گنجی: از کجا معلوم که فرد مدعی، امام زمان واقعی نباشد؟!

پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۱۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)
اکبر گنجی، از ضدنقلابیون افراطی، که پیش از این اندیشه مهدویت را برگرفته از مسیحیت خوانده و مدعی شده بود که هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج) وجود ندارد، در یادداشتی در یکی از سایت های ضدانقلاب نوشت: از کجا معلوم که فرد مدعی امام زمان واقعی نباشد؟!

به گزارش جهان، وی بدون اشاره به صدها روایت و حدیث از ائمه معصومین(ع) در ادعایی مضحک عنوان کرده است: اگر امام دوازدهم وجود داشته باشد که زمان ظهورش نامعلوم است، همیشه افرادی پیدا خواهند شد که خود را امام زمان بنامند. اصل مدعا راه را گشوده می‌سازد. از کجا معلوم که فرد مدعی امام زمان واقعی نباشد؟ به جای زندانی کردن امام زمان ها (کاری که جمهوری اسلامی می‌کند)، باید به آنها فرصت داد تا از ادعای خود به طور معقول دفاع کنند.

گنجی که به دلیل افکار و ادعاهای ضداسلامی اش مرتد هم خوانده شده، در عین حال بار دیگر ادعا کرد که " تا حدی که من می‌فهمم، امام یازدهم شیعیان فرزندی نداشته و گروهی از شیعیان در نزاع بر سر میراث/جانشینی/دریافت پول از مردم امام دوازدهم را برساختند."

وی این مطلب را در گزارشی آورده که محوریت آن دفاع از علی محمد باب و محکوم کردن برخورد فقها با او بوده است.

این شاگرد سابق عبدالکریم سروش که به آمریکا پناهنده شده، در اوایل انقلاب اسلامی در راستای وادار کردن زنان به رعایت حجاب، حتی بر پیشانی افراد بدحجاب پونز می زد که به همین دلیل به اکبر پونز هم معروف است.

گنجی در قبال هتاکی به مقدسات مسلمانان و شیعیان تاکنون چندین جایزه از محافل غربی و صهیونیستی دریافت کرده است.

ادعاهای سخیف گنجی در حالی مطرح شده که ابراهیم نبوی، طنزنویس فراری نشریات زنجیره‌ای در یادداشتی در سایت روزآنلاین نوشته است: هر وقت می‌خواهم در وجود امام زمان تردید کنم، یک چیز مانع می‌شود. نه اینکه فکر کنید اصراری دارم که حتما در وجود او تردید کنم. اتفاقا به این دلیل که به عالم ماوراء الطبیعه معتقدم، در مورد اینکه امام زمان غیب شده است، یا هزار سال عمر کرده است، یا طی الارض می کند، یا زمانی ممکن است ظهور کند، مشکل ندارم. شاید تنها سووال من این است که اگر امام زمان ظهور کند، من می توانم کتابهایم را چاپ کنم و به ایران برگردم یا نه و اینکه اگر حضرت مهدی بیاید آیا می شود طنز نوشت یا نمی شود؟!

این فعال جریان فتنه با طرح ادعاهایی اغراق آمیز و به ظاهر متناقض درباره مشکلات داخلی در ایران و طرح این موضوع که ما مانده‌ایم که جمهوری اسلامی چطور در این 30 سال پایدار بوده، عنوان کرده است: البته من به این دلایل نیست که امام زمان را قبول دارم. مهم ترین دلیل این است که ایران مملکت امام زمان است و آقا امام زمان راسا و با قدرت شخصی خودش این حکومت را اداره می کند. به من نگوئید که این حرفها حرف مفت است. یا دلیلی بیاورید که چنین حکومتی با این کارهایی که می کند با کدام دلیل باقی مانده است؟

گفتنی است، سخنانی از جنس مواضع گنجی، از سوی دیگر ضدانقلابیون و حامیان جریان فتنه هم ابراز شده است، چنانچه، عبدالکریم سروش، در سال ۸۶ در گفتگو با مجله‌ای با ادعای اینکه دریافت‌های پیامبر اکرم از وحی تجارب و درک‌های شخصی ایشان از الهامات بوده است، به‌طور واضحی بر خلاف معتقدات واضح مسلمانان، ادعای بشری بودن قرآن را مطرح کرد. وی همچنین در خصوص عصمت پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز شبهاتی وارد کرده بود.

محسن کدیور هم مدعی شده است که "عصمت در میان آدمیان منحصر به شخص پیامبر است " و ائمه فاقد عصمتند.