پیام رمضانی رهبران مسلمان مالزی برای ایجاد هارمونی مذهبی در کشور

پیام رمضانی رهبران مسلمان مالزی برای ایجاد هارمونی مذهبی در کشور

دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رهبران مسلمان مالزی در پیام خود به مناسبت ماه مبارک رمضان که ماه صلح و آرامش است با اشاره اینکه وحدت ملی برای یک کشور ضروری است بار دیگر بر لزوم ایجاد هارمونی مذهبی تاکید کردند.

اخیرا رهبران مذهبی در مالزی خواستار هماهنگی مذهبی و وحدت ملی در این کشور شدند.

رهبران مسلمان در این کشور نیز در پیام خود به مناسبت ماه مبارک رمضان که ماه صلح و آرامش است با اشاره اینکه وحدت ملی برای یک کشور ضروری است بار دیگر بر لزوم ایجاد هارمونی مذهبی تاکید کردند.

بر اساس گزارش «یو سی ای نیوز» ، در همین راستا ذوالکفلی البکری ،مشاور امور دینی نخست وزیر مالزی از همه مالزیایی ها خواسته است تا در جهت ایجاد یک جامعه متکثرتر تلاش کنند.

البکری به آژانس خبری ملی مالزی گفت : در مالزی اسلام به عنوان دین اصلی ثبت شده ، اما آزادی مذهب برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی افزود : این حق در قانون اساسی فدرال ، نه فقط برای اسلام بلکه برای سایر ادیان نیز ذکر شده است ، مادامی که باعث برهم زدن صلح ، ایجاد ناراحتی یا آسیب به هیچ یک از احزاب نشوند.

شاه کاکولال گویندجی ، رئیس شبکه وحدت جهانی ، یک سازمان اسلامی که وحدت از طریق دانش را ارتقا می دهد نیز از نظر این وزیر مالزیایی حمایت کرد.

وی افزود: توهین به ادیان دیگر نباید در مالزی وجود داشته باشد؛ ما باید به حق آزادی دین که در این کشور تضمین شده است احترام بگذاریم و آن را رعایت کنیم.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی