کمک صد میلیون دلاری عربستان و امارات برای فعالیت های تروریستی در پاکستان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»کمک صد میلیون دلاری عربستان و امارات برای فعالیت های تروریستی در پاکستان

کمک صد میلیون دلاری عربستان و امارات برای فعالیت های تروریستی در پاکستان

جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

عربستان سعودی و امارات متحده عربی سالانه بودجه ای بالغ بر 100 میلیون دلار برای فعالیت های تروریستی در پاکستان اختصاص می دهند.


به گزارش موعود به نقل از  شفقنا، عده ای در عربستان سعودی به عنوان مهم ترین منبع کمک مالی به گروه های تروریستی افراط گرا در سراسر جهان پول اهدا می کنند.
بر اساس گزارش سایت شیعه پست، منابع مالی اختصاص داده شده به تروریست  ها در پاکستان همچنین توسط سیاستمداران در پنجاب و بلوچستان تامین می شود.
در حالی که ادعا می شود پادشاهی عربستان سعودی تهدیدات جدی از طرف تروریست ها دریافت کرده، این موضوع به چالشی مداوم برای ترغیب مقامات عربستان سعودی برای تامین مالی تروریست ها به عنوان یک ترجیح استراتژیک تبدیل شده است.
در سال های اخیر عربستان سعودی برنامه هایی را برای تامین مالی بودجه تروریست ها آغاز کرده است و در حال حاضر مهم ترین منبع تامین مالی آن ها به شمار می رود.
عربستان سعودی اغلب منابع مالی مربوط به تروریست ها را در طول ایام حج جمع آوری می کند. عملیات تروریستی در پاکستان در طول یک سال مبلغی حدود 5.25 میلیون دلار هزینه در بر دارد.
طالبان افغانستان و شبکه تروریستی حقانی که وابسته به طالبان است کمک های مالی قابل توجهی را از طریق تجارت در امارات متحده عربی به دست می آورند.
همچنین کویت نیز به عنوان منبع تامین مالی و نقطه کلیدی حل و نقل گروه القاعده و دیگر گروه های شبه نظامی معرفی شده است.

نوشتن نظر