پیام هنیه تسلیم رئیس حزب سوری در لبنان شد

پیام هنیه تسلیم رئیس حزب سوری در لبنان شد

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نماینده حماس در لبنان پیام رئیس دفتر سیاسی این جنبش را تسلیم رئیس حزب قومی-اجتماعی سوریه کرد.


«احمد عبدالهادی» نماینده حماس در لبنان در رأس هیأتی به دیدار «وائل حسنیه» رئیس حزب قومی-اجتماعی سوریه و اعضای دفتر سیاسی این حزب در لبنان رفت.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، عبدالهادی پیام «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس برای رئیس حزب قومی-اجتماعی سوریه را تحویل وی داد؛ این پیام درباره آخرین تحولات مربوط به مسأله فلسطین بویژه معامله قرن، تصمیم رژیم صهیونیستی برای اشغال اراضی کرانه باختری و خطرات آن برای مسأله فلسطین بود.

نماینده حماس در این دیدار وضعیت فلسطین در سایه ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی و محاصره از سوی دشمن صهیونیستی را تشریح و تأکید کرد: ملت ما با تصمیم اشغالگر برای احاق کرانه باختری با موضع واحد فلسطینی مقابله خواهد کرد زیرا تصمیمی ظالمانه است.

وی در ادامه این تصمیم را اعلام جنگ علیه ملت فلسطین خواند و خواستار تحرک فوری و یکی کردن تلاش‌ها برای مقابله با توطئه‌های صهیونیستی-آمریکایی شد.

عبدالهادی سپس خواستار رعایت حقوق مدنی و انسانی آوارگان فلسطینی در لبنان در بحران اقتصادی فعلی شد و «آنروا» را به انجام مسؤولیت‌های خود و تصویب طرحی فوری برای کمک به آوارگان فراخواند.

رئیس حزب قومی-اجتماعی سوریه نیز ضمن خوشامدگویی به هیأت حماس، از اسماعیل هنیه به خاطر پیامش قدردانی کرد.

حسنیه از رد قاطع تمام طرح‌های موجود علیه مسأله فلسطین تأکید کرد و گفت، حزب قومی-اجتماعی سوریه در کنار مسأله فلسطین ایستاده است.

وی همچنین از اقدامات انجام شده میان جنبش‌های فتح و حماس برای اتحاد قدردانی کرد و خواستار وحدت بر اساس اصول ملی و توافق بر راهبردی ملی جامع برای مقابله با چالش‌ها شد.

«صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس «جبریل الرجوب» رئیس کمیته مرکزی جنبش فتح پنجشنبه گذشته در کنفرانس خبری مشترک از توافق برای شکست پروژه اشغال اراضی کرانه باختری به دست رژیم صهیونیستی خبر دادند.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی