مسیح یهودی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»مسیح یهودی

مسیح یهودی

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

چنان که قبلاً بیان شد، عقیده هزاره یا حاکمیت مسیح بر سراسر جهان به مدت هزار سال، عقیده ای یهودی بود که بر ایمان و اعتقاد به منجی ای استوار بود که می آید تا خود را فدای ملت اسرائیل کند و آنها را از عذاب تبعید و دوری نجات دهد و به «اورشلیم» بازگرداند تا از آنجا بر تمام ملل روی زمین حکومت کنند.این مأموریت جهانی مسیح یهودی، نجات ملت و حکومت بر جهان با توجه به قوانین صهیون است.

اما به راستی چرا مسیحیت صهیونیستی با وجود اختلافات، تا این حد با یهودان مشترک عمل می کنند؟

به زعم یهودیان، نجات ملت و حکومت صهیون جز پس از جنگ یأجوج و مأجوج در پایان تاریخ محقق نمی شود این عقیده یهودی که به مسیح موعود و هزاره ی پایان تاریخ اعتقاد دارد، به سیله ی «سفر یوحنا» به لاهوت مسیحی راه پیدا کرد. بنابراین مسیح موعود هزار سال حکومت خواهد کرد:

حسب این اعتقاد توراتی و در اثر رسوخ این آموزه ها در کلام مسیحی، مسیحیان یهودی در خدمت تمام عیار اشرار یهود و صهیونیست ها در آمدند و زمینه سازی نبردی را به گردن گرفتند که در آرمگدون میان مسیح و یارانش و در مقابل ضد مسیح و همراهانش به وقوع می پیوندند.

در این سناریو، وظیفه و ماموریت همه عناصر اصلی و موثر مشخص شده است. از جمله، مسیح موعود. وظیفه ی او در هم کوبیدن مردم و پر کردن زمین از لاشه ی مردگان و قرار دادن تمام ملل جهان تحت تسلط بنی اسرائیل و جانشینی یهود به رهبری مسیح و به جای یهوه برای حکومت بر جهان یا برپایی ملکوت یهوه بر زمین است... :

از دهان او شمشیر تیزی بیرون می آید تا با آن اقوام بی ایمان را سرکوب کند. او با عصای آهنین بر آنان حکمرانی خواهد نمود و با پاهای خود، شراب خشم خدای توانا را در چرخشت خواهد فشرد.

بر لباس و ران او نیز این لقب نوشته شده بود: شاه شاهان و سرور سروران.

همانطور که گفتیم این آموزه ی توراتی از طریق «مکاشفه یوحنا» وارد لاهوت انجیلی مسیحیان شد.از همین رو، مسیح معرفی شده ی یوحنا، هیچ تشابهی با مسیح مسیحی، یسوع ناصری ندارد. این مسیح یهودی یوحنا، ملت خویش، بنی اسرائیل را بر تمام بشریت برتری می دهد.
ما را برای خدایمان کاهن ساختی و به سلطنت رساندی و آنها را آقا و سرور جهان قرار می دهد. پس زمین را تملک خواهیم کرد.

ادامه دارد...

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی