تكاپوى آخرالزمان در غرب‏

دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۹
امتیاز این گزینه
(1 رای)

ترجمه: احمد يكانى‏ فرد
همانطور كه خوانندگان عزيز مستحضرند امروزه يكى‏ از مباحثى‏ كه در دنياى‏ غرب و مسيحيت توجه‏ عده كثيرى‏ را به خود جلب نموده، توجه به يكى‏ از مباحث مسيحيت‏ است كه در رابطه با آخرالزمان وآمدن مسيح، عليه‏ السلام، گفتگو مى‏ كند و از طرف ديگر قرار گرفتن در قرن بيست و يكم و ورود به‏ سال 2020 ميلادى‏ كه از نظرمسيحيان نويددهنده دوران‏ آخرالزمان است موجب گشته تا كتب‏ و فيلم هاى‏ خاصى‏ در زمينه مباحث‏ آخرالزمان، علايم آخرالزمان، مكاشفات مختلف، چگونگى‏ حفظ خود از گزند حوادث و وقايع و غيره‏ ساخته و منتشر شوند.


يكى‏ از انتشاراتى‏ كه اخيرا در اين‏ زمينه بويژه در زمينه توليد فيلم هاى‏ ويديويى‏ فعاليت وسيعى‏ را آغازكرده انتشارات آرماگدون است (noddegarA) كه خود را با عنوان‏ بزرگترين كتابفروشى‏ در زمينه كتب‏ مربوط به نبوت، مكاشفات و انجيل‏ معرفى‏ نموده است.

جستجوى‏ كامپيوترى‏ در شبكه‏ اينترنت فهرستى‏ از كتب و فيلم هاى‏ ويديويى‏ تهيه شده در اين زمينه را معرفى‏ مى‏ نمايد كه در ذيل نمونه‏ هايى‏ از اين اولین كتب و فیلم هاب‏ رابراى‏ آشنايى‏ خوانندگان عزيز معرفى‏ مى‏ نماييم:

1. در مورد بازگشت مسيح، عليه‏ السلام:

فيلم ويديويى‏ به ‏روايت «ادوند پاردوم» 1
موضوع اين فیلم در رابطه با به پايان رسيدن هزاره دوم‏ ميلادى‏ و نگريستن دقيق بشر به‏ آينده مشكوك قرن بيست و يكم‏ است، عده‏ اى‏ از مردم پايان هزاره‏ دوم را به عنوان سرآغاز جديدى‏ تصور مى‏ نمايند. كتاب آسمانى‏ مسيحيان مى‏ گويد: «مسيح زمانى‏ مى‏ آيد كه شما انتظار آمدن او را نداريد، و اين چنين است كه شمارش‏ معكوس آغاز شده است و سؤالى‏ كه‏ به ذهن وارد مى‏ شود اين است كه مادر چه زمانى‏ از تاريخ واقع شده‏ ايم؟

2. هشدار دو دقيقه‏ اى‏ زمين:
اين فیلم مهيج و جنجالى‏ شما را به كشف اين مطلب مى‏ رساندكه چرا متخصصان و كارشناسان‏ امور دينى‏ و مكاشفات در غرب‏ معتقدند كه هشدار دو دقيقه‏ اى‏ زمين‏ به گوش مى‏ رسد! در اين فیلم شما مى‏ توانيد نگاهى‏ دقيق به روزگاران‏ آشفته‏ اى‏ داشته باشيد كه ما در آن‏ بسر مى‏ بريم و ضمنا به شواهدى‏ دست‏ يابيد كه توضيح دهنده اين‏ مطلب است كه ما در واپسين روز زندگى‏ مى‏ كنيم. اين فیلم‏ براساس كتاب «جان ويلر» 2 تهيه شده و روايت كننده آن نيز «كاريل‏ماتريسيانا» 3 مى‏ باشد.

3. آخرالزمان دوران سختى‏ است‏

اين فیلم‏ در سه قسمت هيه شده و با اينكه به شيوه‏ اى‏ حرفه‏ اى‏ تهيه شده است اما از آنجا كه‏ در برگيرنده اطلاعات كمى‏ و كيفى‏ خاصى‏ است كه به حيات و بقاى‏ روحى‏ و جسمى‏ بشر در خلال دوران‏ آشوب و اضطراب آخرالزمان مى‏ پردازد بسيار حيرت‏ آور است.

اولين بخش از اين فیلم‏ به‏ بحثى‏ جامع در رابطه با دوران قبل از آشوب و اضطراب پرداخته و اين‏ مطلب را خاطر نشان مى‏ سازد كه‏ بشر براى‏ رسيدن به آشوب واضطراب به دنيا نيامده است، امادچار آشوب و اضطراب شده و خوشى‏ خود را از دست داده است دراين فيلم «ديك آينزورت» 4 انسان رادر زمينه اينكه چگونه خود را از گزند حوادث دور ساخته و حفظ نمايد و يا اينكه چگونه غذا تهيه نموده، محصولات خود را به بار آورد و خود را براى‏ شرايط سخت آماده سازد راهنمايى‏ مى‏ كند.

در بخش دوم و سوم اين نوار به‏ افراد آموخته مى‏ شود كه چگونه‏ وسايل و لوازمى‏ را كه به طور روزمره دور مى‏ اندازند مى‏ توانند به‏ عنوان ابزارى‏ مفيد مورد استفاده‏ قرار دهند و همچنين به شما آموخته‏ مى‏ شود كه چگونه اجاق خورشيدى‏ و ابزار ديگر بسازيد و آب براحتى‏ پيدا نماييد.

4. دلايل شگفت ‏انگيز؛ آيا خدابراستى‏ وجود دارد؟
اين فیلم فیلمی‏ مستنداست كه شواهدى‏ جديد و شگفت‏ انگيزرا كه موجب اثبات خدا شده است‏ ارايه مى‏ دهد، تهيه‏ كنندگان اين فيلم‏ نظير «پاول لالوند»، 5 «گرانت‏ جفرى‏ »، 6 «ديو بريس»، 7 «ديو مانت» 8 و «چوك ميسار» 9 معتقدند كه با ديدن‏ اين فيلم مى‏ توانيد خود و دوستان‏ نجات نيافته خود را به فلاح ورستگارى‏ برسانيد.

5. مكاشفه‏
اين فيلم نشان مى‏ دهد كه در دوزخ‏ خشونت، حيله و نيرنگ و در دنياى‏ شهوانى‏ امروز، مردان و زنان‏ باايمانى‏ وجود دارند كه همه چيز را به‏ نام خدا و با استعانت از او مى‏ خواهند و آنان اهل مقاومت و بردبارى‏ وپايدارى‏ هستند. مدت اين نوارويديويى‏ 97 دقيقه است.
اميد است كه در آينده بتوانيم‏ مطالب كاملتر و بيشترى‏ را به‏ خوانندگان عزيز ارايه نماييم.
پى‏ نوشتها:
__________________________________________________
(1). modruPdnumdE
(2). releehW nhoJ
(3). anaisirtaM lyraC
(4). htrowsniA hceD
(5). eduolaL luaP
(6). yerffeJ tnarG
(7). eseerB eyaD
(8). tnuH evaD
(9). relssiM hcuhC