۲۳۰۰ نفر، آمار رسمی جان‌باختگان توفان فیلیپین
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»۲۳۰۰ نفر، آمار رسمی جان‌باختگان توفان فیلیپین

۲۳۰۰ نفر، آمار رسمی جان‌باختگان توفان فیلیپین

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

 

 

جدیدترین آمار رسمی شمار جان باختگان توفان هایان در فیلیپین ۲۳۰۰ نفر اعلام شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان، توفان سهمگین هایان بخشهای توفان زده فیلیپین را کاملا فلج کرده است. آمار و ارقام متفاوتی درباره کشته‌های این توفان منتشر شده است. اما دولت فیلیپین ساعتی پیش جدیدترین آمار جان باختگان این توفان را دو هزار و سیصد و شصت نفر اعلام کرد.

اما در پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد شمار جان باختگان این توفان تاکنون چهارهزار و پانصد نفر اعلام شده است. هیچ آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد. هنوز شمار زیادی از افرادی که در مناطق توفان زده زندگی می کردند ناپدید هستند. شدت تلفات انسانی نیز به حدی است که بسیاری از اجساد در گورهای جمعی دفن می شوند.

بسیاری از توفان زدگان در این کشور به کمک های اولیه نیاز فوری دارند و هنوز هیچ کمکی دراختیار آنها قرار داده نشده است. کمبود مواد غذایی و آشامیدنی ازجمله مشکلات جدی بازماندگان توفان هایان است. شماری از این افراد به علت کمبود آب دچار عارضه از دست رفتن شدید آب بدن شده اند.

توفان هایان بسیاری از مناطق را به شدت تخریب کرده است و بسیاری از توفان زدگان همچنان منتظر رسیدن کمک های اولیه هستند. با گذشت یک هفته از توفان هایان هنوز بسیاری از اجساد زیر آوارها مانده است.


گسترش هرج و مرج، ناامنی، خشونت و غارت، نبود سرپناه، ادامه بارندگی های شدید، نبود امکانات اولیه و خدمات درمانی، توفان زدگان را در شرایط بحرانی قرار داده و باعث خشم مردم شده است. بسته بودن راه ها و نبود امکانات حمل و نقل مانع فعالیت های سازمان های امدادی ازقبیل نهادهای وابسته به سازمان ملل و صلیب سرخ جهانی شده و امدادرسانی به توفان زدگان را بسیار دشوارتر کرده است.  اما تعداد توفان زدگان به حدی زیادی است که رسیدگی به مشکلات همه این افراد امکان پذیر نیست.

 

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی