السراج: شکست حفتر قریب‌الوقوع است

السراج: شکست حفتر قریب‌الوقوع است

چهارشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی از قریب‌الوقوع بودن شکست خلیفه حفتر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، فایز السراج رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است گفت: جنگ در طرابلس با شکست گروه موسوم به ارتش ملی به فرماندهی خلیفه حفتر پایان خواهد یافت.

وی افزود: در سایه پیشروی های نیروهای ما نشانه های پایان جنگ آشکار شده است و جنگ با نابودی متجاوز پایان خواهد یافت و لیبیایی ها به روند حل و فصل سیاسی که دشمن در صدد شکست آن بود برخواهند گشت.

السراج اظهار داشت طرحی را برای خروج از بحران و رسیدن به ثبات سیاسی به مردم لیبی در تمام مناطق ارائه کرده است.

رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی از عدم وجود میانجیگری برای پایان جنگ در طرابلس خبر داد و گفت: ما به کسی تجاوز نکرده ایم و درخواست پایان جنگ باید با نیروی متجاوز در میان گذاشته شود، زیرا ما از حق مشروع و حاکمیتی خود مبنی بر دفاع از شهروندان استفاده می کنیم.

این مقام دولت وفاق ملی لیبی با اشاره به سفر مستمر مقامات روسیه به لیبی ابراز امیدواری کرد که روسیه نقشی مثبت برای حل بحران لیبی ایفا کند.

ژنرال خلیفه حفتر که سمت فرماندهی گروه موسوم به ارتش ملی لیبی را دارد، شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل دولت وفاق ملی لیبی است که توسط سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده است.

چندی پیش حفتر که از سوی برخی از کشورها از جمله مصر و امارات حمایت می‌شود، برای تصرف شهر طرابلس نیروهای خود را به‌سمت غرب لیبی گسیل داشت تا به‌زعم خود آنجا را از "عناصر تروریست" پاکسازی کنند. حملات حفتر به طرابلس اندکی قبل از آغاز کنفرانس ملی فراگیر که قرار بود با نظارت سازمان ملل در شهر "غدامس" برگزار شود آغاز شد.

در مقابل، نیروهای شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آنها در اطراف شهر طرابلس پرداختند که تنش‌ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.

العالم

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی