درگیری حزب الله با اسرائیل
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»درگیری حزب الله با اسرائیل

درگیری حزب الله با اسرائیل

چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۶
امتیاز این گزینه
(4 آرا)

اسارت یک سرباز و هلاکت 17 صهیونیست/ حمله حزب‌الله به دو پایگاه نظامی اسرائیل/ فرودگاه‌های «حیفا» و «راش‌بینا» بسته شد/ آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین/ رویترز خبر اسارت سرباز اسرائیلی را تکذیب کرد/ دستور سانسور آمار تلفات و مجروحان عملیات/ تجاوز دو ناوچه  رژیم صهیونیستی به آب‌های  لبنان

 

 

رسانه‌های خبری از حمله حزب‌الله به کاروان نظامیان صهیونیستی در اراضی اشغالی خبر دادند که باعث کشته شدن 15 نظامی صهیونیستی و زخمی شدن 9 تن از آنها شد.در حالی که پایگاه خبری «والا» در دقایق اولیه این رویداد گزارش داد، یک بمب دست‌ساز در خودروهای متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی منفجر شده است، تلویزیون اسرائیل گزارش داد، چند خمپاره از خاک لبنان به اراضی اشغالی شلیک شده است. تلویزیون المیادین نیز از آتش‌ گرفتن یک خودروی زرهی «هامر» بر اثر اصابت یک موشک ضد زره به آن خبر داد.

تلویزیون العربیه نیز در خبری جهت دار، مدعی تلاش برای به اسارت گرفتن نظامیان صهیونیستی شد. کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد احتمال دارد یک نظامی صهیونیستی نیز مفقود شده باشد. شبکه تلویزیونی «المیادین» نیز از کشته شدن 15 سرباز صهیونیست و زخمی شدن 9 تن از آنها خبر داد که حال 5 نفر از آنها وخیم است.

به دنبال این اتفاق، المنار به نقل از رسانه های اسرائیلی از اعزام تعداد زیادی از نظامیان صهیونیستی به مزارع شبعا خبر داد.

پایگاه خبری «لبنان دیبیت» نیز گزارش داد، ارتش رژیم صهیونیستی اصابت موشک ضدزرهی به یکی از خودروهای ارتش صهیونیستی در روستای «الغجر» در منطقه جبل دوف در شمال سرزمین‌های اشغالی را تایید کرده است.
تلویزیون المیادین در خبر دیگری اعلام کرد که توپخانه رژیم صهیونیستی اطراف شهرک «کفرشوبا» واقع در جنوب لبنان را هدف حملات خمپار‌ه‌ای قرار داد.

چندی پیش رژیم صهیونیستی در حمله موشکی یک کاروان متعلق به حزب‌الله لبنان را هدف قرار داد که باعث شهادت 6 رزمنده این حزب و یک فرمانده ایرانی شد. بعد از آن بود که حزب‌الله اعلام کرد به این اقدام صهیونیست‌ها پاسخ خواهد داد.
یک منبع امنیتی رژیم صهیونیستی از هدف قرار دادن خاک جنوب لبنان با هشت خمپاره سخن گفت. در پی حمله توپخانه‌ای دشمن صهیونیستی به جنوب لبنان، چند یگان ارتش این کشور در منطقه «المیسات» در نزدیکی منطقه «الغجر» به مسافت اندکی از مرزهای فلسطین اشغالی مستقر شده و عملیات پاکسازی و بازرسی خود را آغاز کردند.

تازه ترین اخبار از حمله حزب‌الله به کاروان نظامیان صهیونیستی

* رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز از شهرک نشینان خواست که به منازل خود باز گردند ولی در عین حال توصیه کرد که مراقب اوضاع باشند.

* حزب التوحید: عملیات شعبا این را ثابت کرد که خون شهدای مقاومت ارزان و بی ارزش نیست.

*  رادیو ارتش اسرائیل به نقل از یک منبع نظامی اسرائیلی احتمال داده عملیات هدف قرار دادن یک گشتی ارتش اسرائیل در مرزهای با لبنان از طریق تونل‌های موجود در منطقه صورت گرفته باشد. رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که بخش نظارت ارتش اسرائیل انتشار تعداد زخمی‌های ارتش این رژیم را ممنوع اعلام کرده است.

* سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی: هیچ نظامی صهیونیست به اسارت در نیامده است.

* ارتش رژیم اشغالگر قدس از اسرائیلی‌ها خواست مود غذایی به اندازه کافی ذخیره کنند.

* شبکه‌های تلویزیونی رژیم اسرائیل، لحظاتی پیش، فیلمی از لحظه عملیات حزب‌الله و انهدام خودروهای نظامی ارتش این رژیم را پخش کردند.

* خبرنگار هارتص به نقل از دفتر نخست وزیری: ایران عامل هجوم اخیر است

* فوری/ دو ناوچه‌های موشک‌انداز ارتش رژیم صهیونیستی به آب‌های سرزمینی لبنان تجاوز کردند.

* ژنرال بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، با استقرار در فرماندهی منطقه شمالی سرزمین‌های اشغالی در "صفد"، جلسات اضطراری خود را آغاز کرد.

* الجزیره: خودروهای تانک‌بر ارتش رژیم صهیونیستی از جنوب سرزمین‌های اشغالی به سمت شمال به حرکت درآمدند.

* رسانه های رژیم صهیونیستی: عملیات امروز حزب‌الله، بی‌نظيرترین عملیاتی بود که پس از جنگ 33 روزه با آن مواجه شده‌ایم.

* آلون بن دیوید، تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی: فکر نمی‌کنم اسرائیل بسوی جنگ سوم پیش برود و این بار، پاسخ حساب‌شده خواهد بود.

* نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب، از شورای امنیت سازمان ملل خواست برای جلوگیری از تشدید اوضاع در مرز لبنان و فلسطین اشغالی وارد عمل شود.

* رسانه‌های صهیونیست: حزب‌الله از موشک‌های پیشرفته کورنیت برای هدف قرار دادن کاروان نظامی اسرائیل استفاده کرده است.

* رویترز به نقل از رژیم صهیونیستی خبر اسارت یک سرباز خود توسط حزب‌الله را تکذیب کرد.

* خبر حضور یک مسؤول بلندپایه رژیم صهیونیستی در کاروان هدف‌قرارگرفته تأیید شد.

* خبرگزاری رسمی لبنان، خبر اسارت یک نظامی صهیونیست در عملیات امروز حزب‌الله را تأیید کرد.

* در پی تهدید نتانیاهو به تکرار جنگ غزه علیه لبنان، حماس در پاسخی کوتاه اعلام کرد: آنچه در جنگ غزه رخ داد این بود که سربازان صهیونیست مانند کودکان می‌گریستند.

* برخی از رسانه‌های منطقه از ادامه درگیری بین نیروهای مقاومت و اشغالگران در مزارع اشغالی شبعا خبر می‌‌دهند. رسانه‌های اسرائیلی همچنین از شلیک مجدد خمپاره از خاک لبنان به سمت سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.هواپیماهای جنگی اسرائیلی نیز به طور گسترده در مناطق العرقوب، مزارع شبعا، حاصیبا و بقاع غربی به پرواز در آمدند. گزارش ها حاکی است که ارتش این رژیم مناطقی را در مزارع شبعا هدف حملات خود قرار داده است.

* رسانه‌های صهیونیست: آنجه در این جنگ، جدید به نظر می‌رسد این است که جبهه جولان و جبهه جنوب لبنان تبدیل به یک جبهه یکپارچه شده است.

* پایگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی هاآرتص از کشته‌شدن یک نفر از نیروهای یونیفل در مرز لبنان بر اثر حملات امروز رژیم صهیونیستی خبر داد.

* المیادین: در حمله امروز ابتدا بمبي در مسير دو گشتي ارتش اسرائيل منفجرشد که انهدام آنها را در پي داشت/بلافاصله پس از رسيدن ساير نظاميان اسرائيلي به شبعا،چند گلوله خمپاره به محل اصابت کرد

*سایت روزنامه صهیونیستی معاریو: بعد از عملیات امروز حزب‌الله، موجی از وحشت، نظامیان اسرائیلی را فرا گرفته است.

* پایگاه صهیونیستی «الان» در مزارع شبعا هم اکنون هدف حمله نیروهای مقاومت حزب الله قرار گرفت.

* شهرداری شهر صهیونیست‌نشین "صفد" با گشایش پناهگاه‌ها از اسرائیلی‌ها خواست مراقب خود باشند.

* سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از اصابت خمپاره به یک سایت نظامی در جبل الشیخ خبر داد که در پی آن این سایت بسته شده و ساکنان آن منطقه، منازل را تخلیه کرده و متواری شده‌اند.

* کانال ۲ رژیم صهیونیستی: ارتش اسرائیل پاسخ چند روزه به حملات امروز حزب‌الله را بررسی می‌کند.

* حزب‌الله پایگاه‌ "رمثا" متعلق به رژیم صهیونیستی در مرز سرزمین‌های اشغالی را گلوله‌باران کرد.

* رونی دانیل، کارشناس نظامی شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی: ارتش اسرائیل معتقد است که سطح رویارویی با حزب‌الله گسترش خواهد یافت.

* المیادین: حزب‌الله در حال گلوله‌باران پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در مرز سرزمین‌های اشغالی است.

* حرکت خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی در محور "مروحین - رامیا" و عیتا الشعب

* المیادین: حزب‌الله لبنان یک پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا را هدف قرار داد.

* رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند: گلوله‌باران سرزمین‌های اشغالی از سوی لبنان.

* در این عملیات، ارتش اسرائیل نیروهای ویژه و ذخیره خود را فرا خوانده است. و شمال سرزمین های اشغالی را منطقه نظامی اعلام کرد.

* غسان بن جدو، مدیر شبکه المیادین: خالد مشعل و رمضان عبدالله، دبیران کل حماس و جهاد اسلامی با سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، تلفنی گفتگو کردند.

* رسانه‌های صهیونیستی: درحمله حزب‌الله گردان "تسبار" از نیروهای ویژه ارتش اسرائیل (تیپ گولانی) هدف قرار گرفته شده‌اند.

*یک فرمانده بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی گفت: پاسخ ما محدود به گلوله‌باران جنوب لبنان نخواهد بود و هنوز عملیات ما شروع نشده است.

* شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی: تا کنون فقط به بیمارستان "صفد" شش زخمی منتقل شده‌اند/ چند زخمی دیگر نیز به بیمارستان "رامبام" در حیفا انتقال یافتند.

* جبهه ملی آزادی فلسطین عملیات قهرمانانه حزب‌الله علیه رژیم صهیونیستی را تبریک گفت.

* رژیم صهیونیستی منطقه جولان و جبل‌الشیخ را منطقه بسته نظامی اعلام کرد و از اسرائیلی‌ها خواست از نزدیک‌شدن به این مناطق خودداری کنند.

* دانش‌آموزان صهیونیست با تعطیلی مدارس، به منازل خود گریختند.

*رژیم صهیونیستی به اشتباه نیروهای بین‌المللی در منطقه العباسیه در مرز لبنان را هدف قرار داد/ یک نظامی اسپانیانی در حملات اسرائیل مجروح شد.

* به هلاکت‌رسیدگان و زخمی‌های صهیونیست متعلق به یگان‌های نخبه جفعاتی در ارتش رژیم اسرائیل بوده‌اند.

* آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین در شمال سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمد.

* جنبش جهاد اسلامی با استقبال از عملیات امروز حزب‌الله، موفقیت و پیروزی مقاومت اسلامی در این عملیات را تبریک گفت.

* شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: ارتش اسرائیل به خبرنگاران دستور داد از منطقه عملیات بزرگ حزب الله در مزارع اشغالی شبعا خارج شوند.

* شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای شرکت در نشست فوق العاده وارد ساختمان وزارت جنگ این رژیم شد.

* حماس: تأکید می‌کنیم که حزب‌الله حق دارد به تجاوز اخیر رژیم اشغالگر به القنیطره پاسخ دهد.

* حمله رأس ساعت 11:25 امروز به وقت محلی انجام شد.

* شبکه خبری «ال.بی.سی» لبنان گزارش کرد که «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل یک جلسه فوق‌العاده برای بررسی این حادثه تشکیل می‌دهد.

* شبکه خبری العربیه مدعی شد که در پی حادثه امروز، مدارس مناطق جنوب لبنان بسته شد.

* در میان زخمیهای عملیات حزب الله در مزارع شبعا، یکی از افسران بلند پایه ارتش رژیم صهیونیستی نیز وجود دارد.

* در همین راستا برخی منابع اعلام کردند: شهرک العباسیه در نزدیکی مرزهای لبنان مورد هدف حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

*  شبکه بی بی سی عربی در خبری فوری اعلام کرد: منابع لبنانی از پرتاب 25 گلوله توپخانه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان خبر داده اند.

* شبکه تلویزیونی الحدث لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: ارتش اسرائیل با بستن فرودگاه حیفا، شمال فلسطین اشغالی را منطقه بسته نظامی اعلام کرد. در همین حال شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی گزارش داد: ارتش اسرائیل فرودگاه روش بینا را بست.

* بیانیه شماره یک حزب‌الله: مقاومت اسلامی تعداد زیادی از خودروهای نظامی دشمن را هدف قرار داده است.

* گروهان "شهدای القنیطره" وابسته به حزب‌الله 9 خودرو نظامی اسرائیل را هدف قرار داد/ اسرائیل مزارع شبعا و جبل‌الشیخ را هدف قرار داد.

* شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش به عملیات بزرگ حزب الله در مزارع اشغالی شبعا گفت: به شما پیشنهاد می کنم قدرت ما را آزمایش نکنید، ارتش اسرائیل برای اقدام با قدرت آماده است.

* رسانه‌های رژیم صهیونیستی خاطرنشان کردند در این حملات 6 نظامی مجروح شدند که وضعیت 4 نفر از آنان وخیم است.
برخی رسانه های این رژیم نیز از احتمال اسارت یک نظامی خبر دادند.
ارتش رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرد که یک خودروی نظامی این رژیم هدف موشک ضد زره قرار گرفته است.

* حزب‌الله پایگاه‌های رژیم صهیونیستی را در مرز لبنان هدف قرار داد.

* سایت خبری "النشره" از هلاکت 17 نظامی صهیونیست در مزارع شبعا خبر دادند.
* به دنبال این حمله خمپاره‌ای به ساکنان نزدیک مرز لبنان توصیه شده به خاطر بحرانی شدن اوضاع، در خانه‌های خود بمانند.

 

1 نظر

  • لینک نظر سارا شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۴ نوشته شده توسط سارا

    * در پی تهدید نتانیاهو به تکرار جنگ غزه علیه لبنان، حماس در پاسخی کوتاه اعلام کرد: آنچه در جنگ غزه رخ داد این بود که سربازان صهیونیست مانند کودکان می‌گریستند
    سید حسن نصراله افرین نصرت با ماست جوابت دشمن شکن بود افرین غیور مرد

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی