اوصاف گروه داعش و جبهه النصره در روایتی عجیب از امیرالمومنین+عکس
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان» اوصاف گروه داعش و جبهه النصره در روایتی عجیب از امیرالمومنین+عکس

اوصاف گروه داعش و جبهه النصره در روایتی عجیب از امیرالمومنین+عکس

سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۲
امتیاز این گزینه
(16 آرا)

در کتاب حدیثی ابو نعیم اصفهانی حدیثی آمده که در آن به بیان اوصاف قومی از اقوام آخر الزمان اشاره دارد و این اوصاف بسیار با حالات وهابیون و سلفی هایی که الان در سوریه مشغول جنگ اند مطابقت دارد .حضرت فرموده اند : "إذا رأیتم الرایات السود فالزموا الأرض ولا تحرکوا أیدیکم و لا أرجلکم ثم یظهر قوم ضعفاء لا یُوبه لهم قلوبهم کزُبَر الحدید هم "أصحاب الدولة” لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلی الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنی ونسبتهم القری” و "شعورهم مرخاة کشعور النساء” حتی یختلفوا فیما بینهم ثم یؤتی الله الحق من یشاء.

ترجمه روایت: اگر شما پرچم های سیاه این گروه را دیدید زمین گیر شوید.همراه آنها نجنگید نه دست خود را به حرکت دارید و نه پای خود را. بعد از آن افرادی ضعیف النفس به آنان ملحق می شوند که کسی به آنها توجه ندارد. دلهایشان مثل آهن سفت است. آنها خود را اصحاب دولت می دانند. به عهد خود پایدار نیستند به حق دعوت می کنند لکن از اهل حق نیستند. اسم هایشان با کنایات است و خود را به روستاها نسبت می دهند. موهای خود را مثل زنان بلند می کنند بین خود اختلاف می کند و بعد از آن خداوند، حق را در هر کس که بخواهد نمایان می کند.

شایان ذکر است تمام این اوصاف با شورشیان سوریه قابل تطبیق است. اسم گروه خود را دولت اسلام گذاشتند و موهایشان بلند و اسم ها به کنایه مثل ابومصعب و ابوخالد و خود را به روستاها نسبت می دهند مثل جولانی بغدادی زرقاوی بین خود اختلاف دارند و در حال جنگ هستند  و در آخر پرچم هایشان سیاه است.


3 نظر

 • لینک نظر مهدی تقی زاده جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۳ نوشته شده توسط مهدی تقی زاده

  من اعتقاد دارم هیچکس نمیتونه پیشبینی کنه و هیچکس از امدن مهدی خبر نداره ولی در اخر زمان انقدر پیشبینی میکنند و میسر نمیشود که مردم نا امید میشوند و دست به دامن خدا میشوند

 • لینک نظر مرتضی جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۰ نوشته شده توسط مرتضی

  جانم به فدایت یا امیر المؤمنین،که شیعیانتون رو در همه ی اعصار و قرون رهبری می کنید.
  فداتون بشم چی می شد همه آدما می آمدن زیر سایه ی ولایتت تا بهشت رو تو همین دنیا تجربه می کردن.
  یا وجیهاً عند الله اشفع لنا عند الله.

 • لینک نظر فاطمه پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۰ نوشته شده توسط فاطمه

  جانم به فداتون یا علی مولای عالم

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی