راه جلوگیری از سبک زندگی غربی؛ ترویج سیره اهل بیت(ع)است

راه جلوگیری از سبک زندگی غربی؛ ترویج سیره اهل بیت(ع)است

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

عضوهئیت علمی جامعة المصطفی با بیان این که سبک زندگی غربی در برخی خانواده ها رسوخ کرده است افزود :بهترین راه موثر جلوگیری از سبک زندگی غربی؛ ترویج و تبیین سبک زندگی خانوادگی و سیره اجتماعی اهل بیت (علیهم السلام) است. 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین  عبدالمحمدی با بیان این که بیش از صد ها  شبکه ماهواره ای اعتقادات دینی مردم جامعه را نشانه گرفته است اظهارداشت: متاسفانه علاوه برهزاران سایت ضد اخلاقی  دینی  هم اکنون بیش از صد ها ماهواره اعتقادات تشیع و فرهنگ مردم را نشانه گرفته است.

وی با بیان این که سبک زندگی غربی دربرخی خانواده ها رسوخ کرده است افزود :بهترین راه موثر جلوگیری از سبک زندگی غربی؛ ترویج و تبیین  سبک زندگی خانوادگی و سیره اجتماعی اهل بیت (علیهم السلام) است.

این استاد موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) تصریح کرد: تببین سبک زندگی اهل بیت (ع) موجب خیر کثیر در خانواده ها می شود که بیشتر مردم از آن غافل هستند.

وی  با بیان این که بهترین بندگان خدا متولیان فرهنگ دینی مردم بوده اند گفت: خدای متعال برای برپایی فرهنگ دینی بهترین بندگان خود که رسولان و انبیای الهی و همچنین اهل بیت (ع) بوده را قرار داده است .

حجت الاسلام والمسلمین عبدالمحمدی با اشاره به آیه  ..... يرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَالَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرٌ(المجادلة/11) ادامه داد:  برترین جایگاه از آن عالمان و اندیشمندانی است که رفتار  و گفتار آنها شهید پروری است .

وی با بیان این که «حیات معنوی انسان ها مرهون حیات معنوی عالمان است»  افزود :علمای بزرگی چون شیخ مفید، سید رضی(ره) شیخ طوسی و شهید مطهری و امام خمینی (ره) به جامعه انسانی حیات معنوی بخشده اند .

استاد موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) تصریح کرد: فرهنگ صحیح حیات معنوی و مادی  انسان ها را تامین می کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالمحمدی با بیان این که «ترویج فرهنگی دینی تکلیف شرعی است» ابراز داشت : شناخت و ترویج مکتب اسلام به عنوان یک تکلیف شرعی برعهده همگان بوده  همانطوری که خدای متعال برآن تاکید دارد «فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِينْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيهِمْ لَعَلَّهُمْ يحْذَرُونَ(التوبة/122) .

دین مدارانه حرف می زنند ولی سکولاری فکرمی کنند


عضو هئیت علمی جامعة المصطفی با بیان این که متاسفانه خیلی ها دین مدارانه حرف می زنند ولی سکولاری فکر می کنند» ابراز داشت: خیلی از کسب و کار ها در جامعه اسلامی طبق موازین شرعی نیست عده ای هرجور که دلشان بخواهد کسب روزی می کنند .

حجت الاسلام والمسلمین عبدالمحمدی جهاد فرهنگی را بالاترین جهادها دانست وگفت: خیانت به فرهنگ، تحریف دین ، بدعت ، التقاط ، افترا به خداوند و رسول خدا (ص) و اهل بیت (علیهم السلام )از مصادیق خیانت به شمار رفته و باید جهاد فرهنگی مقابله با آن ها ایجاد شود .

وی با بیان این که دشمنان در صدد از بین بردن ریشه های فرهنگ دینی مردم هستند تاکید کرد:یکی از رسالت های مهم روحانیت در راستای مبارزه با خرافات و بدعت ها است .

عضو هئیت علمی جامعة المصطفی تصریح کرد: تلاش روحانیت باید در راستای تقویت بنیان های فرهنگ دینی مردم بوده و در این مسیر از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند .

_______

حوزه

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی