رهبر انقلاب: تحولات اخیر دنیای اسلام عجیب و بی نظیر است و به فضل الهی ادامه خواهد یافت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»رهبر انقلاب: تحولات اخیر دنیای اسلام عجیب و بی نظیر است و به فضل الهی ادامه خواهد یافت

رهبر انقلاب: تحولات اخیر دنیای اسلام عجیب و بی نظیر است و به فضل الهی ادامه خواهد یافت

يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

سایت دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری - در خجسته ترین عید مؤمنان موحد، ایران سرافراز، لبریز نور معنویت و عطر عبودیت شد و مردم مومن تهران نیز به شكرانه یك ماه روزه داری و عبادت نماز عید سعید فطر را با شكوهی به یاد ماندنی به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه كردند.

رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی نظیر دانستند و افزودند: این تحولات كه مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می كند، به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.
حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه اول نماز با تبریك عید سعید فطر، رمضان امسال را به فضل الهی و در پرتو نیایشها و توسلات مردم و حضور همه قشرهای ملت در اجتماعات دینی به ویژه شبهای قدر، رمضانی حقیقتاً مبارك خواندند.

ایشان افزودند: به بركت این حقایق فضایی معنوی، مؤثر و ماندگار در كشور به وجود آمده كه همه باید آن را غنیمت شمرند.

حضرت آیت الله خامنه ای توصیه كردند: آحاد مردم به ویژه جوانان ذخایر نورانی این ماه را با انس بیشتر با قرآن و حضور در صحنه های مبارزه با شیطان درون و برون، حفظ كنند.

رهبر انقلاب با تجلیل از حركت درخشان، به موقع و بجای ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس خاطرنشان كردند: این حركت عظیم بدون شك تأثیرات بزرگی در دنیای اسلام به همراه خواهد آورد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به هماهنگی و همصدایی گسترده تر ملتهای مسلمان با ملت ایران در روز قدس افزودند: امسال ملتهای مسلمان بیشتری به ویژه در كشورهای بیدار شده اسلامی، به میدان دفاع از فلسطین آمدند و انشاءالله این جریان ادامه خواهد داشت.

ایشان راهپیمایی روز جهانی قدس را جاری شدن خون تازه در رگهای امت اسلامی خواندند و افزودند: با توجه به تلاش مستمر دشمنان اسلام برای فراموش شدن مسئله فلسطین، راهپیمایی روز قدس، معنایی بسیار عمیق یافته است.

رهبر انقلاب اسلامی تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی نظیر دانستند و افزودند: این تحولات كه مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می كند به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.

ایشان تأكید كردند: دشمنان امت اسلامی با ترفندهای پیچیده تر و با همه قوا برای به شكست كشاندن این تحولات وارد میدان شده اند اما ملتهای مسلمان، توطئه های دشمنان را خنثی خواهند كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر ضرورت شناخت عمیق حوادث و پرهیز از خطا در تحلیل تحولات خاطرنشان كردند: هرجا امریكا، صهیونیسم و سردمداران رژیمهای جبار حركتی را آغاز می كنند آن حركت و آن جهت، بی تردید غلط و باطل است و دقت در این واقعیت، مانع از اشتباه و خطا در تحلیل می شود.

ایشان زلزله اخیر در مناطقی از استان آذربایجان شرقی و آسیب دیدن جمعی از هم میهنان عزیز را حادثه ای تلخ و مصیبت بار خواندند و افزودند: همه ملت، اندوهگین این حادثه غم بار هستند.

رهبر انقلاب با اشاره به كارهای خوبی كه تاكنون برای زلزله زدگان انجام شده افزودند: تلاشها باید ادامه یابد تا وظایف سنگین تر و بزرگ تری كه در قبال هموطنان زلزله زده وجود دارد به خوبی انجام شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با تجلیل از حساسیت مردم و كمكهای آنان به آسیب دیدگان زلزله خاطرنشان كردند: مردم ایران هرگز در قبال چنین حوادثی، بی اعتنا نبودند و همدلی و تعاون آنها با مسئولان برای كمك رسانی به زلزله زدگان، باید ادامه یابد.

ایشان ابراز امیدواری كردند با همت مسئولان و كمكهای مردم آثار این حادثه به كلی از بین برود و مردم منطقه زلزله زده صفحه جدید و درخشانی از عمران و آبادانی را شاهد باشند.

نوشتن نظر