سقوط مقر ریاست‌جمهوری‌سوریه در‌هالیوود
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» سقوط مقر ریاست‌جمهوری‌سوریه در‌هالیوود

سقوط مقر ریاست‌جمهوری‌سوریه در‌هالیوود

سه شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۹
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

یک مقام سرویس اطلاعاتی چین اعلام کرد که هم‌اکنون بزرگترین پروژه سینمایی علیه سوریه برای وانمود کردن سقوط دمشق به افکار عمومی بخصوص در سوریه در جریان است و قرار است ماکت‌های ساختمان‌های مهم دمشق از جمله مقر ریاست جمهوری در اندازه واقعی ساخته و سقوط دمشق اعلام شود.
به گزارش فارس، پس از آنکه مردم سوریه بخصوص در دمشق در مقابل شایعات بی‌شمار یک هفته پیش (پس از انفجار ساختمان شورای امنیت ملی و ترور وزیر دفاع) مقاومت کرده‌اند و این شایعات همچنان ادامه دارد، سرهنگ «ایشما سونگا» سخنگوی دستگاه اطلاعاتی چین پنجشنبه گذشته در گفت‌وگو با کانال دو تلویزیون روسیه از یک پروژه تبلیغاتی فوق‌العاده بزرگ علیه سوریه پرده برداشت و اعلام کرد که قرار است سقوط دمشق شبیه‌سازی و به افکار عمومی القاء شود که این اتفاق افتاده است.

پایگاه‌های خبری «جهینه»‌، «این‌سیریا» سوریه و «پایگاه خبری اخبار الیوم» مصر با بیان این مطلب گزارش کردند که دستگاه اطلاعاتی چین اعلام کرده است که بر اساس اطلاعاتی که از برخی عوامل خود به دست آورده است، شرکت «مترو گلدن مایر» در یکی از استودیوهای خود در هالیوود در حال ساخت تصاویری از لحظاتی است که در آن ادعا می‌شود نظام سوریه سقوط کرده است.

جهینه افزود: ایشما سونگا سخنگوی دستگاه اطلاعات چین (گوآنبو) به شبکه دو روسیه اعلام کرد که این دستگاه اطلاعاتی دارد که شرکت «آسا دی‌ز داک ریلی» در فیلادلفیا در ایالت نوادا تهیه کننده اصلی این پروژه است که نام آن «سقوط پرسروصدا» (Resounding Fall) است و کشورهای قطر، تونس، مصر، مغرب، عربستان و عمان آن را تامین مالی می‌کنند.

بنا بر این گزارش، هدف از این کار از بین بردن روحیه ارتش سوریه و همه هواداران نظام سوریه و بشار اسد است که تاکنون بر خلاف حملات تروریستی یک سال و نیم اخیر مقاومت کرده‌اند و این مقاومت هنوز ادامه دارد.

در حالی که برخی منابع اعلام کردند که قطر 22 میلیارد دلار برای این پروژه تبلیغاتی بسیار بزرگ پرداخت کرده است، گفته می‌شود ماکت ساختمان‌های مهم دمشق از جمله مقر ریاست جمهوری سوریه، منطقه جبل قاسیون، فرودگاه بین‌المللی دمشق و وزرشگاه عباسیین و تعدادی دیگر از ساختمان‌های سران ملی سوریه در میدان امویین و عباسیین و السبع بحرات و دفتر بشار اسد و پل رئیس جمهوری در دمشق علاوه بر فرودگاه نظامی الضمیر و یکی از مزارع مخصوص یکی از افسران بلندپایه دمشق در اندازه‌ای واقعی در حال ساخت است تا سرانجام سناریوی اصلی یعنی وانمود کردن سقوط دمشق تصویربرداری شود و در لحظه مناسب پخش شود.

این خبر در زمانی منتشر می‌شود که وزرات اطلاع‌رسانی سوریه در روزهای اخیر چندین بار به مردم سوریه هشدار داده است که هم‌اکنون یک شبکه جعلی، با آرم تلویزیون ملی سوریه شروع به کار کرده است و قرار است طبق طرح از پیش تعیین شده، تلویزیون‌های سوریه در حمله‌ای طرح‌ریزی شده قطع شوند و این شبکه جایگزین شود بدون اینکه مردم آن را از تلویزیون اصلی تشخیص بدهند و در آن هنگام برنامه‌های از پیش تعیین شده درباره لحظه سقوط ساختگی دمشق پخش شود.

خبرگزاری سانا و دیگر رسانه‌های سوری نیز در روزهای اخیر با هشدار درباره اینکه امواج شبکه‌های سوریه در حال سرقت است اعلام کردند که مجری خبر تلویزیون سوریه محمد السعید به دست گروه‌های مسلح ربوده شده است و به نظر می‌رسد قرار است از او در این شبکه جعلی در لحظه مناسب بهره‌برداری شود.

سونگا سخنگوی دستگاه اطلاعات چین همچنین اعلام کرده است که این پروژه بزرگ علیه دمشق، همچنین حاوی تصاویری از فرار گسترده افسران بلندپایه و سیاسیون سوریه از نظام این کشور است که برخی هنرپیشه‌های مشهور نیز در برخی صحنه‌های این پروژه با گریم‌های مختلف به کار گرفته شده‌اند و تولیدکنندگان این تصاویر تلاش می‌کنند آن را با فناوری طراحی سه‌بعدی انجام بدهند.

به گفته این مقام اطلاعاتی چین، هزینه این پروژه 36 میلیارد دلار اعلام شده است و در لحظه اجرا قرار است همه شبکه‌های ماهواره‌ای سوریه در این کشور، در لبنان و در ایران قطع شود و به نظر می‌رسد تا اواسط آگوست آماده بهره‌برداری شود.

این مقام چینی تاکید کرد که «اکنون توطئه‌ای جهانی علیه جمهوری عربی سوریه کشور دوست جمهوری خلق چین در جریان است» و کشورش اجازه نمی‌دهد نظام سوریه در مقابله با این توطئه تنها بماند و حمایت معنوی بزرگی در این راه به سوریه خواهد کرد.

پس از انفجار اخیر دمشق در دفتر شورای امنیت ملی سوریه و کشته شدن چهار مقام نظامی امنیتی اطلاعاتی سوریه، یک مقام نظامی هشدار داد که شایعات بسیاری در چنین زمانی علیه دمشق به راه خواهد افتاد.

1 نظر

  • لینک نظر فرهنگی پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۳۴ نوشته شده توسط فرهنگی

    اینا شیطان رو در س می دهند العجل یا مولای یا صاحب الزمان مسلمین بی صاحب نیستند

نوشتن نظر