حوثي هاي يمن خواستار بركناري دولت شدند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»حوثي هاي يمن خواستار بركناري دولت شدند

حوثي هاي يمن خواستار بركناري دولت شدند

شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوي حوثي ها تاكيد كرد: حكومت موسوم به الوفاق كه عبدربه منصور هادي رياست آن را برعهده دارد، هيچ فايده اي براي مردم يمن نداشته زيرا بر اساس طرح شوراي همكاري خليج فارس و تقسيم بنديها و سهم خواهي ها شكل گرفته است.

به گزارش موعود "محمد عبدالسلام" روز جمعه در گفت وگو با شبكه خبري العالم اظهار داشت: طرح شوراي همكاري خليج فارس كه دولت كنوني يمن را بر روي كار آورد، شكست واقعي براي اوضاع سياسي و امنيتي كشور بود.

وي افزود: در شرايط كنوني حاكميت ملي از بين رفته، وضعيت اقتصادي كشور به شدت بحراني شده، مشكلات امنيتي و ترورها افزايش يافته و كشور به بازيچه اي براي سفراي كشورهاي خارجي تبديل شده است به گونه اي كه هم اكنون آنها فرايند سياسي را كنترل مي كنند.

سخنگوي حوثي ها با نامناسب و ستمكار توصيف كردن رژيم حاكم در يمن، خواستار سرنگوني آن شد.
عبدالسلام گفت: حوادث كنوني اعم از سركوب مردم جنوب يمن تاكيدي بر اين نكته است كه حكومت فعلي با رژيم عبدالله صالح هيچ تغييري نكرده است.

وي با اشاره به طرح عبدالملك الحوثي رهبر حوثيهاي يمن، مبني بر ضرورت روي كار آمدن دولت ملي و دور ماندن نهادهاي دولتي از سهم بندي هاي سياسي تاكيد كرد: اين دولت پس از روي كار آمدن بايد در برابر نقض حاكميت كشور از جمله بمباران هوايي و تجسس هواپيماهاي بدون سرنشين آمريكايي و دخالت هاي سفير امريكا در امور سياسي كشور به شدت ايستادگي كند.

عبدالسلام  در خصوص موضع حوثيها در برابر مساله جنوب و درخواست آنان براي جدايي طلبي گفت: حكومت يمن بايد منصفانه با مساله جنوب برخورد كند و فتواهاي شرعي كه ريختن خون آنان را مباح كرده، لغو نمايد و حقوق پايمال شده آنان را استيفا كند.

وي تصريح كرد: خواست مردم جنوب مبني بر جدايي طلبي؛ نتيجه طبيعي اقدامات سركوبگرانه رژيم ديكتاتوري يمن در زمان "عبدالله صالح" رييس جمهور بركنار شده يمن، بوده است و رژيم و هوادارانش مسئول وضعيت موجود هستند.

سخنگوي حوثي ها با ابراز تاسف از اقدامات شبه نظاميان حزب الاصلاح افزود: آنان تا ديروز در برابر كشتار مردم جنوب ايستاده بودند اما امروز با همان روش آنان را سركوب مي كنند.

وي تاكيد كرد: مردم جنوب يمن در برابر واقعيت تلخي قرار داشته، حقوق آنان ايفا نشده و هيچ راه خلاصي ندارند. از ساكنان جنوب به خاطر جنگ افروزي عليه آنان عذر خواهي نشده و فتواهاي شرعي عليه آنان نيز لغو نشده است و هيچ اقدام سازنده اي صورت نگرفته تا دستكم آنان از خواست خود مبني بر جدايي طلبي دست بكشند.

عبدالسلام افزود: حوادث كنوني بيشتر به خشم مردم جنوب دامن زده و آنها را به سوي جدايي طلبي سوق داده است اما حوثي ها ضمن ابراز همدردي با مردم جنوب، وحدت ملي را اصل مهمي از اصول اسلامي و مذهبي يمن مي دانند و خواهان وحدت هستند. شايان ذكر است حوثيها امروز در شهر صعده يمن با حضور هزاران شهروند و برپايي تظاهرات خواستار سرنگوني رژيم حاكم و دولت موسوم الوفاق شدند و با محكوم كردن مداخله امريكا در يمن ، خواهان وحدت و ادامه انقلاب تا محقق شدن خواسته هاي مردم و تشكيل دولتي به نمايندگي از همه اقشار يمن شدند.

نوشتن نظر