نظر يک روحانی مراکشی: هم رفتار داعش حرام است ، و هم جنگ بر ضد آن!

نظر يک روحانی مراکشی: هم رفتار داعش حرام است ، و هم جنگ بر ضد آن!

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

يک روحانی مراکشی نزديک به حزب حاکم اين کشور اعتقاد دارد که جنگ بر ضد داعش حرام اندر حرام است، و اسلام و مسلمانان تنها قربانيان اين درگيری‌ها به شمار می‌روند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا،دکتر احمد ريسونی در سايت شخصی خود نوشته است که «افسران و سربازان مراکشی که دوشادوش نيروهای ائتلاف بر ضد داعش می‌جنگند، برای منافع امارات متحده عربی وارد جنگ شده‌اند، امارات برای آمريکا می‌جنگد و آمريکا برای اسرائيل و اسرائيل برای شيطان».

با اين حال، ريسونی که نايب رئيس اتحاديه جهانی علمای مسلمان و دبيرکل پيشين «جنبش توحيد و اصلاح» شاخه تبليغاتی «حزب عدالت و توسعه» بوده، گفته است که داعش و وابستگان آن بدون هيچ بهانه‌ای به سود شيطان وارد جنگ شده‌اند.

وی تأکيد کرده است که با همه اين احوال، جنگ بر ضد داعش نيز حرام اندر حرام است، و جنگی نيست که ربطی به اسلام و مسلمانان داشته باشد، بلکه اسلام و مسلمانان تنها قربانيان اين درگيری‌ها هستند.

ريسونی افزوده است که سر تا پای داعش ـ از الف تا یاء ـ هيچ مشروعيت ندارد؛ بنابراين، از بدو پيدايش تا دم مرگ، در حرام به سر می‌برند، و همه رفتارهای آنان نيز حرام است.

او در پايان گفته است که با اين ديدگاهی که در مورد گروه داعش دارد، از اظهار نظر در مورد آتش زدن خلبان اردنی خودداری می‌کند و تنها می‌گويد: اگر بگويم آتش زدن خلبان اردنی جايز نيست، چه بسا بر اين معنا حمل شود که ديگر رفتارهای آنان يا بخشی از آن جواز شرعی دارد.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی