استفاده هالیوود از اسطوره های صهیونیستی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»استفاده هالیوود از اسطوره های صهیونیستی

استفاده هالیوود از اسطوره های صهیونیستی

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

سینما چون با تصویر و صدا سروکار دارد و فهم زبان این دو نسبت به زبان گفتار و نوشتار راحت تر است، افراد بیشتری می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. به ویژه اگر محتوای خود را با جذابیت های زیبایی شناختی و جلوه های ویژه و ضرب آهنگ مناسب همراه سازد می تواند اثر بیشتری بر بیننده بگذارد.


بیشتر مخاطبان که برای رسیدن به آرامش و سرگرم شدن تماشای فیلم را بر می گزینند و ازین رسانه تأثیر می پذیرند.

هنر برای سرگرمی؟!

اگر چه همین امر هم مسئله ای است که بر اساس تبلیغ مطرح می شود و به قول شهید آوینی «امری که روی آن بسیار تبلیغ می شود این است که هنر برای هنر و سرگرمی و آرامش است، ولی بی گمان هنر غیر رحمانی و در عین حال شیطانی، اجتماع نقیضین می شود و هنر هم مانند تمام اندیشه ها و عملکرد های انسان، جهت دار است. حتی اگر جهت آن بی خیالی و بی مسئولیتی و بی تعهدی و لاقیدی و اباحه گری باشد که همین، منفی ترین جهت گیری در زندگی یک فرد می تواند باشد.»

شباهت اسطوره و سینما

مخاطبان برای دیدن فیلم، زحمت نمی کشند و با راحت طلبی که در عصر فناوری پدید آمده است، بر صندلی خود تکیه می دهند و خود را در اختیار کارگردانان می گذارند تا ساعتی ذهنشان را با داستانی عاشقانه، خشن، خیالی، فلسفی، تاریخی یا ... پر کند.
همه اسطوره ها با خیال و وهم پیوند مستقیم دارند و برخی نیز ریشه های تاریخی دارند و با خشونت یا عشق یا خیال یا فلسفه قرین هستند.

همگی آرمان و الگویی به بشر عرضه یا تابویی را یادآوری می کنند که همواره در قالب داستانی، جاودانه شده است.

هرچه کارگردان بخواهد...

سینما نیز، چیزی جر زاویه نگاه تولید کننده اثر به دنیای حقیقت نیست. پس کارگردان به خوبی می تواند از این شباهت های سينما و اسطوره سود جوید و اساطیر برگزیده خویش را با گزینش فن مناسب سینمایی، به خورد مخاطب دهد و الگو یا تابوی مورد نظر خویش را از راه بیان اسطوره به شکل سینمایی، ماندگار کند.

از این رو گفته می شود که سینمای آمریکا، قهرمان پرور و فرهنگ ساز است و الگوی جهانی می سازد و ارزشهای خویش را صادر می کند، زیرا امروز با اسطوره ها زندگی می کند.

یادآوری

این مطلب را بگذارید در کنار مطلب قبل که بررسی کردیم صاحبان اصلی سینما در دنیا امروز چه کسانی هستند با چه زاویه نگاهی!


خرید از یاران شاپ

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی