جشن بزرگ میلاد و یکصدو چهلمین نشست فرهنگ مهدوی - 3

چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

السلام علی المهدی(عج) یهدی به الأمم
واقعه کرونا، در ظاهر، تلخ و سیاه به نظر می‌رسد. سایه ترسناک آن چون چتری بر سر بشر آوار و نوعی انفعال بر مناسبات و معاملات فردی  و اجتماعی را  سبب شده است. شاید به همین دلیل و تقارن این حادثه با ماه شعبان هم، باعث شده تا بیشتر از زمان‌های دیگر، توجّه مردم به امام حیّ، مصلح کل و نجات‌بخش مستضعفان جلب شود؛ البتّه همین نکته است که جای شکر و سپاس دارد!
ابتلائات، در خودشان تذکار، تنبیه و توجّه دارند و یادآوری می‌نمایند آنچه را که به نسیان سپرده شده و از یاد رفته و بیداری و هوشیاری درباره بلا، که به ناگهان دمار از روزگار بشر درمی‌آورد و امانش را می‌برد و سرانجام، توجّه دادن به تنها ریسمان مطمئنّی که می‌تواند آدمی را از چاه ویل خلاصی بخشد.
در برخی توصیفات، از مجموع فتنه‌ها و بلاهای آخرالزّمانی، به مثابه «درد زایمان،» یاد شده است. ضروری تولّد نوزاد، درد زایمان است. به عیارت دیگر، «دردی تلخ وشیرین»، همراه با اضطراب، که با تولّد نوزاد، به لبخند و شادی می‌انجامد و من، امید آن دارم که پس از مجموعه درد و رنج آوار شده بر بشر، در این عصر و زمان، شاهد مولود شعبان، ظهور منجیّ و مصلح کل باشیم! ان‌شاءالله.


مشاهده محتوای امروز یکصدو چهلمین نشست فرهنگ مهدوی ( سومین روز ) در ادامه مطلب آماده است

برای برخی، ابتلائات سخت، همراه با سؤال و اعتراض می‌شود؛ سؤال از این‌همه سختی که برای بشر پیشامد کرده و اعتراض به دلیل ناآگاهی و جهالت.
از خداوندی که در سرلوحه تمامی سوره‌های قرآنی، خود را با دو صفت عالی «رحمان و رحیم» می‌خواند و از مادر مهربان‌تر و از پدر بخشنده‌تر است برای بندگانی که با اکرام از آن یاد کرده و پس از خلق آنها فرموده: «فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ»، جز خیر و خوبی برای آفریده ها سرنمی زند.
ابتلاء و آفت، ماحصل عمل خود ماست؛ مگر نه اینکه خداوند فرموده است: «ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ»؟ ظاهر شدن آن‌همه فساد در دریا و خشکی، حاصل ظلم و جور چند هزار ساله بشر به خودش، به طبیعت، به اهل بیت رسول خدا(ص) و سرانجام به خداوند است.
ابتلاء و آفت، عکس‌العمل زمین و آسمان و دریاست در برابر همه آنچه که از بشر سر زده  و ظهور مصلح کل، ظهور بزرگترین لطف، بزرگترین رحمت و عالی‌ترین درمان و داروست برای نجات جمیع مخلوقات ساکن عالم امکان.
این‌همه ابتلاء که به ظاهر تلخ و سیاه می‌آید، «شیرینی و روشنایی» بسیاری دارد؛ اگر درست فهم شود.
•    به ناگهان آدمی متوجّه قدرتی فراگیر در میانه عالم شده که در طرفةالعینی، همه محاسبات بشر بوالفضول را در هم می‌ریزد؛
•    متوجّه ضغف و ناتواتی و انفعالش شده؛ در حالی که خود را قدر قدرت می‌دید؛
•    به ناگهان، متوجّه بزرگی احتیاجش شده و نیازمند دستی غیبی و آسمانی برای نجاتش؛
•    متوجّه «این ره که می‌رود، به ترکستان است» شده؛ کج‌راهه‌ای که او را در مغاک سیاهی برده و به نابودی می‌کشد؛ کج‌راهه لاابالی‌گری، بی‌خدایی و عصیان‌گری؛
•    مجالی برای خلوت کردن و در خود فرورفتن فرآهم آورده، به دور از غوغای زندگی تکنولوژیک که همه فرصت‌ها را برای تفکّر کردن و متذکّر شدن از آدمی گرفته بود.
و امیدواری درباره فرارسیدن فصل رهایی، بهار حقیقی و حضرت مصلح کل؛ اگر همه دست‌ها به سوی او دراز شود، همه زبان‌ها او را بخواند و همه دل‌ها او را بخواهند.
ان‌شاءالله


تصویر برنامه
عنوان برنامه
مدت زمان
لینک دانلود

تلاوت قرآن کریم
به همراه ترجمه فارسی

به مدت 5 دقیقه

دعای فرج امام عصر عج

به مدت 4 دقیقه

مدیجه سرایی جشن میلاد حضرت صاحب الزمان عج

مدیحه سرا : کربلایی صاحب شیرمردی

به مدت 8 دقیقه

شعرخوانی جشن میلاد حضرت  صاحب الزمان عج

شاعر : کربلایی ابراهیم زمانی

به مدت 5 دقیقه

پادکست تصویری توهم آخرین ایستگاه

استاد اسماعیل شفیعی سروستانی

به مدت 4 دقیقه

کرونا و منتظران - قسمت سوم

دکتر ابراهیم شفیعی سروستانی

به مدت 15 دقیقه

نشانه های ظهور - قسمت دوم

استاد علی اکبر مهدی پور

به مدت 15 دقیقه

مستند والعصر برنامه سوم : در آخرالزمان (قسمت دوم)

کارگردان : محمد رضا اسلاملو

تهیه شده در موسسه فرهنگی هنری موعود عصر عج

به مدت 16 دقیقه

 

 

(با عرض معذرت از همه مخاطبان موعود ، بنا به ملاحظات تهیه کننده محترم سریال " صبح نزدیک " فعلا امکان پخش این مجموعه از طریق موعود نیست و مستند ولعصر و مستند حضور به همه موعودیان عزیز ارائه می گردد)

مجموعه برنامه هایی که مشاهده فرمودید برای سومین روز از این برنامه است و این برنامه تا روز نیمه شعبان هر روز ساعت 16 با محتوای جدید ارائه می گردد .

 

برای موعودیان عزیزی که با مشکل کندی اینترنت مواجه هستند به صفحه موعود در آپارات مراجعه کنند تا این برنامه را با کیفت متناسب با سرغت اینترنت خود دانلود و مشاهده کنند

www.aparat.com/mouood_org

 

 

 

 

 

 

 

 

....