داعش جوانان را با شعارهای قرآنی تحریف شده جذب می‌کند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» داعش جوانان را با شعارهای قرآنی تحریف شده جذب می‌کند

داعش جوانان را با شعارهای قرآنی تحریف شده جذب می‌کند

سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

تحریف آیات قرآنی و احادیث حضرت محمد(ص) در رسانه‌های اجتماعی برای توجیه جنگ معکوس تروریست‌های داعش، زمینه را برای جذب نیروهای جدید در مالزی فراهم کرده است.

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا پلیس در جریان بازجویی‌ها و بررسی پرونده مالزیایی‌هایی که به جرم همکاری با داعش دستگیر شده‌اند، به این نتیجه رسیده ‌است که تحریف آیات قرآن و احادیث پیامبر(ص) در فضای مجازی از سوی داعشی‌ها نقش مهمی در جذب افراد داشته است.

ایوب خان پیتچای، از مسئولان بخش مقابله با تروریسم پلیس مالزی می‌گوید: 95 درصد دستگیرشدگان پس از دیدن ویدئوها و مطالعه در مورد داعش تحت تأثیر قرار گرفتند.
وی افزود: تحقیقات ما نشان داد که 95 درصد این افراد از طریق رسانه‌های اجتماعی جذب شده بودند اما ما برای مسدود کردن این سایت‌ها مشکل داریم زیرا بسیاری از اعضای نظامیان داعش در استفاده از فناوری مهارت دارند.
تاکنون عده‌ای از شهروندان مالزی به جرم ارتباط با داعش دستگیر شده‌اند و عده‌ای نیز به نیروهای داعش در سوریه پیوسته‌اند.

ایوب عنوان کرد: شیوه مؤثر برای خنثی کردن تأثیر داعش، همکاری با وزارت امور اسلامی برای ارائه سخنرانی‌های هوشیارکننده در مساجد و اماکن دینی است.
وی افزود: وظیفه پلیس دستگیری افراد است اما آگاهی دادن به مردم در مورد جنگ معکوس داعش و مغایرت ایدئولوژی آن‌ها با اسلام، باید از طریق ارگان‌های مربوطه انجام گیرد.
ایوب خان ادامه داد: جوانان به‌راحتی تحت تأثیر این گروه قرار می‌گیرند. اگر یک سایت اجتماعی را مسدود کنیم آن‌ها از سایت دیگری برای ترویج گفتمان ضداسلامی خود استفاده می‌کنند.

ایوب خان گفت: پلیس مالزی با اینترپل در حال همکاری است تا مالزیایی‌هایی را که در خارج از کشور با داعش همکاری می‌کنند، دستگیر کند اما به دلیل وضعیت عراق و سوریه انجام این تحقیقات آسان نیست.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی