تنبیه بدنی و سختگیری، کودکان را دروغگو می کند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تنبیه بدنی و سختگیری، کودکان را دروغگو می کند

تنبیه بدنی و سختگیری، کودکان را دروغگو می کند

سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پژوهشگران روانشناسی در کانادا هشدار دادند تنبیه بدنی و مقررات سخت و شدید باعث می شود که کودکان برای پنهان کردن خطاهای خود، بیشتر به دروغگویی متوسل شوند. پروفسور ویکتوریا تالوار از دانشگاه مک گیل و دستیارش پروفسور کانگ لی از دانشگاه تورنتو در مطالعات خود دو گروه از کودکان را که درگروه سنی ۳ و۴ ساله بودند در شرایط مختلف با هم مقایسه کردند.

گروه اول در یک مدرسه خصوصی ثبت نام شده بودند که این مدرسه به روش های سنتی مثل استفاده از ترکه و فلک برای تنبیه دانش آموزان اداره می شد. گروه دوم نیز در یک مدرسه خصوصی دیگری ثبت نام شده بودند که شیوه اداره آن با سیستم های آزادانه تر و با مقررات آسانتر بود. رفتار تک تک کودکان به طور جداگانه در هر دو مدرسه تحت مطالعه قرار گرفت. در ادامه آزمایشات از کودکان خواسته شد در یک بازی «حدس بزن» شرکت کنند. متخصصان که در این بازی با کودکان همراه بودند از آنها درخواست می کردند که وقتی در اتاق تنها هستند دزدکی به اسباب بازی ای که داخل اتاق گذاشته شده بود، نگاه نکنند.
تقریباً اکثر کودکان وقتی تنها می شدند به رغم توصیه متخصصان، این کار را انجام می دادند؛ اما نتایج ارزیابی ها معلوم کرد کودکانی که در گروه اول یعنی در مدرسه خصوصی با روش سنتی و تنبیهی ثبت نام کرده بودند در پاسخ به این سوال که آیا دزدکی اسباب بازی را دیده اند تقریباً همگی شان دروغ می گفتند و جواب منفی می دادند، در حالی که کودکان در گروه دوم که در مدرسه تنبیه نمی شدند، فقط حدود ۵۰ درصد در مورد نگاه کردن به اسباب بازی دروغ می گفتند. به علاوه معلوم شد کودکانی که به دلیل تنبیه شدن توانستند بار اول دروغ بگویند در پاسخ به سوالات بعدی درباره جزئیات و مشخصات اسباب بازی، خیلی بهتر پاسخ های غیرصحیح و فریب دهنده می دادند تا معلوم نشود که دروغ گفته اند.

منبع :
سایت پزشکان بدون مرز

1 نظر

  • لینک نظر انتی دجال چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۴۸ نوشته شده توسط انتی دجال

    علت امدن خیلی از پیامبران محو کامل احکام و فرهنگ دینی پیامبر قبلی بوده ولی شیطان میگه باید دستورات باشه (قران و انجیل بین مردم باشه ) ولی کسی به ان توجه نکند و اینجور شانس ظهور کمتر میشه و فقط زمانی که تمام مردم یا اکثر مردم ظهور رو بخواهند امام ظهور کنه .)از اینکه یهود احکام را کامل حذف نکردند باید حداکثر استفاده کنیم .)

نوشتن نظر