تدابیر ويژه امنیتی در عراق برای حفاظت از زائران کربلا

تدابیر ويژه امنیتی در عراق برای حفاظت از زائران کربلا

سه شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در شرایطی که عناصر القاعده در عراق خود را برای حملات تروریستی به شیعیان آماده می‌کنند، نیروهای امنیتی نیز برای مقابله با این حملات بسیج شده‌اند.

به گزارش موعود به نقل از ابنا ماه محرم امسال نیروهای دولتی عراق و عناصر تروریستی خود را برای یک زورآزمایی همه‌جانبه آماده کرده‌اند؛ عناصر وابسته به جریان‌های سلفی، وهابی و تکفیری که با انفجارهای تروریستی اخیر، قدرت خود را به نمایش گذاشته‌اند، برای حمله به شیعیان در ماه محرم از هم‌اکنون خود را آماده می‌کنند.

بخش‌های زیادی از موصل و حومه آن تحت نفوذ القاعده است. در استان الانبار تروریست‌های القاعده حتی مراکز آموزشی مخفی دارند.

یک مقام امنیتی خبر داد، «امارات اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» که وابسته به القاعده است و در سوریه فعالیت تروریستی دارد، 100 عنصر انتحاری را از کشورهای عربی و اسلامی وارد استان الانبار کرده است. این افراد هم‌اکنون سرگرم گذراندن دوره آموزشی برای حملات انتحاری طی ماه محرم هستند.

هرچند به زعم تروریست‌ها همه چیز برای حمله به زائران شیعه مهیاست، ولی از طرف دولت نیز هزاران نیروی ارتش و پلیس بسیج می‌شوند تا طی روزهای محرم از زائران امام حسین(ع) در برابر تروریست‌ها محافظت کنند. سه‌شنبه هفته آینده (14 آبان) روز اول محرم است.

علاوه بر ده‌ها هزار نیرویی که به کار گرفته می‌شود، چند فروند‌ هلی‌کوپتر نیز برای نظارت و عملیات سریع به نیروهای امنیتی سرویس می‌دهند.

اقدامات امنیتی پر حجم دولت در سال گذشته، جلوی عملیات تروریستی پر تلفات علیه شیعیان را گرفت.

عربستان از تروریست‌های فعال در عراق حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی