تولید باربی در استان هرمزگان+عکس
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»تولید باربی در استان هرمزگان+عکس

تولید باربی در استان هرمزگان+عکس

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۲
امتیاز این گزینه
(6 آرا)

معمولاً در برقع، چشم‌ها پشت یک پرده یا صفحهٔ مشبّک قرار می‌گیرند.


عروسکی که چهره‌ای خاص دارد و طراحان نکته‌بین کمــپانی سازنده‌اش بیش از ۵۰۰ مرتبه صورت، اندام، لباس‌ها و حرکاتش را تغییر داده‌اند تا بتواند جذابیتش را از دهه ۶۰ میلادی تاکنون حفظ کند!

 

براساس آمار تا الان حدود یک‌میلیارد عروسک باربی در ۱۵۰ کشور جهان فروخته شده و تخمین زده می‌شود در اروپا و آمریکا بیش از ۹۰ درصد دختران بین سنین ۳ تا ۱۰ سال صاحب حداقل یک عروسک باربی‌اند و این رقم باورنکردنی است! الان اما موضوع این است که در ایران هم دختربچه‌ها و حتی مادران‌شان با این عروسک پرحاشیه بازی می‌کنند و از این به بعد قرار نیست این کار را بکنند! سوژه این گزارش ممنوعیت فروش عروسک باربی در اسباب‌بازی‌فروشی‌های ایران است.

مدتی است که عروسک باربی ویژه برخی فرهنگ های دیگر کشورها تولید میشود که در جدیدترین نمونه آن عروسک باربی با برقع که یک پوشش کامل از صورت زنان است تولید شده است.

 

بُرقَع یا برقه پوششی است که برخی زنان مسلمان از آن استفاده می‌کنند. این پوشش بیشتر در افغانستان و پاکستان و منطقه هرمزگان ایران رایج است. نوع رایج آن در مخصوصا افغانستان و پاکستان تمام بدن زن، از جمله چهرهٔ او را می‌پوشاند. معمولاً در برقع، چشم‌ها پشت یک پرده یا صفحهٔ مشبّک قرار می‌گیرند.

طبق اخبار منتشر شده برخی کشورهای همسایه ایران از واردات این عروسک به داخل کشورشان جلوگیری کرده اند اما همچنان این عروسک ها از طریق قاچاق غیرقانونی وارد کشور میشود.

1 نظر

  • لینک نظر شس شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۸ نوشته شده توسط شس

    اینکه خیلی خوبه. باربی چادری شده تازه برقع هم زده

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی