رواياتى از امام صادق و امام رضا در مورد سفیانی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»رواياتى از امام صادق و امام رضا در مورد سفیانی

رواياتى از امام صادق و امام رضا در مورد سفیانی

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۳
امتیاز این گزینه
(7 آرا)

نعمانى از ابو الحسن الرضا(عليه السلام) آورده است : پيش از اين امر (ظهور) سفيانى ، يمانى و مروانى و شعيب بن صالح مى آيند . پس چگونه مى گويند اين و آن خواهد شد ؟! ( اثبات الهداة 3/735 ; بحار 52/233 ) .

كافى  از معلى بن خنيس آورده است : پيش از ظهور عباسيان ، نامه عبدالسلام بن نعيم ، سدير و چند نفر ديگر را خدمت ابوعبدالله(عليه السلام) بُردم . نوشته بودند : مى توانيم امر (حكومت) را به شما بسپاريم ، نظرتان چيست؟ (راوى مى گويد :) امام نامه ها را بر زمين زد و فرمود : من امام اينها نيستم. آيانمى دانند امامشان كسى است كه سفيانى را مى كشد ؟!
مى بايست به فشارهايى كه شيعيان و طمعورزان حكومت به امامان وارد مى كردند ، توجه داشت . اينها مى خواستند از ائمه ، اجازه فعاليت سياسى گرفته و به بهانه آن كه پيامبر به مهدى و دولتش بشارت داده است به نام آنها انقلاب كنند ، اما ائمه نمى پذيرفتند و براى امت توضيح مى دادند كه از شروط ظهور مهدى(عليه السلام) خروج سفيانى پيش از ايشان است .

1 نظر

  • لینک نظر کرانه دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۹ نوشته شده توسط کرانه

    با سلام لطفاً مطالبی که قبلاً درباره ی پرچم هایی که قبل از ظهور و در آستانه ی آن در شام و سایر بلاد اسلامی همچون یمن و عراق و لبنان برافراشته میشوند و قیامهایی که در آستانه ظهور صورت میگیرد، که مطالبی راجه به رنگ و خصوصیات این پرچم ها و افراد منتسب به آنها، در سایت قرار داده بودید را دوباره بگذارید. هرچی سرچ میکنیم موفق به یافتن این مطالب نمیشیم. با تشکر

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی