پایگاه صهیونیست: حرکت داعش به سوی مرزهای اردن

پایگاه صهیونیست: حرکت داعش به سوی مرزهای اردن

سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

یک پایگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی گزارش داد که تروریست های داعش روز یک شنبه با تانک و خودروی زرهی ساخت آمریکا از شهر باستانی تدمر (پالمیرا) در استان حمص سوریه به سوی مرزهای اردن به راه افتادند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_پایگاه اینترنتی "DEBKA"، هیچ گونه نیروی نظامی سوری در مسیر تروریست های داعش به سوی مرزهای اردن وجود نداشته و به احتمال زیاد آنها تا صبح فردا (سه شنبه) بر 250 کیلومتر حد فاصل شهر تدمر و مرز اردن تسلط خواهند یافت.

بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود پس از گذر از مرز نیز، تروریست های داعش شهرها و روستاهای واقع در شمال شرق اردن به ویژه در منطقه الرویشد که پناهگاه نزدیک به 800 هزار آواره سوری می باشد، تسلط پیدا کنند چرا که نیروهای نظامی اردن بیشتر در مرزهای غربی این کشور استقرار یافته و توجه چندانی به مرزهای شرقی نکرده اند.

"دبکا" از استقرار هفت هزار سرباز یگان عملیات ویژه آمریکا و نیروی هوایی اردن جهت تامین امنیت مرزهای شمال شرق این کشور با سوریه خبر داده و تاکید کرده که داعش با رسیدن به مناطق مرزی میان دو کشور، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را به چالش کشیده و وی را وادار خواهد کرد که تصمیم بگیرد نیروهای آمریکایی جهت رویارویی با ترویست ها بفرستد!

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی