آل سعود با دلارهای نفتی انقلاب یمن را به شکست کشاند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» آل سعود با دلارهای نفتی انقلاب یمن را به شکست کشاند

آل سعود با دلارهای نفتی انقلاب یمن را به شکست کشاند

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک فعال سیاسی یمنی با بیان این که آل سعود با دلارهای خود انقلاب مردم یمن را به تباهی و شکست کشاند گفت: عربستان با استفاده از همین حربه و طائفه‌گری جنگ علیه مردم سوریه که به کشته شدن هزاران نفر منتهی شده را به پیش می‌برد.  

 

 به گزارش موعودبه نقل از   ابنا  از لحاظ استراتژیک یمن برای امنیت منطقه و امنیت بین الملل حیاتی محسوب می شود چرا که در تقاطع دریای سرخ و اقیانوس هند واقع شده است.

انقلاب مردم یمن پس از انقلاب مردم تونس و مصر در 14 ژانویه سال 2011 آغاز شد. هزاران نفر در ابتدا در صنعا به خیابان‌ها رفتند و خواستار برکناری علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور آن کشور شدند که 32 سال بود، بر یمن حکومت می‌کرد.

مقاومت یمنی‌ها در برابر دیکتاتور مورد حمایت غرب، دولت‌های عربی منطقه در شورای همکاری خلیج فارس را بر آن داشت تا با تهیه‌ی طرحی ، هم صالح را از خطر محاکمه‌ مردمی رهانده و هم نظام حاکم را حفظ کند. با اجرایی شدن این طرح و فرار علی عبدالله صالح،‌بسیاری از کارشناسان معتقدند که انقلاب مردم یمن به شکست منتهی شد.

آل سعود با دلارهای نفتی انقلاب یمن را به شکست کشاند

 «محمد الحضرمی» از فعالان سیاسی یمن در گفتگویی به شکست انقلاب یمن پرداخت و گفت: انقلاب یمن به پایان رسید و آل سعود با دلارهای نفتی خود این انقلاب را به شکست کشاند.

محمد الحضرمی با اشاره به دخالت‌های گسترده عربستان در به انحراف کشاندن انقلاب مردم یمن گفت: عربستان پس از به شکست کشاندن انقلاب، اقدام به فرافکنی و تحریک علیه حوثی‌ها پرداخته است و در این راستا نیز از حربه طائفه‌گری استفاده می‌کند.

وی گفت عربستان با استفاده از همین حربه و طائفه‌گری جنگ علیه مردم سوریه که به کشته شدن هزاران نفر منتهی شده را به پیش می‌برد.

 حوثی‌های یمن صدها سال است که تحت ظلم قرار دارند

این فعال سیاسی یمن در ادامه به مظلومیت حوثی‌های یمن اشاره کرد و گفت: حوثی‌ها گروهی هستند که صدها سال است که تحت ظلم قرار دارند و تنها طی ماه‌های گذشته اندکی آزادی پیدا کردند و توانسته‌اند در تظاهرات و اعتراضات در صنعا و صعده مشارکت کرده و جشن‌های عید غدیر را برگزار کنند.

حوثی‌ها گروهی از شیعیان یمنی هستند که در شمال این کشور و در استان صعده متمرکز هستند.

وی ادامه داد: حوثی‌ها به طور مسالمت آمیز و با ثبات به اعتراضات خود ادامه دادند و همراه با تمام مردم یمن در مقابل طرح صهیونیست‌ها و سعودی‌ها برای تجزیه کشور مقابله می‌کنند.

دیگر چیزی به نام انقلاب در یمن وجود ندارد

محمد الحضرمی اضافه کرد دیگر چیزی به نام انقلاب در یمن وجود ندارد و اموال سعودی‌ها این انقلاب را به فساد و تباهی کشاند.

وی گفت: سعودی‌ها هر آنکه در میدان‌های یمن ندای اصلاحات و تغییر سر می‌داد را خریدند.

این فعال یمنی به نقش آمریکا و انگلیس در شکست این انقلاب نیز اشاره کرد و گفت این دو کشور نیز نقش اساسی در شکست این انقلاب ایفا کردند و عربستان سعودی نیز در واقع دستورهای آمریکا و انگلیس در منطقه را پیاده می‌کند.

وی گفت: آمریکا و انگلیس با پول و ثروت کشورهای اسلامی در حال حکمرانی و اداره این کشورها هستند و با قرار دادن چند خاندان بر راس امور چند کشور اسلامی، سرنوشت این کشور را در دست گرفته است.

وی به اعتراضات و تجمع‌های اخیر مردم یمن در برخی از شهرهای این کشور پرداخت و گفت: همچنان جمعی از مردم یمن هستند که فریب پول عربستانی‌ها را نخورده و خود را به پول‌ آلوده نساخته‌اند و همچنان به ارزش‌ها و اصول خود پایبند و همچنان در صدد تحقق اهدافشان هستند

نوشتن نظر