یک مدعی مهدویت نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»یک مدعی مهدویت نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر شد

یک مدعی مهدویت نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر شد

دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۰
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

مشرق: انتخابات ریاست جمهوری مصر در حالی قرار است 23 و 24 ماه می برگزار شود که تاکنون 300 نفر از اقشار و گروه‌های مختلف جامعه مصر برای نامزدی در این انتخابات نام‌نویسی کرده و بر خود نام‌ها و لقب‌های عجیب و غریبی گذاشته‌اند.

در حالی‌که کمیته انتخابات ریاست جمهوری مصر روزهای 23 و 24 می آینده را اعلام کرده است، از اواخر اسفند ماه گذشته نام‌نویسی از نامزدهای شرکت در این انتخابات را آغاز کرد.
از زمان آغاز نام‌نویسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر در 20 اسفندماه گذشته برابر با 10 مارس تاکنون بیش از 300 نفر از طبقات و گروه‌های مختلف اجتماعی برای نامزدی در این انتخابات نام‌نویسی کرده‌اند.
از نکات جالب در میان نامزدهایی مصری که برای شرکت در این انتخابات نام‌نویسی کرده‌اند، عناوین و لقب‌هایی است که برای خود برمی‌گزینند؛ از جمله اینکه یکی از آنها در حالی‌که نعلینی به پا داشت خود را "ابو شبشب" یعنی صاحب صندل و دمپایی راحتی معرفی کرد و از علاقه و شیفتگی‌اش نسبت به شخصیت "صدام حسین" سخن گفت و یا اینکه یکی از نامزدها که از مدعیان دروغین مهدویت است خود را "مهدی موعود" معرفی و ادعا کرد که هزار سال پیش از عربستان سعودی خارج شده است. این در حالی است که وی 50 سال بیشتر ندارد!
از جمله مهم ترین شخصیت‌هایی که برای نامزدی در این انتخابات نام‌نویسی کرده‌اند، باید از هواداران حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع مصر نام برد که پیشتر با تشکیل جماعتی به نام "فرزندان مبارک" اقدام به جمع آوری امضا بیش از 30 هزار امضا در تأیید نامزدی مجدد وی یا یکی از سران رژیمش مانند عمر سلیمان یا هوادارانش برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کرده‌اند.
بر این اساس و باتوجه به اقدامات صورت گرفته توسط جماعت "فرزندان مبارک" انتظار می‌رود که سرلشکر "محمد حسنی مبارک" که همان نام رئیس جمهور مخلوع مصر را بر خود حمل می‌کند، اما پسر عموی وی به شمار می‌آید، از جمله شخصیت‌های مورد حمایت برای نام‌نویسی در این انتخابات باشد؛ اگرچه وی در سخنانی اظهار کرده که وی همچون پسر عمویش بر کشور حکومت نخواهد کرد و از انقلابیون مصری حمایت می کند.
شماری از هنرپیشه‌ها و خوانندگان مصری نیز برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر نام‌نویسی کرده و گروهی از طرفداران آنها در صفحات مختلف اینترنتی به حمایت از انها و تبلیغ برای آنها پرداخته‌اند.‌

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی