انواع فـــراخـوانـی

انواع فـــراخـوانـی

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۳
امتیاز این گزینه
(9 آرا)

فراخوانی عمومی شیطان، از مسیر آلودگی به نجاسات فیزیکی و متافیزیکی حادث می‌شود. کم نیستند مردان و زنانی که با کین‌جویی، نفاق، تکبّر، سوءظن، دغل و دروغ و حسد، میزبان مهمانان ناخوانده خبیث شده‌اند، بی‌آنکه کمترین اطّلاعی از حضورشان داشته باشند.

فراخوانی عمومی شیطان، از مسیر آلودگی به نجاسات فیزیکی و متافیزیکی حادث می‌شود. کم نیستند مردان و زنانی که با کین‌جویی، نفاق، تکبّر، سوءظن، دغل و دروغ و حسد، میزبان مهمانان ناخوانده خبیث شده‌اند، بی‌آنکه کمترین اطّلاعی از حضورشان داشته باشند.
ناپرهیزکاری ما را در معرض یورش این موجودات خبیث قرار می‌دهد. از همین جا «غیظ» و کدورت سینه‌ها و قلب‌ها را در خود فرو می‌برد. احساس نفرت، بدبینی و سوءظن فضا را آلوده می‌کند و هر لحظه بر لایه‌های سیاهی می‌افزاید. بوی تعفّن این آلودگی را مردان وارسته و اهل معنا، فرشتگان رحمت الهی و اجنّه مؤمن و صالح احساس می‌کنند؛ سیاهی‌های افتاده بر قلب‌ها را می‌بینند و از فضای آلوده می‌گریزند. در این وضعیّت، جان مؤمنان نیز آزرده می‌شود. حال تضرّع و دعا از بین می‌رود و نفرت و کین‌جویی جای شفقت و رحمت می‌نشیند.
«قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ - مَلِكِ النَّاسِ - إِلَهِ النَّاسِ - مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ»1
وسوسه کننده، هر لحظه پیش‌تر می‌آید و آرام در کنار سینه‌ها و گوش‌ها زمزمه می‌کند. تحریک می‌کند، القاء می‌کند و بر خدعه و نیرنگ و سوءظن و کین‌جویی میان مؤمنان می‌افزاید و جادّه را برای ارتکاب بدترین گناهان هموار می‌سازد.
گونه‌های مختلف اجنّه خبیث که در خدمت ابلیس درمی‌آیند تا انسان‌ها را آزرده و آلوده سازند، به دلیل تنوّع و کثرت، واجد توانایی‌های ویژه و در قدر و اندازه‌های متفاوتی هستند که به راحتی از عهده اجرای مأموریّت‌های ابلاغ شده برمی‌آیند.
مردان و زنان مؤمن، گاه از طریق وابستگان آلوده، مبتلا به بیماری می‌شوند یا در فضای آلوده و آکنده از بیماری، آزرده شده و آسیب می‌بینند.
تشعشع و میدان مغناطیسی فراهم آمده، پیرامون آلودگان به موجودات خبیث، شعاع بزرگی از محیط زندگی سایرین را درگیر و آلوده ساخته و مانع از رفت و آمد ارواح مؤمنان، ملائک و اجنّه مؤمن می‌شوند؛ در حالی که این رفت و آمدهای مؤمنان برکت و نعمت را در میان آدمیان می‌پراکنند.
گاه مؤمنان، در میدان این امواج آلوده، ناخواسته مبتلا به پریشانی‌خاطر، فراموشی، ترس، دل‌مشغولی، تردید و حتّی از دست دادن خاطرات و کندی فعّالیت‌های ذهنی می‌شوند، بی‌آنکه از منشأ آن اطّلاعی داشته باشند. گاه این موجودات خبیث، مؤمنان را نشان تیر بلا و آسیب دشمنان کرده و حتّی جان آنان را به خطر می‌افکنند.
گاه دزدیدن اطّلاعات، آراء و اندیشه‌های متفکّران مؤمن و صالح، موجب خارج شدن آنان از میدان عمل و کارکردهای مؤمنانه آنها می‌شود.
خانه‌های قوطی کبریتی آپارتمانی، مردم را ناخواسته مستعدّ آلودگی و بیماری حاصل از رفت و آمد و حضور موجودات خبیث می‌سازد؛ در حالی که دیوارهای سیمانی و آجری، هیچ محدودیتی برای رفت و آمد آنها ایجاد نمی‌کند.
از همین روست که حیات مؤمنانه در بافت شهری و معماری مدرن، به دلیل ازدحام، اختلاط و امتزاج غیرقابل کنترل، بسیار سخت و گاه غیرممکن است.
از آنجا که در اثر غربزدگی و مذهب اصالت مادّه و اصالت تجربه در گفت‌وگو و شناسایی جهانی ماورائی و ساکنان جهان ماورائی (عوالم جنّی، ملکی، ارواح و ...) از در انکار برمی‌آییم و کوچک‌ترین اقدامی نیز برای مطالعه و شناسایی این عوالم معمول نمی‌داریم، اساساً این مباحث کهنه و خرافی به نظرمان می‌آیند؛ در حالی که واقعی و جاری‌اند، چه بدانیم و چه ندانیم.

1. سوره ناس (114)، آیات 1 ـ 4.

2 نظر

 • لینک نظر یارتا يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۳ نوشته شده توسط یارتا

  سلام بسیار عالی بود
  خیلی دوست دارم در این موارد بیشتر بدونم
  منتظر مقاله های بعدی هستم

 • لینک نظر کتایون شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۶ نوشته شده توسط کتایون

  سلام
  با خواندن آیت الکرسی و سوره های چهار قل هر کدام 3 مرتبه میتوان به لطف خداوند از شر افکارواحساسات مزاحمی که شیاطین و اجنه در انسان ایجاد میکنند خود را آرام کنیم
  متشکرم موفق باشید.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی