده و خوب مى‏دانيم كه منتقم واقعى و حقيقى آن حضرت و همه مظلومان عالم، كسى نيست، جز امام زمان (عج).

ما بايد براى حضور در عمليات انتقام كه اوج لياقت و كمال يك عزادار واقعى است، رشد كنيم و اين حاصل نخواهد شد، مگر از شاه راه پيوند با امام زمانمان؛ بنابراين در «زيارت عاشورا» از خداوند منّان مى‏ خواهيم توفيق اين انتقام در ركاب حسين زمان را به ما روزى و ارزانى كند. آنجا كه مى‏ گوييم:

«فَأَسْالُ اللَّهَ الَّذِى ... أَكْرَمَنِى أَنْ يَرْزُقَنِى طَلَبَ ثَارِكَ مَعَ إِمَامٍ مَنْصُور؛
پس، از خداوند مى‏ خواهيم كه كرامت كند خون‏ خواهى تو را همراه با آن امام يارى‏شده ...»

نتيجه اينكه، ما در هميشه و همه حال، به ويژه در ماه مبارك رمضان كه ماه صيام و رسيدن به مراتب بالاتر تقواست، بايد سعى كنيم با بندگى خالص خدا و استفاده از تلاوت قرآن و ادعيه و توسّل به حضرات معصومان (ع)، به باطن ماه رمضان و باطن ليلة القدر كه انسان كامل و امام زمان (عج) است، نزديك‏تر شويم و لحظه‏ اى از ياد حضرت غافل‏ نباشيم و زندگيمان را بر مدار سربازى و رضايت حضرت تنظيم كنيم تا به سعادت حقيقى برسيم و بدانيم زمينه‏ سازى ظهور حضرت، جز با خودسازى، جهاد و اجتهاد شبانه‏ روزى، تربيت نسل منتظر و فداكار ميسّر نخواهد بود و ماه رمضان و ليالى قدر، بهترين و استثنايى‏ ترين فرصتى است كه به فضل الهى براى مؤمنان و منتظران ظهور حضرتش در جاى جاى اين كره خاكى فراهم مى‏ شود.

اللهمَ عَجِّلْ لِوَلِيِّكَ الْفَرَج؛ وَ هَبْ لَنَا رَأْفَتَهُ وَ رَحْمَتَهُ، وَ دُعَاءَهُ وَ خَيْرَه‏


پى‏ نوشت‏ها:
__________________________________________________
(1). «امامت و مهدويت» از آيت الله العظمى صافى گلپايگانى، «آثار و فوايد وجودى امام عصر در زمان غيبت» از آيت الله مصباح يزدى، «دادگستر جهان» از ابراهيم امينى، «سيماى آفتاب» از حبيب الله طاهرى، «آشتى با امام زمان (عج)» از محمّد شجاعى، «چشم اندازى به حكومت حضرت مهدى (عج)» از استاد نجم‏الدّين طبسى و ....

نوشتن نظر