"قوم پیروز" در آخر الزمان، بر داعش منطبق است؟
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»"قوم پیروز" در آخر الزمان، بر داعش منطبق است؟

"قوم پیروز" در آخر الزمان، بر داعش منطبق است؟

شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۷
امتیاز این گزینه
(9 آرا)

این در حالی است که مرکز افتاء مصر می گوید فتح روم و قسطنطنیه قبلا محقق شده و داعش با مطرح کردن این مسئله در پی تحقق اهدافش است.


به گزارش سرویس دینی جام نیوز، به نقل از سایت مصری "عربی 21"، مرکز افتاء مصر گروهک تکفیری داعش را به تحریف احادیث پیامبر اسلام (ص) در موضوع آخرالزمان متهم کرد.

بر پایه این گزارش، مفتی های مصر می گویند رهبران فکری داعش خود را قوم پیروز می دانند که پیامبر در احادیث آخرالزمان به آنها اشاره کرده است.

رهبران تکفیری داعش با تفسیر به رای این احادیث سعی دارند جوانان را به تشکیلات نظامی خود جذب کنند. آنها می گویند احادیث مربوط به قومی که روم و قسطنطنیه را فتح می کنند و پیامبر به آنها به اشاره کرده   بر "داعش" منطبق است.

این در حالی است که مرکز افتاء مصر می گوید فتح روم و قسطنطنیه قبلا محقق شده و ادعای داعش در این خصوص پوچ است.

ولی داعش در نظر دارد حدیث پیامبر را  بر خود منطبق کند تا با کشاندن رومی ها (غرب) به منطقه "دابق" سوریه وانمود کند پیروز شده و به تشکیلات خود مشروعیت بدهد و به این ترتیب رهبری امت اسلامی را بر عهده بگیرد.
دابق نام سرزمینی است که در یکی از احادیث پیامبر اسلام (ص) در مورد آخرالزمان به آن اشاره شده است. در این حدیث آمده که روم به این سرزمین حمله خواهد کرد و این یکی از علائم بر پا شدن قیامت است.

1 نظر

  • لینک نظر نرگس پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۳ نوشته شده توسط نرگس

    هر چقدر هم بخوان خودشو رو به حق بچسبانند نمیتونن خدا بزودی انشاءالله رسواشون میکنه به حق علی.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی