چهره‌ها: یاران بدر
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»چهره‌ها: یاران بدر

چهره‌ها: یاران بدر

چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بی گمان هیچ سرداری بی حضور فرماندهان شجاعش، و هیچ فرماندهی بدون لشکری نیرومند قدرت ایجاد حکومتی جهانی را نخواهند داشت. بزرگترین سردار عالم نیز برای فتح جهان از 313 مرد و زن برای فرماندهی نیروهای خیر کمک خواهد گرفت.


این 313 نفر که ویژگی های منحصر به فردی دارند، فرماندهان سپاه امام زمان (علیه السلام) در هنگام ظهور آن حضرت هستند. در زمان ظهور، در مکه حاضر می شوند. برخی شب در شهر دیگری در خوابند و صبح در مکه بیدار می شوند(1) در نهایت این 313 نفر که 50 نفر آنها را زنان تشکیل می دهند (2) بدون هیچ قرار قبلی گرد امام خویش جمع می شوند. زمانی که امام زمان (عج) نخستین فریادهای دادخواهی را به زبان می آورند با او بیعت می کنند و در شکست باطل او را یاری می رسانند.

قدرت بدنی آنها شگرف است؛ نیروی چهل مرد به آنها داده شده، قلب آنها چون آهن است و کوهی نیست که از سر راه برندارند.(3) البته این موضوع علاوه بر قدرت بدنی به نیروی ایمان آنها نیز برمی گردد.  نیروی ایمان آنها به حدی است که جز خدا نمی بینند و همه چیز را خدا می بینند و به همین دلیل هیچ ترس و اندوهی ندارند. (4)

آنها شیران روز و زاهدان شب اند. (5) سلاح آنها، که منقش به نام خودشان و پدرشان است، برنده و سلاح برتر آنها که خداوند از فضلش به آنها بخشیده است، سلاح هراس است. (6) یعنی آنها با حضور خود در جبهه ی حق، ترس در دل اهل باطل می اندازند. و این از نیروی ایمان آنهاست.

عزت آنها به حدی است که حیوانات نیز میل همیاری با آنان را دارند و قطعه زمینی که فرش گامهای آنان شده به خود مباهات می کند و بر دیگر سرزمینها فخر می فروشد (7)

این یاران که به تعداد یاران پیامبر اسلام (صلوات الله علیه و آله) در جنگ بدر هستند، در فتنه ها و بلایای آخرالزمان آب دیده می شوند و برای یاری حضرت برگزیده می گردند. (8)

313 فرمانده، لشکری در حدود 10000 (ده هزار) نفر دارند که همگی یاوران حق اند.

پس از برچیده شدن باطل، این فرماندهان، امیران مناطق مختلف حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) خواهند بود. بدین طریق، عدالت تنها از طریق عادل واقعی به اجرا در خواهد آمد؛ ان شاء الله.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی