آیا هارپ سلاح جدید آمریکا در جنگ های آینده است؟ + تصاویر

آیا هارپ سلاح جدید آمریکا در جنگ های آینده است؟ + تصاویر

پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۰۵
امتیاز این گزینه
(8 آرا)

"هارپ" به صورت یک فرستنده امواج الکترومغناطیسی عمل می‌کند که هدف آن تاثیر گذاری بر آسمان و الکترون های آزاد لایه یونوسفر است. این سیستم، الکترون‌های این لایه را در ارتفاع تقریبا 275 کیلومتری به جنبش وامی‌دارد. در حالت عادی این لایه دارای دمایی معادل 1400 درجه سانتیگراد است که در اثر این تحریک انرژی فراوانی در آن به وجود آمده و در نتیجه دما تا 20درصد افزایش می‌یابد و این ناحیه به حالت انبساطی در می‌آید.

انستیتو تحقیقات استراتژیک کالج جنگ ارتش آمریکا دارای نشریه‌ای داخلی با نام "انقلاب در امور نظامی" است. به عنوان مقدمه‌ای بر این گزارش بخشی از یکی از مقالات این نشریه بسنده خواهد بود:

"چیزهایی که برای ما اهمیت دارند به مرور زمان تغییر می‌کنند و تکنولوژی با پیشرفت خود به افق‌های جدیدی می‌رسد. در زمان جنگ سرد، تسلیحات و پروژه‌های روانی، مراحل ابتدایی خود را می‌گذراندند. اما در زمان کنونی که علوم الکترونیک و بیوالکترونیک را در دسترس داریم، لازم خواهد بود در قراردادهای اخلاقی و حد و حدود ذهنی خود که از به کارگیری تکنولوژی‌های به بازی گیرنده روح و روان دشمن ممانعت می‌کند؛ تجدید نظر کنیم.

در صورت فراهم شدن این بازنگری، شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی را تشویق خواهیم کرد که به بهره‌ برداری و توسعه تکنولوژی‌های متناسب با این اهداف بپردازند. در نتیجه خواهیم توانست با به کارگیری انواع تسلیحات جدید مانند میکروبی، روانی و سایر تکنولوژی‌های پیشرفته وارد عمل شده و به اهداف خود برسیم."


هارپ سلاحی برای بی ثبات کردن کشورهاتاثیر گذاری بر آسمان و الکترون های آزاد لایه یونوسفر


"زبیگنیو برژینسکی"، مشاور "جیمی کارتر" رئیس جمهوری سابق آمریکا و مشاور کنونی "اوباما" معتقد است که "هارپ" سلاحی برای بی‌ثبات کردن کشورهایی است که با واشنگتن اتحاد و همسویی ندارند. به گفته او "با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و روش هایی که این تکنولوژی‌ها در اختیار کشورهای بزرگ قرار می‌دهند؛ این کشورها می‌توانند حتی بدون آنکه نیروهای امنیتی خود را در جریان قرار دهند جنگ‌هایی سریع و غافلگیرکننده به راه بیاندازند."
برژینسکی اضافه می کند: "اکنون تکنولوژی‌هایی در اختیار ماست که به کمک آنها می‌توانیم تغییراتی در آب وهوا ایجاد کرده و شرایطی مانند خشکسالی و طوفان به وجود آوریم که این امر می تواند توانایی های دشمنان احتمالی ما را تضعیف کرده و آنها را به پذیرش شرایط ما مجبور کند


ممنوعیت تحقیقات نظامی در فضا

بر اساس مصوبات سازمان ملل متحد استفاده از تسلیحات الکترو مغناطیسی و نیز استفاده از فضا برای انجام هرگونه تحقیقات و عملیات نظامی ممنوع می باشد، اما دولت‌های خودکامه ای مانند دولت آمریکا همانگونه که بسیاری قطعنامه های دیگر سازمان ملل و شورای امنیت را نقض می کنند؛ در این زمینه نیز تعهدی نداشته و در نهان فعالیت های گسترده ای انجام می‌دهند. هارپ را می‌توان یکی از ده‌ها پروژه مخفی و مخرب دانست که از طرف سیاستمداران آمریکایی حمایت شده و روز به روز به گسترش فعالیت‌ها و نیز توان تخریبی آن افزوده می‌شود.حفره معروف به حفره هارپ که گاهی در آسمان نقاط مختلف دیده می شود.


شدت حوادث کنونی با طبیعت ناهمخوان است

بشر در طول هزاران سال با حوادث و بلایای طبیعی بسیاری دست به گریبان بوده است و همواره این حوادث را جزئی طبیعی از رندگی خود بر روی کره زمین دانسته است. اما در دهه های اخیر اتفاقاتی روی داده که با حافظه تاریخی او در مورد طبیعی بودن این حوادث ناسازگار است. بدون شک، فجایع طبیعی در هر دورانی همراه با خساراتی بوده است. اما، آنچه که امروز اتفاق می افتد نسبت به گذشته شدت بی سابقه ای دارد.

این درحالی است که بی نظمی های بزرگ جوی و حوادثی مانند سیل، توفان، زلزله و فعالیت‌های آتشفشانی همگی عموماً به تأثیرات گازهای گلخانه ای ربط داده می شود. ذوب شدن یخ‌های قطبی و دوره های گرمایی و سرمایی کاملا بی سابقه و شدید در نقاط مختلف زمین نیز به پدیده گرم شدن کره زمین احاله می گردد. اما به اعتقاد برخی از متخصصین و حتی سیاستمداران ردپای تکنولوژی های پیشرفته در تولید و هدایت این حوادث با اهداف سیاسی و استعماری کاملا معلوم بوده و نشانه‌های فراوانی از دخالت‌های بشری در آن دیده می شود.


اتفاقات عجیب

اتفاقات عجیب فراوانی در سال های اخیر روی داده است که به باور دانشمندان غیر از دخالت یک عامل الکترومغناطیسی هدایت شونده چیز دیگری نمی‌تواند مسبب آنها باشد. برای مثال خشک سالی‌های بزرگ، آتش فشان‌ها، زلزله‌ها و سونامی‌های ویرانگر سال‌های اخیر، وقوع سیل ها و توفان هایی نظیر طوفان کاترینا در نیواورلئان و طوفان گانو در عمان ، مرگ عجیب هزاران ماهی ساردین در سواحل شیلی، سقوط جنازه های سوخته کلاغ ها از آسمان سوئد، مرگ صدها هزار ماهی در آرکانزاس، بارش جسد هزاران پرنده سیاه بال قرمز مرده در لوئیزانا و کنتاکی، مرگ دسته جمعی میلیون‌ها ماهی در خلیج "چزاپیک" آمریکا، مرگ صدها تن ماهی در سواحل برزیل و ده ها هزار خرچنگ در انگلیس، مرگ ماهی ها و  دلفین های سوخته خلیج فارس، مرگ دسته جمعی نهنگ‌ها در استرالیا هیچ کدام حالت طبیعی نداشته و احتمال می‌رود در اثر آزمایش‌ها و حمله هایی در اثر امواج هدایت شونده روی داده باشند.


مرگ دسته جمعی هزاران ماهی در سواحل شیلی
دلفین های سوخته خلیج فارس 

جنازه های سوخته کلاغ ها در سوئد
مرگ دسته جمعی دلفین ها

 

 بارش جسد هزاران پرنده سیاه بال قرمز

 


منشا مشکوک این حوادث

در این میان اما گزارش های مفصلی منتشر می شود که منشا این اتفاقات را طبیعی ندانسته و در نتیجه دخالت هدفمند سیستم‌ها و تکنولوژی های پیشرفته ای مانند "هارپ" می دانند. تکنولو‍ژی هایی که به استناد گفته‌های برژینسکی، مشاور اوباما، می توانند توانایی‌های ملت‌هایی را که آمریکا دشمن خود می‌داند تضعیف کرده و آنها را به پذیرش سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکایی مجبور کند.

نیروی تزریقی به یونوسفر توسط هارپ، نوسانات موجی فراوانی در این لایه ایجاد می‌کند به طوریکه امواجی با طول موج های خاص و فرکانس های پایین که بازه‌ای از 40 هرتز تا یک هزارم هرتز را شامل می‌شود؛ به وجود می‌آیند. این فرکانس‌های پایین دارای برد عمیقی تا هزاران کیلومتر بوده و قادرند بر روی زمین به اهداف وسیعی از بدن انسان گرفته تا اعماق دریاها نفوذ کنند.

این پروژه تا کنون مورد توجه افراد فراوانی بوده و اقدامات افشاگرانه‌ی نیز انجام شده است. از جمله می توان به دکتر " نیک بگیش" یکی از دو مولف کتاب "فرشتگان این هارپ را نمی نوازند" اشاره کرد که در 1997 طی مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست اشاره می کند که 40 درصد بودجه تجهیزات نیروی هوایی آمریکا مربوط به پروژه های مخفی است. این نویسنده مدعی شد که این پروژه ها تا جایی امنیتی هستند که حتی کنگره آمریکا نیز از ابعاد و زوایای کامل آن بی خبر است. در این کتاب به زوایای پنهان هارپ به عنوان یک اسلحه پرداخته شده است.

 

 
دکتر بگیش هارپ را یک سلاح معرفی می کند

 


نگرانی های بین المللی

در این میان هارپ نگرانی برخی از سیاست‌ مداران و کارشناسان تسلیحاتی کشورهای دیگر را نیز باعث شده است. برای مثال نمایندگان پارلمان اروپا در این مورد تحقیقاتی را آغاز کرده‌ و یک کارشناس انرژی به نام "گراتان هیلی" را برای مشاورت در این مورد به کار گرفته‌اند. هیلی هم اکنون درحال جمع آوری اسناد و مدارکی است تا به کمک آنها بتواند راهی برای افشا و درنتیجه خاتمه دادن به این طرح پیدا کند. "مگوا هالووت" که رئیس گروه سبزهای پارلمان اروپاست، مسئولیت پیگیری این پرونده را به عهده دارد. او در حال پیگیری درخواست سبزها برای وادار ساختن پارلمان اروپا به اعمال فشار بر ناتو است تا از دولت آمریکا در مورد هارپ توضیح بخواهد. به نظر هالووت این نوع تسلیحات علاوه بر پیامدهای خطرناک زیست محیطی، آزادی های فردی و دموکراسی را نیز به خطر می‌اندازد.


هارپ یک سلاح است

از نظر تاریخی " هارپ " پروژه ای است که در ۱۹۹۳ در ظاهر جهت بررسی و پژوهش درباره لایه یونوسفر جو زمین با استفاده از امواج رادیویی شروع به کار کرد . اما تاریخ شروع تحقیقات بر روی امواج برای بررسی امکان استفاده از آنها به عنوان سلاح‌های مرگبار به دهه های قبل برمی‌گردد.

به بیانی می‌توان گفت که سیستم هارپ، نتیجه تلاش‌ها و پژوهش‌های حداقل پنجاه ساله ارتش آمریکاست که کارکرد آن تنها محدود به بررسی و پژوهش درباره لایه یونوسفر نبوده و قادر است برای شناسایی پایگاه های مخفی اعماق زمین را جستجو کند، تمامی ارتباطات رادیویی و موجی را متوقف سازد، بر رفتارها و حالت روانی انسان‌ها تأثیر بگذارد، جریانات جوی را تغییر دهد، با متمرکز ساختن امواج بر روی اهداف هوایی مانند هواپیماها و دسته‌های بزرگ پرندگان آن‌ها در آسمان بسوزاند و برشته کند، لرزش‌های شدیدی در لایه‌های مختلف کره زمین ایجاد کرده و زلزله تولید کند و یا انفجارهایی به قدرت بمب‌های هسته‌ای ایجاد کند.امواج هارپ بر حالت روانی افراد تاثیر منفی دارد

با این توصیف می‌توان هارپ را یک اسلحه عظیم نوین دانست که هزینه های آن به طور مشترک از طرف نیروی هوایی و دریایی ارتش آمریکا، آژانس تحقیقاتی پروژه های دفاعی پیشرفته ی آمریکا و دانشگاه آلاسکا تامین می‌شود. در واقع "هارپ" یک سلاح تمام عیار آب و هوایی است که با ارسال یک انرژی عظیم به لایه فوقانی اتمسفر، مولکول های تشکیل دهنده آن را به جنبش درآورده و به بازتاب قوی انرژی حاصل از این جنبش وادار می‌کند که این انرژی پس از هدایت شدن توسط سیستم هارپ می تواند اختلالات گسترده‌ای مانند خشکسالی، بارش برف و باران، سرمای شدید، سونامی، توفان، زلزله و... در نقطه معینی از کره زمین به وجود آورد.

هارپ شامل ده ها برج آنتن آلومنیومی بر روی زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع در آلاسکا ‌است که امواج مافوق کوتاه تولید کرده و به یونوسفر می‌فرستند. هریک از این آنتن ها به فرستنده ای به قدرت یک میلیون وات متصل است. قدرت نهایی این آنتن‌ها با توسعه بیشتر به یک میلیارد وات افزایش یافت که از 360 آنتن به دست می‌آید. فرستنده ها توسط 6 توربین به قدرت هریک 3600 اسب بخار تغذیه می شوند و به ازای هر روز 95 تن مازوت مصرف می‌کنند.

 


آنتن های هارپ

 

احتمال بزرگنمایی هدف دار

اما نگاه دیگری نیز وجود دارد که تمامی گفته‌ها در مورد هارپ را یک بزرگنمایی و پروپاگاندای تبلیغاتی از طرف خود آمریکا می‌داند و معتقد است که نه هارپ و نه هیچ تکنولوژی بشری دیگری حداقل با توجه به محدودیت های دانش کنونی نمی‌تواند چنین قدرتی داشته باشد و کارهایی با این وسعت انجام دهد. دیدگاه مذکور این تبلیغات را در راستای ترساندن دیگر ملت ها از آمریکا و به انقیاد و انفعال کشیدن آنها دانسته و باوری به کارایی هارپ در ایجاد خشکسالی، زلزله، توفان و دیگر اتفاقاتی که به طور مثال ذکر شد ندارد.

برای مثال دکتر ناصر حافظی مقدس، زمین شناس، مهندس زلزله شناسی و استاد دانشگاه در گفتگو با کیهان درباره پدیده هارپ می گوید: "پروژه مطالعاتی هارپ درخصوص مطالعه اصول فیزیکی کنترل کننده یونوسفر است که علاوه بر آمریکا چند کشور دیگر نیز در آن مشارکت دارند. هدف اصلی این پروژه بهبود ارتباطات رادیویی بوده است اگرچه ارتش آمریکا در این پروژه بدنبال کنترل و نظارت بر ارتباطات رادیویی می باشد.

دکتر حافظی مقدس می‌افزاید: "مطرح شده که آمریکا در ادامه پروژه جنگ ستارگان بدنبال نوعی سلاح الکترومغناطیسی جدید است که با فشرده سازی بخشی از یونسفر و انعکاس آن امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا که قدرت حرارتی زیاد دارند را به مناطق مورد نظر در سطح کره زمین وارد کند. این مطلب فرضیه هایی است که مشخص نیست قابلیت اجرایی داشته باشد." این مهندس زلزله شناسی به ارتباط هارپ و زلزله اشاره می کند و می گوید: "منشأ شایعاتی که درخصوص ارتباط زلزله با پروژه هارپ وجود دارد شاید از این طریق می باشد که زلزله های بزرگ همراه با تغییرات وسیع در اتمسفر بالای منطقه کانونی می باشند و اغتشاشاتی را در کره یونسفر ایجاد می کنند. تلاش هایی جهت استفاده از این پدیده برای پیش بینی زلزله نیز در حال انجام است. اما اینکه با هدایت امواج الکترومغناطیس بتوان در یک منطقه زلزله ایجاد نمود توجیه علمی ندارد.

دکتر محمدعلی رحمانی نیا، زمین شناس، کارشناس زلزله شناسی و استاد دانشگاه نیز در تحلیل موضوع هارپ می گوید: "در وهله اول باید اشاره کنم که "هارپ" پروژه ای است توسط چند کشور جهان از جمله آمریکا، روسیه، ژاپن، کانادا و... دنبال می شود و هدف آنها نیز شناخت لایه آیونوسفر و مطالعه آن است و در واقع پروژه هارپ فقط مختص آمریکا یا یک کشور خاصی نیست، از طرفی هم ارتش آمریکا در بخش نیروهای دریایی و هوایی پروژه ای را درباره جنگ ستارگان دنبال می کنند و هدفشان این است که بتوانند امواج الکترومغناطیسی را بر روی زمین برگردانند، که اگر بتوانند این کار را انجام دهند خواهند توانست حرارت زیادی را در نقطه ای از زمین ایجاد کنند."

دکتر رحمانی نیا در ادامه تصریح کرد: "اگر زلزله طبیعی اتفاق بیافتد در لایه یونوسفر اختلالاتی ایجاد می‌شود و از این اختلالات ایجاد شده در واقع می‌توان وقوع برخی زلزله ها را پیش بینی کرد، از همین موضوع آمریکاییان بحث هارپ را پیش کشیده اند و در واقع با این اقدام می خواهند اذهان عمومی مردم جهان را فریب داده و به نفع خود از آن بهره برداری کنند."

 

 


با توجه به سابقه نظام آمریکا در سوءاستفاده‌های گسترده و غیر انسانی از علوم و دانش‌های گوناگون باید گفت که به نظر می‌رسد "هارپ" که به معنای ساز "چنگ" است؛ این بار توسط جانیان آمریکایی در سمفونی به ویرانی کشیدن کره زمین و تهدید زیستن انسان در آن نواخته می‌شود.

14 نظر

 • لینک نظر sara چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲ نوشته شده توسط sara

  با نظر علی در مورد تیرهای چراغ برق موافقم خیلی وقته من هم دارم بهش فکر میکنم.همچنین ارم خبر ساعت 20:30شبکه دو شبیه چشم جهان بینه

 • لینک نظر * سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۲ نوشته شده توسط *

  سلام
  راستش من چند سال پیش بر اثر اتفاق تونستم زلزله هایی رو پیش بینی کنم که کسی باور نمیکرد . و حالا متوجه شدم بر اثر این پروژه بوده.

 • لینک نظر ریحانه پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۱ نوشته شده توسط ریحانه

  واقعا مقاله جالبی بود مقالتون را سیو کردم تا به دوستانم نشان بدم خوشحالم از اینکه هنوز افرادی هستند که به جای قایم شدن به مبارزه اطلاعاتی و بالا بردن بصیرت و اطلاعات مردم روی می اورند

 • لینک نظر امیر چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۶ نوشته شده توسط امیر

  فیزیک پلاسما در این ابزار دخیل است . و چه اشکالی داره که دانشمندان ما هم از این ابزار استفاده کنند برای دفاع ودفع آن در برابر دشمنان . وزارت دفاع باید در زمینه فیزیک پلاسما و فیزیک اتمی خود را اتقا بده و همچنین در لیزر و رادار.سرمایه گذاری در وزارت دفاع باید بیشتر باشه. البته این سرفا" یک نظر تلقی می شه.

 • لینک نظر ریحان دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۲۴ نوشته شده توسط ریحان

  این مطالب شاید بتونه یه ذره مارو بیدار کنه که دشمنارو دست کم نگیریم. .شرط لازم برای مقابله با چنین مسائلی با خدا بودن و شرط کافی اون عاقل بودن.

 • لینک نظر علی يكشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۵ نوشته شده توسط علی

  سلام
  آیا ما در کشور خودمان آبیلیسک داریم؟
  اگر جوابتان منفی است یه نگاه به تیر های چراغ برق بیاندازید.همه آنها چهار گوش و بلند هستند و سرشان مانند هرم می باشد .
  آیا این همه تیر چراغ برق اتفاقی به این شکل در آمده است؟
  من می خواهم با آقای دکتر علی رفیعی صحبت کنم ای میل آیشان را می خواهم
  ممنون

 • لینک نظر مصیب يكشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۷ نوشته شده توسط مصیب

  واقعاً مطلب زیبا و جذابی بود .فقط این جمله رو بگم که تا جوانان ایرانی هستند آمریکا هیچ غلطی نخواهد کرد ... از ارائه چنین مطالبی ، متشکرم .

 • لینک نظر سامی يكشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۱ نوشته شده توسط سامی

  موضوع آرم جهانبین شبکه چهارمحال بختیاری را تایید میکنم و این اسم در عربست می باشد و اضافه میکنم که آرم آن در تمامی ستها و سیستمهای آنالوگ و دیجیتال یکی است و میتوانید بررسی کنید.

 • لینک نظر معین شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۵۲ نوشته شده توسط معین

  تشکر میکنم از زحماتتون برای اطلاع رسانی.

 • لینک نظر محمد شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۵۵ نوشته شده توسط محمد

  شبکه ی استانی چهار محال وبختیاری آرمی مشکوک دارد ونام این شبکه {جهان بین}است لطفا رسیدگی کنید

 • لینک نظر سید حامد شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۵۲ نوشته شده توسط سید حامد

  سلام میدونید این سلاح منو یاد چی میندازه
  یاد این میندازه که یجا میخوندم وقتی قوم یجوج و مجوج از پشت سد بیرون میان بعد از کلی اذیت آزار دیگران یه تیر به سمت هوا میدازن و تیر خونی میفته پایین و میگن نعوذبالله خدا رو هم کشتیم آخرش هم خدا با بیماری که میفرسته به جونشون همشون میمیرند

 • لینک نظر محدثه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۱ نوشته شده توسط محدثه

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم 6 نرم افزارم
  و هم چنین مسئول کانون مهدویت دانشگاه علامه محدث نوری (ره) هستم
  از مطالب شما همیشه استفاده می کنم
  و همه ی دوستانم سایت بسیار خوبتون رو معرفی کردم
  خیلی دوست دارم با سایت شما همکاری کنم
  البته عضو پیامکی موعود هم هستم

 • لینک نظر حسین جمعه ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۰۹ نوشته شده توسط حسین

  به نام خدا
  آنچنان از آمریکا و تفکر های شیتانی اش متنفر شدم که هر لحظه در پی راهی برای خار کردنش هستم. انشاالله به لطف خدا هیچ غلطی نمیتواند بکند.از اطلاع رسانی متشکرم

 • لینک نظر z پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۵۳ نوشته شده توسط z

  به نام خدا
  از اطلاع رسانی شما متشکرم

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی