چند سؤال از رئیس جمهور فردا!

چند سؤال از رئیس جمهور فردا!

سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۵
امتیاز این گزینه
(4 آرا)

در گرماگرم ثبت نام نامزدهاي رياست جمهوري گويا جمع بي شماري پيش خود گفته بودند: «...بد نیست ما هم برويم رئيس جمهور شويم!»
بيراه هم نرفته بودند. آنها به تجربه دريافته بودند؛ بي هيچ معونه مي توانند پاي در اين ميدان بگذارند. از هر طرفش را هم كه می گرفتند سود مي داد.

بسم الله الرحمن الرحیم
در گرماگرم ثبت نام نامزدهاي رياست جمهوري گويا جمع بي شماري پيش خود گفته بودند: «...بد نیست ما هم برويم رئيس جمهور شويم!»
بيراه هم نرفته بودند. آنها به تجربه دريافته بودند؛ بي هيچ معونه مي توانند پاي در اين ميدان بگذارند. از هر طرفش را هم كه می گرفتند سود مي داد.

ترديدي ندارم، آنها که یکباره هجوم آوردند اگر يكبار و فقط براي يكبار اين آيات الهي را پيش خود تكرار مي كردند؛ سر از پا نشناخته براي ثبت نام در صف ستاد انتخابات وزارت كشور نمي ايستادند ولشكري را به همراه خود به محل نمي كشيدند. آنجا كه فرمود:
«يَوْمَئِذٍ يَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتاتاً لِيُرَوْا أَعْمالَهُم‏  فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَه‏  وَ مَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَه‏؛

در آن روز مردم پراكنده از قبرها بيرون مي آيند تا اعمال شان را به آنها بنمايانند. پس هركس به وزن ذرّه اي نيكي كرده باشد آن را مي بيند و هركس به وزن ذرّه اي بدي كرده باشد آن را مي بيند.»

با اين همه، براي گروه باقی مانده و آنكه دست آخر و با رأی مردم از صندوق بيرون مي آيد آرزوي توفيق خدمتگزاري به محرومان و عاقبت به خيري داريم و حسب وظيفه، سئوالاتي را فرارويشان قرار مي دهيم تا شايد پيش از ورود رسمي به ميدان درباره  اش بينديشند.

1.  چه تعريف و شناختي از «شرايط تاريخي» عصر حاضر و موقعيت جهان مستضعفان در آن شرایط داريد؟

2. موقعيت غرب و حوزة فرهنگي و تمدني اش را در آن شرايط تعريف شده تبيين فرماييد.

3. از آنجا كه همواره از ضرورت «توسعه» گفت وگو مي كنيد، مباني نظري توسعه و خاستگاه فرهنگي اش كدامند؟

4. استراتژي شما به عنوان رئيس دولت، براي آنچه كه مقام معظم رهبري از آن به عنوان «پيچ تاريخي» ياد فرمودند چيست؟ آیا هیچ گاه مجال تأمّل و شناسایی این امر را داشته اید؟

5. از آنجا كه سه جريان «صليبي، سلفي و صهيوني» در اتحادي نامقدّس براي انهدام و انعدام جهان مستضعفان و شيعيان همسو شده اند، استراتژي شما در سياست خارجي براي شكستن اين اتفاق و رخنه در آن چيست؟

6. با توجه به اينكه مثلث ناميمون «تركيه، قطر و سعودي»، همسو با غرب و صهيونيسم همة شيعيان را به مهلكه درافكنده و از نقش جمهوري اسلامي ايران در منطقه مي كاهند، سياست شما در قبال اين مثلث چيست؟

7. پوشيده نيست كه براساس دكترين « لوئی اشتراوس»، ايالات متحدة امريكا، همواره، براي حفظ امنيت، وحدت ملي و همچنين تنظيم سياست خارجي اش بر جعل دشمني فرضي (شوروي، اسلامگرايان، ايران ...) تكيه مي كند و در كنار آن، صهيونيسم بين الملل نيز با مطرح كردن دائمي ايران اسلامي به عنوان خطر بالقوه و بالفعل، سياست هاي خود را دنبال كرده و كمك هاي مالي و تسليحاتي از غرب دريافت مي  كند، از این رو به شرط حفظ استراتژي نظام اسلامي، از چه سياستي براي خنثي سازي سياست امريكا و رژيم صهيونيستي پيروي خواهيد كرد؟

8. به عنوان حافظ منافع اين مردم، و با آگاهي دربارة مضمون و محتواي آيات سورة زلزال، برنامة شما براي برگردان اموال به يغما رفته و جلوگيري از به هدر رفتن اموال موجود ـ به شكل ها و گونه هاي مختلف ـ چيست؟ از كجا شروع مي كنيد؟ و آيا در خود توان مقابله با خاندان هاي زرسالار و پا گرفته در سال هاي اخير را مي بينيد؟

9. به عنوان رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي و رئيس دولت، و با آگاهي از عدم تحقّق انقلاب فرهنگي، سياست شما براي رفع موانع و تسهيل حركت انقلابي در حوزة فرهنگي چيست؟

10. با توجه به ضرورت مطالعات استراتژيك در حوزة فرهنگ، چارچوب استراتژي و سياست كلان فرهنگي خود را بيان كنيد. (ضرورتاً به تعاريف اساسي دربارة «استراتژي»، «تاكتيك»، «برنامه» و تفاوت هر كدام در وقت پاسخگويي توجه فرماييد).

11. از آنجا كه يكي از راه هاي قطعي وابستگي بودجة عمومي به نفت اخذ ماليات است، براي دريافت ماليات از صدها شركت كلان و صنف ـ با توجه به قدرت و نفوذشان و شانه خالي كردن آنها از پرداخت ماليات ـ براي دريافت ماليات از آنها، از چه سياستي پيروي خواهيد كرد و آيا در خود آمادگي ورود به اين صحنة بزرگ را مي بينيد؟

12. چنان كه مي دانيد، به دلیل غفلت از ضرورت تحقق انقلاب فرهنگي و حفظ رويكرد معنوي و فرهنگي انقلاب و نظام اسلامي، رويكرد عمومي و حتي برنامه ها و سياست  هاي فرهنگي هم با رويكرد اقتصادي تعريف شده اند، حسب اين واقعه، خسارات بي شماري به كيان فرهنگي جامعة جوان ايراني وارد آمده است، برنامه ها و سياست هاي شما براي ترميم اين خسارات، جبران مافات و بازسازي كيان اخلاقي و فرهنگي جامعة جوان ما چيست؟

13. آيا مي دانيد منطقة «گاپ» كجاست؟ آيا مي دانيد در منطقة «آناتولي شرقي»، هم مرز با كردستان و آذربايجان، در يك مشاركت شيطاني ميان تركيه و رژيم صهيونيستي چه مي گذرد؟ ... چنان كه در اين باره از اطلاعات كافي برخورداريد، استراتژي شما براي مقابله با پروژة «گاپ» چيست؟

14. چنان كه مي دانيد، طرح خاورميانه جديد توسط ائتلاف «غرب، رژيم صهيونيستي و هم پيمانان منطقه اي اش در حال اجراء است، استراتژي و سياست شما براي حراست از جغرافياي خاكي ايران اسلامي در قبال اين پروژه چيست؟ (با عرض معذرت، ابتداء و به طور اجمالي، پروژة خاورميانه جديد و اهداف مجريان آن را تشريح فرماييد).

15. چنانچه شرايط كنوني جهان و به ويژه شرق اسلامي به سوي وقايع ويژة سال هاي قبل از ظهور حضرت موعود مقدس پيش رود، (با پرهيز از گفت وگوهاي بي خاصيت و عمومي دربارة مهدويت، تعیین وقت نابخردانه و يا انجمن منحلة حجتيه)؛ الف) چه شناختي از نقشه كلي الهي درباره وقايع منطقه اي و فرامنطقه اي جغرافياي شيعيان، به استناد روايات مسلم داريد؟ ب) اين آگاهي چه تأثيري بر تنظيم مناسبات سياسي، اقتصادي و حتي نظامي جمهوري اسلامي ايران مي گذارد؟ ج) چه ساز و كاري براي جلوگيري از غفلت دربارة اين امر مهم تعريف مي كنيد؟

16. چنانكه «حركت به سوي احياء گري در حوزة فرهنگي و تمدني» را ضروري انقلاب و نظام اسلامي بدانیم؛
الف ـ استراتژي و سياست  ها و برنامه  هاي در حال اجرا (در حوزة شهرسازي، ارتباطات و رسانه ها، معماري، هنر و ادبيات ...) را تا چه حد همسو با اين هدف كلان مي شناسيد؟
ب ـ اشكالات و ايرادات اساسي را در چه نقاطي ملاحظه و تعريف مي  كنيد؟
ج ـ برنامه و سياست شما براي اصلاح مواضع و بازسازي ويراني  ها چيستند؟

17. از استراتژيست ها و نظريه پردازان چه شناختی داريد و براي وارد ساختن آنها در حوزه هاي كلان تصميم سازي چه طرح و پيشنهادي داريد؟

18. «خلاء قانوني» را در كدام يك از مناسبات (سياسي، اقتصادي، فرهنگي و ...) بيشتر مي شناسيد و براي زمينه سازي جبران و رفع اين نقيصه (همسو با ساير قوا) چه طرح و راهكاري را دنبال مي كنيد؟

19. صرف نظر از شعارها، به مهدويت و رويكرد مهدوي به معاملات و مناسبات خرد و كلان چه جايگاهي مي دهيد و براي اداء اين تكليف مهم چه سياست و يا روش هايي را پيشنهاد مي كنيد؟

20. با توجه به نقشي كه براي «ايران و ايرانيان» در واقعة شريف ظهور تعريف شده و ضرورتاً مكلف به ايفاء آن خواهند بود، براي ايجاد آمادگي همه جانبه و ايفاء اين نقش، در برنامه ريزي و سياست هاي خود چگونه آن راوارد مي سازيد؟

21. همة قراین وشواهد حاکی از پیشروی بحران های اقتصادی به سراسر جهان و ابتلاء عمومی مردم به آن است. از آنجا که روایات رسیده از حضرات معصومین (علیهم السلام) نیز مؤیّد این بحران های چند وجهی، قبل از واقعة شریف ظهور هستند، به عنوان رئیس دولت، اقدامات و استراتژی های بازدارندة شما در زمینة کشاورزی و تأمین غذای مردم کدامند؟

22. ....باقی بقای شما.

هماره خود را مهیای ارائة خدمات به خدمتگزاران این وطن اسلامی شناخته و درباره اش احساس تکلیف می کنیم. والسلام.

«موسسه فرهنگی موعود»

2 نظر

  • لینک نظر احمد يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۵:۵۲ نوشته شده توسط احمد

    بسیار عالی است خدا کند عمل کنند

  • لینک نظر ابراهیم سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۷ نوشته شده توسط ابراهیم

    عالی بود جواب این سوالات را بدهند

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی